Dva roky vězení a pokuta pro Neymara? Žádá o to španělské státní zastupitelství

Madrid - Brazilský fotbalový útočník působící v současnosti v katalánské Barceloně Neymar by mohl dostat dvouletý trest vězení, přičemž by ještě tento fotbalista mohl zaplatit pokutu ve výši 10 milionů eur (v přepočtu zhruba 270 milionů korun). Právě to nově hrozí zmiňované brazilské hvězdě poté, co si takovýto trest pro ni žádá španělské státní zastupitelství v souvislosti s údajnými podvody při Neymarově přestupu do Barcelony.

Přidejte svůj názor

Neymar da Silva Santos Júnior, či krátce Neymar, brazilský fotbalista hrající v Barceloně

Soudce José de la Mata totiž otevřel tento případ týkající se fotbalisty Neymara a to poté, co mu to v září nařídil Nejvyšší soud. Tento případ byl už uzavřen, stalo se tak letos v červenci, kdy a to kvůli nedostatku důkazů a proto tak vyšetřování nemohlo pokračovat. Španělský veřejný žalobce se ale proti tomu odvolal a to úspěšně. Na údajný podvod při Neymarově transferu poukazuje brazilská investiční společnost DIS, které připadalo 40 % přestupových práv na tohoto brazilského fotbalistu. Právě tato společnost pak po provedeném přestupu měla dostat méně peněz, než jak tomu mělo původně být a barcelonský velkoklub tak tedy prý uváděl jinou částku za přestup, než jaká měla být doopravdy.

Podle oficiálního vyjádření katalánského celku pořídila Neymara za 57 milionů eur, ovšem později se přišlo na to, že tento Brazilec měl do Barcelony zamířit za 83 milionů eur. A obviněným v této věci není jen samotný Neymar, ale také jeho otec.

S největší pravděpodobností ale nakonec útočník Neymar ve vězení neskončí, neboť i kdyby byl uznán vinným, tak ve Špaanělsku je dvouletý trest ve vězení ve většině případů podmíněný. Jak uvádí deník El País, platí to tak v případech, pokud je obviněným takový člověk, který nebyl v minulosti nikdy k ničemu odsouzen.

Připomeňme, že byl už vyšetřován taktéž samotný klub FC Barcelona, jenž byl podezírán kvůli možnému krácení daní při Neymarově přestupu. Ovšem tento případ nikterak nesouvisel nynějším vyšetřování ohledně finančního podvodu. V červnu letošního roku vše nakonec vyústilo v dohodu mezi klubem a státním zastupitelstvím a Barcelona tak tedy nakonec zaplatila pokutu ve výši 5,5 milionů eur.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nikoli Anglie, ale Turecko! V Ghaně mluví o přestupu Tetteha ze Sparty

20.01.2019 22:41 Praha - V minulých dnech se mluvilo o zajímavých nabídkách z Anglie a kouč pražské Sparty se…

Bílek opět reprezentačním koučem, tentokrát v Kazachstánu. Zlín tak povede…

17.01.2019 16:55 Zlín - Vzhledem ke slušným výkonům a výsledkům z podzimní části sezóny tuzemské nejvyšší fotbalové…

Konec jedné éry! Po Rosickém dává fotbalu sbohem další česká sportovní…

15.01.2019 12:52 Je konec! Fotbalový brankář Petr Čech ukončí na konci probíhající sezóny svou bohatou fotbalovou…

Spartu opouští kapitán. Bude oblékat dres tureckého Alanyasporu

12.01.2019 18:03 Praha - To, o čem se v předešlých dnech v zákulisí spíše jen spekulovalo, nyní dostává čím dál…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama