CEFC China navýšila podíl ve Slavii, nově vlastní 99,964 procent akcií

Praha - Čínská společnost CEFC využila opci, na jejímž základě odkoupila od Jiřího Šimáněho a od jeho firmy Fly Sport Investments s.r.o. zbylých 20 procent akcií. Zprávu přinesla oficiální stránka Slavie Praha.

Přidejte svůj názor

SK Slavia Praha
doporučujeme

Soukromá šanghajská společnost CEFC China Energy Company Limited vstoupila do Slavie v září minulého roku, kdy spolu s Jiřím Šimáněm koupila od Aleše Řebíčka 60 procent akcií. Tímto krokem byl také odvrácen krach klubu. Podnikatel Šimáně v dubnu po neshodách se zástupcem CEFC Jiřím Tvrdíkem rezignoval na funkci předsedy představenstva a čínský investor začal postupně navyšovat podíl, aktuálně dosáhl téměř na sto procent. Zbylých 0,036 procent patří akcionářům z řad fanoušků.

"CEFC China děkuje Jiřímu Šimáněmu za partnerství a spolupráci na záchraně nejstaršího českého fotbalového klubu. Jiří Šimáně i nadále zůstává čestným prezidentem SK Slavia Praha a CEFC China se těší na další budoucí spolupráci s ním," stojí v prohlášení na webu Slavie.

CEFC se zaměřuje především na petrochemický průmysl a finanční služby. V současnosti patří mezi deset největších soukromých společností v Číně, její tržby činí více než 35 miliard dolarů a stále rostou.

Budoucnost Slavie je na oficiálních stránkách nastíněna následovně: "Ambicí CEFC China je klub dále rozvíjet a budovat z něj jeden z předních fotbalových klubů ve střední Evropě. Součástí této strategie je také úplné oddlužení klubu. Půjčky, které CEFC China dosud SK Slavia Praha poskytla, budou nyní kapitalizovány, a to cestou navýšení základního jmění společnosti."

Loading...
Témata: Fotbal | sk slavia praha | CEFC
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ve Španělsku odkládají El Clásico. Kvůli demonstracím v Barceloně

18.10.2019 16:07 Nejsledovanější fotbalový souboj ve Španělsku se nakonec neodehraje v původně stanoveném termínu 26…

Obří podvod na Limberském? Obžalovaný zřejmě napálil řadu dalších…

16.10.2019 15:22 Několika prvoligovým fotbalistům způsobil potíže a škody čtyřiatřicetiletý Čeněk Pazderka, který u…

Dva rozdílné poločasy. Ani příchod Ondráška reprezentaci proti Severním…

14.10.2019 22:09 Aktualizováno Po páteční senzační výhře z Edenu, kde česká fotbalová reprezentace nečekaně v rámci kvalifikace na…

Senzace v Edenu! Češi zaskočili Anglii, o výhře rozhodl třicetiletý…

11.10.2019 23:41 Aktualizováno Česká fotbalová reprezentace přivítala v pátek večer na stadionu v Edenu v rámci kvalifikace na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama