Čínské vábení nemá konce. Po Dočkalovi si brousí zuby i na Škodu, ovšem na toho brněnského

Brno - Ještě ani neutichly různé spekulace a zprávy o zřejmě blížícím se přestupu sparťanského středopolaře Bořka Dočkala do čínské ligy za nejspíše neuvěřitelnou částku až 240 milionů korun, už se v tuzemských fotbalových kuloárech mluví o dalším možném českém fotbalistovi, jenž by mohl zanedlouho odcestovat na Dálný východ. Řeč je tentokráte o Škodovi, ovšem nikoli o Milanovi, jenž v současnosti táhne pražskou Slavii v boji o ligový titul a o němž už se o přestupu do této asijské země v minulosti několikrát spekulovalo, ale o jeho mladším bratrovi Michalovi, který dosposud startuje za Zbrojovku Brno. Pro tento klub z jihomoravské metropole je právě útočník Michal Škoda jedním z klíčových hráčů a v případě, že by se tento ransfer uskutečnil, byla by to pro Brno velká ztráta, neboť v tomto ročníku za něj nastřílel hned deset branek. Nicméně právě brněnský klub už svolil jednání mezi hráčem a ještě blíže nespecifikovaným druholigovým čínským klubem.

Přidejte svůj názor

Fotbal, ilustračni fotografie
doporučujeme

„Ve středu jsme dali hráčským agentům Jiřímu Stejskalovi a Pavlu Zíkovi souhlas, aby jednali s jedním konkrétním druholigovým čínským klubem o Škodově přestupu. Sdělili jsme jim svoje představy o finančním vyrovnání. Nejsou nijak přemrštěné, požadujeme za něj částku, která je při odchodech českých fotbalistů do ciziny obvyklá," uvedl konkrétně o aktuální situaci kolem Michala Škody Václav Bartoněk, majitel brněnského klubu. Ten tak tedy nechtěl zveřejnit o jakou konkrétní částku půjde. „Na Michalovi vidíme velkou touhu to v zahraničí zkusit, nechceme mu bránit," řekl a dodal, že nyní vše závosí na agentech devětadvacetiletého forvarda: „Pokud do úterka, kdy skončí přestupové okno, bude čínský klub souhlasit s naším návrhem na odstupné, a Škodovi dohodnou podmínky smlouvy, s nimiž bude ztotožněný, nebude jeho odchodu nic bránit."

Pro samotného fotbalistu se tak pochopitelně jedná o zajímavou nabídku. „Přiznám se ale, že až do čtvrtka jsem o Asii moc neuvažoval. Kdyby to ale vyšlo, byl bych určitě spokojený já i brněnský klub," řekl Škoda, pro nějž by případný život v Číně dobrodružný, obavy z něj rozhodně nemá. „Myslím samozřejmě i na rodinu, vždyť mám dvě děti. Minimálně zpočátku bych tam ale byl určitě sám," prozradil hráč, o kterém se v minulosti zajímalo třeba německé Aue či ruské celky Orenburg a Machačkala.

Z faktu, že se jedná nyní o zájemce z druhé čínské ligy, si žádnou velkou hlavu nedělá a sportovně si podle něj určitě nikterak nepohorší. „Vždyť do druhé čínské ligy lákali před půl rokem i bráchu Milana," připomněl mladší z bratrů Škodů. Ten, než k případnému přestupu dojde, bude stále trénovat s brněnskou Zbrojovkou. „Pokud do soboty nepadne konečné slovo, počítám s ním pro sobotní ligové střetnutí s Libercem," uvedl lodivod jihomoravského celku Svatopluk Habanec.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jak to bude s Ngadeuem? Vyhlédnuté zahraniční náhrady nepřijdou, mluví se…

13.07.2019 12:58 Situace kolem nigérijského obránce ve službách pražské Slavie Michaela Ngadeua je stále nejasná.…

Z Madridu do Barcelony. V katalánském klubu se nově objeví Griezmann

12.07.2019 15:47 Další transfer, o kterém se ve fotbalovém zákulisí mluvilo, skutečně proběhl. Tentokráte je řeč o…

V Bratislavě vypukla rvačka chuligánů, zdemolovali restaurace. 107…

11.07.2019 16:54 Aktualizováno V centru Bratislavy se ve středu večer poprali zahraniční fotbaloví fanoušci, kteří při potyčce…

Do nové sezóny bez Dočkala. Původně zamýšlená opora Pražanů musela opět na…

11.07.2019 16:09 Po návratu dopražské Sparty se o něm hovořilo jako důležitém hráči, kterého trápící se Sparta…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama