Koučem Sparty bude i na jaře David Holoubek

Praha - Vedení fotbalové Sparty hledalo nového trenéra od konce září, kdy z pražské Letné odešel Zdeněk Ščasný, kterého do konce listopadu prozatímně zaskočil šestatřicetiletý stratég David Holoubek. Ten se představil slušnými výsledky především v Evropské lize, kde dokázal se svými svěřenci postoupit ze skupiny z prvního místa do jarního play-off. Protože ale Holoubek nemá k dispozici potřebnou profi-licenci k tomu, aby mohl vést prvoligový klub i nadále, neboť ji teprve studuje a získá ji tak až v květnu příštího roku, a i proto tak nejvyšší vedení tohoto pražského klubu stále hledalo nového kouče a nejinak tomu tak bylo před pár dny. Hovořilo se nejprve o Jindřichu Trpišovském, ten se ale po vleklých jednáních mezi Libercem a Spartou rozhodl zůstat pod Ještědem, mluvilo se například i Václavu Kotalovi trénující v současné době mládežnickou reprezentaci, ale třeba i o Pavlu Vrbovi, bývalém reprezentačním kouči, kterému se v těchto týdnech příliš nedaří v ruské Machačkale. Všechny tyto spekulace ale v pondělí utnul samotný David Holoubek, jenž v rozhovoru pro Českou televizi uvedl, že to bude právě on, kdo bude na jaře Spartu trénovat. "Řeší se jen model, jakým to uděláme," řekl ve zmiňovaném rozhovoru.

Přidejte svůj názor

AC Sparta Praha
doporučujeme

Vzhledem tedy k zatím chybějící profi-licenci by tak mohl pokračovat model, k němuž se Pražané přiklonili ke konci listopadu, kdy pro Davida Holoubka skončilo ono původní prozatímní působení na lavičce sparťanského A-týmu. Tento model spočíval v tom, že formálně byl zapsán jako hlavní trenér letenských asistent Zdeněk Svoboda, prakticky fotbalisty vedle právě Holoubek. "Já v tom jasno mám. Zůstanu trenérem, řeší se model, jakým způsobem to uděláme, abych mohl vést Spartu. Doufám jen, že se to v dohledné době fanoušci dozvědí," řekl v rozhovoru ve Sportovních zprávách ČT Sport a dodal: "Jednou měsíčně jsem čtyři dny mimo klub, chodím do školy, kde se 'učíme' fotbal. V květnu bych měl dělat závěrečné zkoušky, dostat diplom profesionálního trenéra a v tu chvíli mi už nic nebrání."

Připomeňme, že Holoubek, jenž dosud působil coby poměrně úspěšný trenér sparťanské juniorky, nastoupil na lavčku A-týmu pražské Sparty na konci září poté, co po prohraném pražském derby odešel z pražské Letné Zdeněk Ščasný. Prvním zápasem v roli prozatímního kouče sparťanského áčka tak byl pro Holoubka domácí duel Evropské ligy s Interem Milán, se kterým nakonec Sparta vyhrála 3:1 a fanoušci tak mladého, dosud ne příliš známého stratéga, vynášeli pomalu až do nebes. "Bylo to hodně hektické, nebyl jsem moc doma, bylo moc práce. V tu dobu jsem ještě trénoval juniorku, pak už jsem se mohl věnovat jen A-mužstvu. Zvládli jsme to, udělali jsme kus dobré práce. Musím říct, že co se týká zranění, jsem moc šťastný za kluky, kteří to tam táhli v deseti lidech a pomohli Spartě," vrátil se ke svému začátku v A- týmu Pražanů Holoubek.

Že se právě on stane definitivním trenér Pražanům po jejich dlouhém hledání nového kouče mu bylo jasné poté, co nabídky trénovat Spartu odmítl Jindřich Trpišovský. "Sešli jsme se. Je to můj kamarád, dokázal bych si s ním představit spolupráci, ale nevyšlo to, což mě mrzí," řekl k jeheo osobě Holoubek, jenž okomentoval i další jméno, o kterém se hovořilo jako o možném novém sparťanském trenérovi a to Pavlu Vrbovi, jenž před tím, než trénoval reprezentaci, vedl několik let Viktorii Plzeň, současného největšího soka fotbalistů v rudých dresech. "Neznám ho, ale otázka je, jestli by se mnou chtěl pracovat," řekl s lehkým úsměvem na rtech.

Řekl také, že by si v jarním play-off Evropské ligy, ve které se mu podaiřlo s týmem postoupit z prvního místa základní skupiny a to i přesto, že se Spartě ještě pod vedením Zdeňka Ščasného úvod právě probíhajícího ročníku této evropské soutěže příliš nevyvedl (v Southamptonu Sparta prohrála jasně 0:3), nepřál cestovat na východ. Toto přání se mu nakonec během pondělního odpoledne nevyplnilo, neboť si letenští zahrají v únoru s ruským Rostovem. O něco hůře se ovšem pod Holoubkovým vedením vede Spartě v domácí lize. "Rozdělil bych to na dvě etapy, a to je liga, kde se nám nedaří, ztrácíme na Plzeň čtyři, resp. sedm bodů. Druhá je Evropská liga, kde jsme vyhráli skupinu, porazili jsme těžké soupeře, za což jsme moc rádi, a hlavně za fanoušky. Na jaře jsme zpátky," řekl Holoubek.

Ten taky okomentoval poněkud rozsáhlou a stále se neztenčující marodku Pražanů. Podle šestatřicetiletého trenéra by se ale měla co nejdříve začít vyprazdňovat. "Teď to bylo nestandardní, dva a půl měsíce jsme to táhli v omezeném počtu. Bylo to složité, o to víc chci vyzdvihnout charakter hráčů. I výsledky jsou nad očekáváním," uvedl a k tomu dodal, že by rád na jaře využil i Tomáše Rosického. "Doufám a přeju si strašně, že bych ho já jako trenér poslal na hřiště. Já i Tomáš pro to uděláme maximum. V tuto chvíli je v posilovně, připravuje se na jarní část sezony."

Několik slov si našel Holoubek i pro novou posilu sparťanského mužstva, španělského útočníka Néstora Albiacha, jenž dosud působil na Julisce coby hráč Dukly. "Určitě nám zkvalitní kádr. To je hodně důležité. Chceme, aby nám dával góly a zkvalitni ofenzivní část," řekl a prozradil, že se rozhodně nejedná o poslední zimní posilu. "Řešíme to, bavíme se, nějací hráči jsou v hledáčku, ale nechci odkrývat karty. Chceme konkurenci v týmu, aby hráči v tréninku pracovali na sto a více procent. Konkurence je důležitá ve všech evropských velkoklubech."

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kotal nebude ve Spartě dočasným trenérem, ujišťuje vedení. Sám kouč…

21.02.2020 18:31 Nový trenér pražské Sparty Václav Kotal, který byl do funkce jmenován začátkem tohoto týdne, kdy…

Legendární fotbalista Pelé má sochu v Riu, ceremoniálu se nezúčastnil

21.02.2020 10:23 Legendární fotbalista Pelé má novou sochu v životní velikosti v sídle brazilského svazu v Riu de…

Jílek po špatném vstupu do jara u Sparty končí! Nahrazuje ho Kotal

18.02.2020 16:57 O této variantě se v tuzemském fotbalovém zákulisí spekulovalo už v pondělí večer, ale až během…

Na další dvě sezóny bez Ligy mistrů! Anglický velkoklub dostal tvrdý trest

14.02.2020 20:59 Fotbaloví fanoušci podle všeho v následujících dvou sezónách nejprestižnější evropské klubové…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama