Hlavním trenérem Sparty je Požár, Holoubek zůstává členem realizačního týmu

Praha - Sparta Praha vyřešila otázku obsazení postu hlavního trenéra. Mužem číslo jedna byl jmenován Tomáš Požár, na podzim sportovní ředitel klubu. Jeho pravou rukou bude David Holoubek, který Pražany dovedl k postupu do jarní fáze Evropské ligy, jenže v pozici hlavního trenéra nemohl pokračovat, protože postrádá nezbytnou profilicenci.

Přidejte svůj názor

AC Sparta Praha
doporučujeme

Holoubek se chopil trenérské taktovky nejprve pouze provizorně po zářijovém odvolání Zdeňka Ščasného, nicméně brzy mu sparťanští šéfové dali důvěru do konce podzimu. Šestatřicetiletý stratég svou šanci využil, se zraněními zdecimovanou Spartou vyhrál základní skupinu Evropské ligy a v domácí lize se vyhoupl na třetí místo. Jelikož si však proficenci dodělá až v květnu, po vypršení šedesátidenní výjimky musel skončit ve funkci hlavního trenéra.

Poslední týdny se na Letné řešilo, s kým Holoubek povede mužstvo. Když nevyšly námluvy s Jindřichem Trpišovským z Liberce a Pavlem Vrbou z ruské Machačkaly, rozhodla se Sparta pro řešení z vlastních řad. Mužem číslo jedna se stal Tomáš Požár. Holoubek si podle plánu ponechá široké pravomoci, jak na tiskové konferenci potvrdil generální ředitel Adam Kotalík: "Rozhodli jsme se, že dosavadní realizační tým by měl v práci pokračovat. Samozřejmě víme, že David Holoubek nedisponuje potřebnou licencí. Proto se Tomáš Požár z pozice sportovního ředitele ujme i pozice hlavního trenéra."

"Tomáš splňuje všechna kritéria a disponuje potřebnou licenci. Je přímým nadřízeným všech trenérů a jeho role v kabině bude zcela přirozená. Jenom na něm bude, jak velký prostor Davidovi Holoubkovi dá při přípravě a zápasech. Ale bavili jsme se, že to bude výrazný prostor," dodal Kotalík. Vedle Holoubka dalšími trenéry zůstávají Zdeněk Svoboda a Stanislav Hejkal, jež nově doplní Petr Havlíček z dorosteneckého výběru do 16 let.

Kdo je Tomáš Požár? Odchovanec Sparty odehrál v rudém dresu 17 zápasů mezi lety 1994 až 1996. Následně krátkou oklikou přes Teplice zakotvil v Jablonci, kde působil čtyři sezóny. Ani na severu Čech střední obránce naplno neprorazil do vrcholového fotbalu, brzdila ho vleklá zranění. Po konci kariéry se věnoval mládežnické kopané, až ho v roce 2012 ustanovili Bohemians coby sportovního ředitele. Sparta angažovala Požára během loňského léta jako šéfa skautingu. V září povýšil na sportovního ředitele a jeho primární úkol zněl najít hlavního trenéra. Nakonec ho našel v sobě samém.

Z výše uvedených prohlášení vyplývá, že Holoubek bude Požárovým "superasistentem". Oba si spolupráci vyzkoušeli už v podzimní části sezóny, dennodenně konzultovali chod A-mužstva a podle vlastních slov respektují jeden druhého. Tento model navíc splňuje všechna pravidla ligy. Na papíře vypadá rozumně a brzy se uvidí, zda se osvědčí také v praxi.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Po Bundeslize se rozjede další elitní fotbalová liga. Od 8. června začne…

23.05.2020 16:02 I ve Španělsku už vědí, jak dlouho se mají těšit na restart jejich nejvyšší fotbalové soutěže.…

Schváleno. Saúdskoarabský korunní princ může vstoupit do Premier League

22.05.2020 18:44 Možnost prodeje anglického klubu Newcastlu United investiční skupině PIF, která je v držení…

Restart ligy v ohrožení? Po Mladé Boleslavi je pozitivně testovaný na…

19.05.2020 19:08 V sobotu 23. května má začít dohrávkou Teplice vs. Liberec dlouho očekávaný restart české Fortuna…

Přijde Sparta o svého kanonýra? O Tetteha mají zájem v Turecku a nejen o…

18.05.2020 21:37 Jen krátce před restartem ligy řeší pražskká Spata hned několik nově zraněných hráčů včetně…

Související:

Právě se děje

Další zprávy