Fotbalista Müller označil zápas se San Marinem za zbytečný, dostalo se mu skvělé odpovědi

San Marino - V pátečním kvalifikačním duelu si Německo podle předpokladů poradilo se San Marinem a na jeho půdě mu nadělilo osm branek. Po závěrečném hvizdu útočník Thomas Müller vyvolal kontroverzi, když utkání označil za zbytečné.

Přidejte svůj názor

Německá reprezentace
doporučujeme

Müllerovo prohlášení podpořil Karl-Heinz Rummenigge, jeden z nadřízených hráče v Bayernu Mnichov. Rovněž on poukazoval na velký výkonnostní rozdíl mezi oběma celky. Komentáře notně rozhněvaly Alana Gasperoniho, ředitele komunikace sanmarinského fotbalu. Müllerovi napsal otevřený dopis, který obsahuje deset bodů, proč podle něj mělo střetnutí význam:

"Milý Thomasi Müllere,

Máš pravdu. Zápasy podobné pátečnímu večeru nic neznamenají. Pro tebe. Na druhou stranu, milý Thomasi, nemusel jsi cestovat do San Marina a mohl jsi strávit víkend, kdy se nehrála Bundesliga, s manželkou na pohovce tvé luxusní vily, nebo, kdo ví, mohl jsi zavítat na nějakou akci pořádanou tvým sponzorem a vydělat si několik tisíc euro. Chápu tě, ale dovol mi uvést deset dobrých důvodů, proč si myslím, že utkání San Marino - Německo bylo prospěšné. Snad se zamyslíš nad mými slovy a dáš mi vědět, jaký máš názor:

1. Posloužilo ukázat, že nedokážeš skórovat ani proti tak slabému týmu jako ten náš. Neříkej mi, že jsi nebyl naštvaný, když ti Simoncini vychytal šanci.

2. Posloužilo objasnit tvým šéfům (hlavně Beckenbauerovi a Rummeniggovi), že fotbal nepatří pouze jim, nýbrž těm, kteří ho milují. A ať se ti to líbí, či ne, mezi ně patříme také MY.

3. Posloužilo upozornit, že stovky novinářů po celé Evropě jsou lidé, kteří jdou za svými sny a nikoliv vašimi pravidly.

4. Posloužilo potvrdit, že vy Němci se nikdy nezměníte a nepoučíte se z historie. Utlačování nemusí vždy garantovat vítězství.

5. Posloužilo vysvětlit 200 chlapům v San Marinu, kteří hrají fotbal z různých důvodů, proč je vždy jejich trenéři žádají pracovat naplno. Kdo ví, třeba se jim jednou poštěstí a také si zahrají proti úřadujícím světovým šampionům.

6. Posloužilo vydělat tvé fotbalové asociaci peníze z televizních práv, jež, pokud tedy nebudou utraceny za tebou spáchané trable, mohou být použity na stavbu hřišť pro děti a školy a dále mohou zlepšit bezpečnost na stadionech. Naše federace, teď ti prozradím tajemství, buduje fotbalové hřiště v odlehlé vesnici Acquaviva. Rozpočet projektu se rovná šesti měsícům tvé výplaty. My jsme na něj vydělali z televizních práv za 90 minut. To není špatné, že?

7. Posloužilo dostat se zemi velké jako vaše hřiště v Mnichově do médií z dobrého důvodu, protože fotbalové střetnutí je vždy dobrý důvod.

8. Posloužilo odstartovat tvému kamarádovi Gnabrymu kariéru v národním týmu vstřeleným hattrickem.

9. Posloužilo připomenout našim lidem ze San Marina, že i my máme opravdové národní mužstvo.

10. Posloužilo uvědomit si, že i když na sebe oblékneš nejhezčí kolekci adidas, nakonec budeš jeden z mnoha, který si vezme bílé ponožky do sandálů.

S láskou, tvůj Alan."

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Fotbalová Plzeň už myslí na příští sezónu. Do týmu přichází bývalý slávista

23.04.2019 17:52 Plzeň - Fotbalová sezóna 2018/19 v České republice ještě ani neskončila a v některých týmech už se…

Slavia to na Stamford Bridge po gólové smršti nevzdala. Chelsea si ale…

18.04.2019 23:56 Aktualizováno Londýn - Poté, co se pražská Slavia předvedla před týdnem v úvodním čtvrfinálovém zápase Evropské…

Jeden z nejvlivnějších muslimů apeluje: Musíme změnit přístup k ženám v…

18.04.2019 15:21 Jeho živobytím je fotbal, mezi 100 nejvlivnějších lidí časopisu TIME však Mohameda Salaha dostaly…

Šéf komise rozhodčích Chovanec dorazil na seminář. Jeho stav po infarktu…

16.04.2019 18:38 Praha - Začátkem dubna prodělal fotbalový internacionál a nynější šéf rozhodcovské komise Fotbalové…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama