Dva roky vězení a pokuta pro Neymara? Žádá o to španělské státní zastupitelství

Madrid - Brazilský fotbalový útočník působící v současnosti v katalánské Barceloně Neymar by mohl dostat dvouletý trest vězení, přičemž by ještě tento fotbalista mohl zaplatit pokutu ve výši 10 milionů eur (v přepočtu zhruba 270 milionů korun). Právě to nově hrozí zmiňované brazilské hvězdě poté, co si takovýto trest pro ni žádá španělské státní zastupitelství v souvislosti s údajnými podvody při Neymarově přestupu do Barcelony.

Přidejte svůj názor

Neymar da Silva Santos Júnior, či krátce Neymar, brazilský fotbalista hrající v Barceloně
doporučujeme

Soudce José de la Mata totiž otevřel tento případ týkající se fotbalisty Neymara a to poté, co mu to v září nařídil Nejvyšší soud. Tento případ byl už uzavřen, stalo se tak letos v červenci, kdy a to kvůli nedostatku důkazů a proto tak vyšetřování nemohlo pokračovat. Španělský veřejný žalobce se ale proti tomu odvolal a to úspěšně. Na údajný podvod při Neymarově transferu poukazuje brazilská investiční společnost DIS, které připadalo 40 % přestupových práv na tohoto brazilského fotbalistu. Právě tato společnost pak po provedeném přestupu měla dostat méně peněz, než jak tomu mělo původně být a barcelonský velkoklub tak tedy prý uváděl jinou částku za přestup, než jaká měla být doopravdy.

Podle oficiálního vyjádření katalánského celku pořídila Neymara za 57 milionů eur, ovšem později se přišlo na to, že tento Brazilec měl do Barcelony zamířit za 83 milionů eur. A obviněným v této věci není jen samotný Neymar, ale také jeho otec.

S největší pravděpodobností ale nakonec útočník Neymar ve vězení neskončí, neboť i kdyby byl uznán vinným, tak ve Špaanělsku je dvouletý trest ve vězení ve většině případů podmíněný. Jak uvádí deník El País, platí to tak v případech, pokud je obviněným takový člověk, který nebyl v minulosti nikdy k ničemu odsouzen.

Připomeňme, že byl už vyšetřován taktéž samotný klub FC Barcelona, jenž byl podezírán kvůli možnému krácení daní při Neymarově přestupu. Ovšem tento případ nikterak nesouvisel nynějším vyšetřování ohledně finančního podvodu. V červnu letošního roku vše nakonec vyústilo v dohodu mezi klubem a státním zastupitelstvím a Barcelona tak tedy nakonec zaplatila pokutu ve výši 5,5 milionů eur.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Obří podvod na Limberském? Obžalovaný zřejmě napálil řadu dalších…

16.10.2019 15:22 Několika prvoligovým fotbalistům způsobil potíže a škody čtyřiatřicetiletý Čeněk Pazderka, který u…

Dva rozdílné poločasy. Ani příchod Ondráška reprezentaci proti Severním…

14.10.2019 22:09 Aktualizováno Po páteční senzační výhře z Edenu, kde česká fotbalová reprezentace nečekaně v rámci kvalifikace na…

Senzace v Edenu! Češi zaskočili Anglii, o výhře rozhodl třicetiletý…

11.10.2019 23:41 Aktualizováno Česká fotbalová reprezentace přivítala v pátek večer na stadionu v Edenu v rámci kvalifikace na…

Zavařil pražský primátor Slavii? Podle Zemana zastaví Čína financování…

10.10.2019 23:30 Jako reakci na nedávné vypovězení smlouvy o partnerství mezi Prahou a Pekingem ze strany pražského…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama