Slovenský profesionální fotbal bude mít od Nového roku zřejmě o klub méně

Myjava - Nečekaný a ne zrovna moc hezký dárek dal slovenský fotbalový klub Myjava svým fanouškům. Právě vedení tohoto celku totiž rozhodlo ve čtvrtek o tom, že od Nového roku už nebude figurovat v nejvyšší slovenské fotbalové soutěži jak tomu bylo doposud a tak tedy bude zanedlouho podle všeho hrát první slovenskou ligu pouze 11 týmů. Klub, jenž se v současnosti nachází na šesté příčce ligové tabulky, odchází z tamního profesionálního fotbalu ne kvůli finančním prostředkům, ale především kvůli poměrům ve slovenském fotbale, které tento klub dlouhodobě kritizuje. Oficiální stanovisko sice zatím Myjava Slovenskému fotbalovému svazu neodeslala, pokud se ale takovýto krok uskuteční, všechny dosavadní výsledky z podzimní části Myjavy budou anulovány.

Přidejte svůj názor

Fotbal, ilustrační fotografie
doporučujeme

Jako první o tomto kroku informoval veřejnost samotný primátor Myjavy, jenž je zároveň i šéfem klubu Pavel Halabrín. "Svolali jsme hráče a realizační tým. Všem jsme oznámili, že v podstatě všichni jsou volní a pomůžeme jim v etablování se v jiných klubech," řekl konkrétně a pokračoval: "Naše rozhodnutí je definitivní a neměnné, odcházíme z profesionálního fotbalu."

Co se týče finančních závazků vůčí hráčům v klubu, tedy i vůči českému obránci Petru Pavlíkovi, tak ty nemá klub podle slov Halabrína žadné. "Odměny za prosinec dostanou vyplacené v lednu. Chceme skončit s čistým štítem." Dodal také, že se celek vyrovná jak s permanentkáři, tak i s akcionáři, kteří se složili na rekonstrukci stadionu.

Podle Pavla Halabrína nespokojenost se slovenským fotbalovým prostředím byla den ode dne v tomto roce čím dál tím větší. "Celé směřování slovenského a profesionálního fotbalu, jeho podpora ze strany státu, fotbalového svazu i médií je velmi slabá," řekl s tím, že se definitivně rozhodl odejít z profesionálního fotbalu poté, co disciplinární komise potrestala po potyčce v duelu Myjavy se Slovanem Bratislava hned tři hráče Myjavy.

Ke kroku vedení Myjavy se už Slovenský fotbalový svaz stihl vyjádřit. "Je nám líto, že se funkcionáři Myjavy rozhodli odstoupit z nejvyšší soutěže uprostřed sezony. Další kroky jsou v pravomoci Unie ligových klubů, která soutěž řídí," řekl Ján Kováčik, předseda Slovenského fotbalového svazu.

Na závěr připomeňme, že ještě před sedmi lety působila Myjava ve čtvrté lize, v roce 2012 se tomuto klubu však po 92 letech historie Myjavy podařilo postoupit do nejvyšší fotbalové soutěže. V rámci letošního podzimu se dokonce představila i v předkole o Evropskou ligu. Co se týče sezóny 2017/2018, tak v rámci ní bude klub k vidění v nižší soutěži.

Loading...
Témata: Fotbal
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Plzeň se v dalších bojích o Ligu mistrů podívá do Turecka, stejně tak v…

22.07.2019 15:36 V pondělí se ve švýcarském Nyonu nejen čeští fotbaloví zástupci v evropských pohárech dozvěděli, s…

Zákaz mikroplastů? Chystaná směrnice EU může být pohromou pro sport

22.07.2019 13:13 Plán Evropské unie na zákaz mikroplastů může ohrozit využívání tisíců hřišť s umělými trávníky. Od…

Půjde Neymar k Nedvědovi? Italská média píší o bombě, kterou chystá…

18.07.2019 20:41 Ještě nedávno na sociálních sítích pózoval brazilský fotbalista Neymar s barcelonským dresem,…

Jak to bude s Ngadeuem? Vyhlédnuté zahraniční náhrady nepřijdou, mluví se…

13.07.2019 12:58 Situace kolem nigérijského obránce ve službách pražské Slavie Michaela Ngadeua je stále nejasná.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama