Čínské peníze nás ohrožují, varuje Wenger

Londýn - Manažer Arsenalu Arséne Wenger vyjádřil obavy nad čínskými investicemi do fotbalu. Tamější kluby nabízejí hráčům nadstandardní platy, jimž kluby v Evropě nemohou konkurovat.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Arsène Wenger
doporučujeme

Wenger v posledních týdnech vyjednává nové kontrakty pro své hvězdné duo Mesut Özil a Alexis Sánchez. Aby obě opory na Emirates Stadium udržel, bude jim muset nabídnout kontrakty s týdenním platem okolo 250 000 liber (7,8 milionu korun). Už taková suma vysoko přesahuje platovou politiku Arsenalu, jenže v jiných evropských velkoklubech jako Real Madrid, Barcelona či Paris St. Germain není neobvyklou.

Jeví se čtvrt milionu liber týdně jako ohromná částka? Čínské kluby nabízejí ještě dvakrát či třikrát větší platy. Diego Costa z Chelsea obdržel před dvěma týdny nabídku s týdenní gáží okolo 600 000 liber (18,7 milionu korun). Současná situace velmi znepokojuje Arséna Wengera: "Hrozí nebezpečí, že čínské nabídky se stanou měřítkem pro evropské prostředí. Proti tomu nebudeme schopní bojovat. Na druhou stranu případy finanční dominance jsou běžné i v Evropě. Jako malý klub těžko udržíte hráče, pokud dostane lukrativní nabídku z prestižního celku."

Francouzský manažer přesto neočekává odliv elitních jmen do Číny. "Podle mého ambicí každého fotbalisty musí být nastupovat v nejlepší lize proti nejlepším hráčům. A ano, rozumím hráčům – pokud jste v nejlepší lize, požadujete maximálně možný plat. Tyto nároky nyní splňuje Premier League. Nevidím důvody, proč by někdo chtěl z Anglie odejít.

Čína zažívá vzestup. Snaží se propagovat fotbal a jsem rád, že v zemi vzrostla jeho popularita. Většina špičkových hráčů však stále aspoň v blízké budoucnosti bude preferovat setrvání v Evropě."

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Slavia to na Stamford Bridge po gólové smršti nevzdala. Chelsea si ale…

18.04.2019 23:56 Aktualizováno Londýn - Poté, co se pražská Slavia předvedla před týdnem v úvodním čtvrfinálovém zápase Evropské…

Jeden z nejvlivnějších muslimů apeluje: Musíme změnit přístup k ženám v…

18.04.2019 15:21 Jeho živobytím je fotbal, mezi 100 nejvlivnějších lidí časopisu TIME však Mohameda Salaha dostaly…

Šéf komise rozhodčích Chovanec dorazil na seminář. Jeho stav po infarktu…

16.04.2019 18:38 Praha - Začátkem dubna prodělal fotbalový internacionál a nynější šéf rozhodcovské komise Fotbalové…

Komplikace při utkání Sparta - Slavia: Policie zadržela několik fanoušků

14.04.2019 21:31 Několik set fanoušků fotbalové Sparty se dnes odpoledne vydalo z Letné do Vršovic, kde se od 18:00…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama