Tajemství neodehraného zápasu v Ďolíčku. Stála za odkladem Berbrova blízká?

Praha - Sobotní program 16. kola české nejvyšší fotbalové soutěže epojisteni.cz ligy měl původně obsahovat čtyři zápasy. Nakonec se jich ale odehrálo pouhých tři, neboť večerní televizní duel mezi Bohemians 1905 a Plzní byl nakonec odložen. Podle oficiálního vyjádření z úst sudího Radka Příhody kvůli nepřizpůbilému terénu, konkrétně kvůli zmrzlému trávníku. Copak, to by asi nebylo v prosinci nikterak výjimečného, kdybychom ovšem nebyli v tuzemsku. Klub Bohemians podle všeho nedodrželo příslušné povinnosti a nepoužil tak před tímto duelem vytápění trávníku. I proto teď hrozí pražskému klubu finanční pokuta, ale klidně může ze strany Fotbalové asociace ČR (FAČR) přijít i nějaký jiný trest. Ze zákulisí se ale v posledních hodinách linou informace o tom, že by v tomto odložení tohoto utkání mohlo být i něco dalšího a to třeba prsty kontroverzního místopředsedy FAČR Romana Berbra, respektive jeho známé. Technickou delegátkou tohoto duelu totiž byla Adriana Trešlová za svobodna Šecová.

Fotbal, ilustrační fotografie
doporučujeme

Duel na pražské Letné mezi Spartou a Teplicemi se v sobotu mezi a 15. a 17. hodinou odehrál, tam tak kupodivu žádné problémy s vytápěním trávníku neměli a proč tak tedy měli  tento problém na jiném pražském stadionu, ve vršovickém Ďolíčku, tak to bude řešit Ligová fotbalová asociace. Ta má totiž podezření, že zelenobílý klub nedodržel všechny povinnosti, které mu náležely. "Klub je dle Licenčního řádu a Rozpisu soutěží povinen disponovat systémem pro vyhřívání trávníku a ten používat tak, aby byla hrací plocha způsobilá ke hře. Na Bohemians dnes večer podle názoru hlavního rozhodčího hrací plocha způsobilá nebyla," uvádí ve svém prohlášení Tomáš Bárta, výkonný ředitel ligy.

Důvod, proč se duel Bohemians 1905 vs. Plzeň neodehrál, sdělili ještě v sobotu večer sudí nominovaný na tento zápas Radek Příhoda. Ten tedy mluvil o zmiňovaném nepřizpůsobilém terénu. S tímto důvodem ovšem nesouhlasili Klokani, kteří z odkladu duelu obvinili plzeňské. Právě ti podle nich nechtěli k zápasu nastoupit a to prý kvůli tomu, aby se žádný plzeňský hráč nezranil před čtvrtečním utkáním Evropské ligy. „Slyšeli jsme, že Plzeň hrát nechtěla," vyšlo z úst Daniela Krcha, kapitána Bohemky. To ale pro ČTK odmítl mluvčí západočeského klubu Václav Hanzlík: „Odmítáme, že bychom zápas nechtěli odehrát."

Že by se snad hřišti v Ďoličku v sobotu večer nedalo vůbec hrát, to odmítal i samotný šéf Bohemians Darek Jakubowicz: „Terén byl tvrdý, ne nezpůsobilý. A vytápění za této situace nepomůže." Narážel tak na velmi nízké teploty ve večerních hodinách. Proti němu ale hovoří to, že pouze sudí má v gesci posoudit, zda bylo hřiště způsobilé ke hře či nikoli. Podle člena Komise pro stadiony a hrací plochy Radka Novotného se ovšem na hřišti hrát dalo, i přesto, že nakonec konečný verdikt sudího Příhody zněl opačně. "Pokud by klub Bohemians Praha 1905 zapnul při těchto klimatických podmínkách vyhřívání trávníku ve středu večer či ve čtvrtek ráno, tak by tato situace nemohla nastat," stojí v prohlášení Novotného.

K celé situaci se vyjádřil i šéf Ligové fotbalové asociace Dušan Svoboda: „LFA se bude na nejbližším zasedání Ligového výboru detailně zabývat nastavením pravidel a kontrolních mechanismů, jakým způsobem profesionální kluby vyhřívání trávníků využívají. Na prvním místě musí být vždy sportovní hledisko a regulérnost soutěže."

Šlo tak tedy již o čtvrté odložené utkání podzimní části právě probíhajícího ročníku epojisteni.cz ligy 2016/2017. Poprvé se sáhlo k odložení zápasu už v 1. kole ašlo tehdy o duel Brno vs. Slavia. Stalo se tak kvůli pomáčenému terénu. Dalším takovýmutkání pak bylo Karviná vs. Liberec,, jenž se pro změnu odložil kvůli epidemii v libereckém mužstvu a v 16. kole o tomto víkendu se pak ještě odložil zápas Jablonec vs. Hradec kvůli nečekaně velké sněhové nadílce.

A nemají nakonec hráči Bohemians pravdu? aneb kdo stál za odložení zápasu

Na první pohled by se normálně mohlo věřit sudímu Radku Příhodovi, jenž tedy hovořil o nezpůbilém terénu. Ale otázkou je,  jestli nebyl tak náhodou pod tlakem. Když se totiž podíváme, kdo byl v řádách delegátů nominovaných na inkriminovaný zápas Bohemians 1905 vs. Plzeň, zjistíme, že delegátem byl jednak Jiří Kureš, ale především, že technickým delegátem byla jistá Adriana Trešlová, za svobodna Šecová. Že jste toto jméno nikdy neslyšeli? V kuloárech se totiž o ni mluví jako velmi blízké Romana Berbra, kontroverzního místopředsedy FAČR. Právě tato bývalá sekretářka komise rozhodčích v době, kdy této komisi ještě šéfovala Berbrova životní partnerka Dagmar Damková, měla mít podle všeho hlavní slovo v otázce odložení duelu.

S takovouto informací v neděli přišel web efotbal.cz, podle něhož měla proběhnoiut v Ďolíčku i tato následující konverzace mezi jistými fotoreportéry, kteří tam byli přítomni. „Hráči Plzně přišli na hřiště a od první chvíle říkali, že na tom hrát nebudou. Sudí Příhoda však terén nejprve chtěl uznat. Jenže pak začaly ty hysterické výlevy o tom, že mají hráče za dvacet milionů korun, kteří se nesmějí zranit atd. Přišla technická delegátka s teploměrem, byly na něm mínus tři stupně nebo kolik a zápas se zrušil. Jó, bylo to zmrzlejší, ale já se i tak na trávníku bořil nohama," říkal jeden z fotografů, načež ten druhý měl říct: „Ano, je to tvrdší, ovšem hrát by na tom jistě šlo."

Opravdu zajímavá osoba je ona technická delegátka. Ta totiž bývala i rozhodčí a v dubnu 2012 tak v této funkci s píšťalkou měla i duel domácího poháru žen Slovácko vs. Slavia (0:2). V té době nejen, že šéfkou komise rozhodčích byla Dagmar Damková, ale především komisi rozhodčích v ženském fotbale měl na starosti celkem překvapivě Roman Berbr. Proto možná není ani divu, že na zmiňovaný ženský zápas byl na poslední chvíli změněn jak sudí, tak i delegát, kam se dostala mimochodem osoba, která ani na listině elegátů v ženském fotbale tehdy vůbec nefigurovala. A výsledek toho všeho byl poněkud zvláštní výkon tehdejší rozhodčí Adriana Trešlová-Šecová. Dodnes jsou k vidění videa z tohoto zápasu i na youtube.

Když si tedy dáma dohromady Adrianu Trešlovou-Šecovou a i skutečnost, že její známý Roman Berbr pochází ze západu Čech, kdo ví jak to nakonec v sobotu večer všechno bylo. Že ale byla chyba na straně Bohemians, tak o tom samozřejmě není pochyb. O sobotním odpoledni bylo sice slunečno, ale mrznout začalo až večer, kdy se měl zápas v Ďolíčku hrát a to i kvůli televiznímu přenosu. Možná, že je otázka, zda by se vůbec v prosinci mělo hrát takto večer a zda by se vůbec mělo hrát v prosinci.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nová éra Barcelony začala. Proti Villarrealu se hned dvakrát trefil 17letý…

28.09.2020 11:18 Jak na tom bude katalánský velkoklub FC Barcelona po ostudné minulé sezóně 2019/20, ve které po…

AC Milán se bude muset v boji o Evropskou ligu obejít bez hvězdy.…

24.09.2020 17:02 V rámci 3. předkola Evropské ligy se ve čtvrtek večer nepředstaví pouze čeští zástupci z Plzně a…

Hvězdný fotbalista Suárez je podezřelý, že podváděl při zkoušce z italštiny

22.09.2020 15:17 Italské úřady mají podezření, že hvězdný uruguayský fotbalista Luis Suárez minulý týden podváděl…

Teplický Kučera oslabil svůj tým rapem. Před zápasem vystoupil v pražském…

19.09.2020 12:40 Fotbalové Teplice byly od počátku páteční předehrávky v pražském Edenu jasným papírovým outsiderem,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama