Vítková s Koukalovou zachraňovaly umístění české štafety po selhání Charvátové a štafeta skončila čtvrtá, vyhrály Němky

Pokljuka - Po mužské štafetě se v rámci Světového poháru ve slovinské Pokljuce v neděli představily i ženské štafety, jež absolvovaly tamní trať dlouhou 4x6 kilometrů. Tu nejlépe zvládly Němky ve složení Hinzová, Hildebrandová, Hammerschmidtová, Dahlmeirová, druhé pak skončily Francouzky Chevalierová, Braisazová, Aymonierová a Habertová. Na třetím stupínku pak skončilo ukrajinské kvarteto Vavřinetsová, Džimová, Pidhrušná, Merkušinová. Češky skončily nakonec na čtvrté pozici a to i přesto, že závod pro ně nezačal díky v současné neuvěřitelně famózně závodící Evě Puskarčíkové, jež předávala po svém úseku na první pozici, ovšem následující úsek v podání Lucie Charvátové vůbec nevyšel, neboť až tragicky selhala na střelnici. Vítková společně s Koukalovou pak nakonec vytáhla českou štafetu na konečnou čtvrtou příčku.

Přidejte svůj názor

Gabriela Koukalová, autor: Miceman

Ještě před samotným závodem ženských štafet věděl trenér té české Ondřej Rybář, co by mohlo zhatit šance českého kvarteta na umístění na meedailových pozicích. "Pokud nebudeme kroužit na trestném kole, holky mohou pomýšlet strašně vysoko. Vždyť všechny jsou schopné jezdit v závodech do dvacítky," řekl konkrétně a jakoby to zakřikl. Prvn úsek patřil v české podání Evě Puskarčíkové, vycházející hvězdě českého biatlonu, jež svým výkonem ve štafetě navázala na ten sobotní výkon, kdy si ve stíhačce dojela pro senzační třetí místo a tudíž pro své první umístění na pódiu, neboť i ve štafetě předvedla bezchybné střelecké výkony a díky tomu tak předala štafetu Lucii Charvátové na první pozici.

Právě Charvátová sice nejprve držela nějaký čas průběžné vedení, pak ale přišla na řadu střelba vleže a ta nakonec rozhodla. Po této položce totiž musel česká reprezentnatka hned na dvě trestná kola a tento neúspěch se podepsal i na jejím dalším výkonu v závodě. "Lucka bohužel vůbec nezvládla první položku, ty rány šly hodně vedle, zřejmě z toho byla celá rozklepaná. Pak vůbec nevím, co se jí stalo na posledním okruhu, kde hodně ztrácela běžecky," okomentoval výkon své svěřenkyně Zdeněk Vítek. Na samotné závodnici pak bylo znát, jak ji tato osudná ležka zlomila.

Není se vlastně čemu divit, neboť tak české kvarteto nabralo velikou ztrátu na čelo závodu a pro Veroniku Vítkovou a Gabrielu Koukalovou tu byl ne zrovna jednoduchý úkol, alespoň se k čelu závodu dotáhnout. To se nakonec  těmto dvěma biatlonistkám podařilo a nakonec tak tedy pro české barvy vybojovaly čtvrté místo.

Boj o prvenství v tomto závodě se však odehrával mezi Němkami a Francouzskami. Rozhodl nakonec závěrečný úsek, ve kterém spolu bojovaly Dahlmeirová s Dorinovou Habertovou. Úspěnější byla první jmenovaná závodnice, která tak navázala na své předchozí dva triumfy ve slovinské Pokljuce. Na třetím místě skončily Ukrajinky, které do poslední chvíle odolávaly závěrečnému tlaku ze strany Gabriely Koukalové.

Konečné pořadí ženské štafety 4x6 km - SP v Pokljuce:

1. Německo (Hinzová, Hildebrandová, Hammerschmidtová, Dahlmeierová) 1:11:31,1 (0+9)
2. Francie (Chevalierová, Braisazová, Aymonierová, Dorinová Habertová) -10,1 (0+3)
3. Ukrajina (Varvynecová, Džimaová, Pidhrušná, Merkušynová) -37,7 (0+3)
4. Česko (Puskarčíková, Charvátová, Vítková, Koukalová) -56,3 (2+9)
5. Norsko -2:01,6 (2+15)
6. Rusko -2:08,6 (0+8)

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Konec jedné éry! Po Rosickém dává fotbalu sbohem další česká sportovní…

15.01.2019 12:52 Je konec! Fotbalový brankář Petr Čech ukončí na konci probíhající sezóny svou bohatou fotbalovou…

Spartu opouští kapitán. Bude oblékat dres tureckého Alanyasporu

12.01.2019 18:03 Praha - To, o čem se v předešlých dnech v zákulisí spíše jen spekulovalo, nyní dostává čím dál…

Nevadská policie žádá Itálii o Ronaldovu DNA, je podezřelý ze znásilnění

11.01.2019 17:03 Nevadská policie požádala podle listu The Wall Street Journal italské úřady, aby zajistily vzorek…

Střetnou se čeští fotbalisté s Brazilií? FAČR jedná o soupeři pro…

08.01.2019 16:27 Praha - Po dlouhých 21 letech by se česká fotbalová reprezentace mohla střeřtnou s tou brazilskou.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama