Už je to definitivní. Dočkal má v Číně strávit tři roky

Čeng-čou - Poté, co v pátek večer zveřejnila na svém twitterovém účtu společnost TransferMarkt China informaci o již hotovém přestupu Bořka Dočkala mířícího do čínského klubu Che-nan Ťien-jie, přičemž říct jí to měl samotný kouč celku, jenž v poslední sezóně skončil na na 13. místě čínské Super ligy, se v sobotních ranních hodinách nakonec tenti transfer potvrdil. Po úspěšném absolvování zdravotní prohlídky na Dálném východě, tak tento dosavadní špílmachr pražské Sparty podepsal v novém působišti tříletý kontrakt. "Vítej v rodině Ťien-jie, těšíme se na skvělé výkony v nové sezóně Superligy," přivítal pak tamní klub na svých webových stránkách novou posilu, pro kterou je to po tureckém Konyasporu a norském Trondheimu již třetí zahraniční angažmá.

Přidejte svůj názor

Fotbal, ilustračni fotografie
doporučujeme

Jedna z největších dosavadních opor nejen pražské Sparty, ale i české reprezentace si tak podle zákulisních informací v Číně přijde za rok až na 80 milionů korun. Dočkal se tak přidává jako další k řadě velkých jmen evropského fotbalu, které zlákala čínská štědrost.

Ještě před startem jarní části dostala Sparta nabídku od tohoto čínského klubu už tehdy v převratné výši 175 milionů korun, na tuto nabídku však následně Pražané nekývli s tím, že je pro ně důležité dobře vstoupit do jarní vyřazovací fáze Evropské ligy. Poté, co v úvodním play-off této evropské soutěže Sparta nakonec prohrála v Rostově vysoko 0:4 a ztratila tím tak veškeré naděje na postup do osmifinále, bylo vedení letenského klubu ochotno o přestupu Bořka Dočkala do Číny opět jednat a to zvlášť po další, ještě štědřejší nabídce (až 230 milionů korun) ze strany čínského celku. „Přestup se nerodil lehce. Samozřejmě mi nebylo jedno, jak se k mému transferu postaví klub, spoluhráči, trenéři a samozřejmě i fanoušci. Pokud se to setká s pochopením, bude pro mě jednodušší se smířit s tím, že jsem Spartu opustil," uvedl ke svému přestupu sám hráč Bořek Dočkal.

K tomuto ostře sledovanému treansferu posledních dní se v sobotu vyjádřil i nejvyšší boss pražské Sparty Daniel Křetínský. "Transfer Bořka Dočkala byl pro nás těžkým rozhodnutím, a to nejen kvůli jeho fotbalovým kvalitám, ale také proto, že zájem přišel až v závěrečné fázi přestupního období. Nakonec jsme se po dalších fázích jednání s ohledem na mimořádnou finanční atraktivitu nabídky pro hráče i klub rozhodli přestup akceptovat. Zásadní roli hrálo také stanovisko sportovního vedení, které je připravené se se situací vypořádat bez jakéhokoli kompromisu v plnění našich sportovních cílů. Pevně věřím, že se Bořek po ukončení čínského angažmá do Sparty vrátí," řekl ve svém prohlášení konkrétně.

Jedná se tak rozhodně o jeden z nejviditelnějších přestupů českého fotbalisty z tuzemské ligy do zahraničí a to především díky zmiňované částce 230 milionů korun. To tvrdí i Viktor Kolář ze společnosti Sport Invest. Vždyť se jedná nejen o 12. nejdražšího českého hráče v historii, ale i o druhém nejdražším přestupu z české ligy do zahraničí, přičemž tím úplně nejdražším je odchod Tomáše Rosického ze Sparty do Dortmundu, kam v lendu 2001 přestoupil za 504 milionů korun. „Chtěl bych Bořkovi poděkovat za práci, kterou tady odvedl i za korektní způsob, jakým jsme situaci kolem jeho přestupu řešili. Za celou Spartu mu přeji hodně úspěchů v novém angažmá. Přicházíme o důležitého hráče, ale zároveň je to velká výzva a příležitost pro ostatní, aby zaujali jeho místo," uvedl pak k uskutečněnému přestupu českého středopolaře do Číny Adam Kotalík, generální ředitel Sparty.

Bořek Dočkal nebude v novém čínském působišti jediným cizincem, už nyní za tento klub hrají Edigeison Gomes z Dánska, Christian Bassogog z Kamerunu, Javier Patiňo z Filipín a Ahmad Salí ze Sýrie. Dodejme, že klub Che-nan Ťien-jie zaznamenal svůj nejlepší výsledek v čínské lize v roce 2009, kdy skončil na třetím místě. Dočkal by se pak mohl poprvé v novém dresu na hřišti stadionu Chan-chaj, do kterého se mimochodem vejde 30 000 diváků, 5. března, kdy začíná nová sezóna tamní ligy. Sídlo má pak tento celek ve skoro desetimilionovém městě, jež je zároveň metropolí provinci Che-nan nacházející se na jižním břehu Žluté řeky.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Půjde Neymar k Nedvědovi? Italská média píší o bombě, kterou chystá…

18.07.2019 20:41 Ještě nedávno na sociálních sítích pózoval brazilský fotbalista Neymar s barcelonským dresem,…

Jak to bude s Ngadeuem? Vyhlédnuté zahraniční náhrady nepřijdou, mluví se…

13.07.2019 12:58 Situace kolem nigérijského obránce ve službách pražské Slavie Michaela Ngadeua je stále nejasná.…

Z Madridu do Barcelony. V katalánském klubu se nově objeví Griezmann

12.07.2019 15:47 Další transfer, o kterém se ve fotbalovém zákulisí mluvilo, skutečně proběhl. Tentokráte je řeč o…

V Bratislavě vypukla rvačka chuligánů, zdemolovali restaurace. 107…

11.07.2019 16:54 Aktualizováno V centru Bratislavy se ve středu večer poprali zahraniční fotbaloví fanoušci, kteří při potyčce…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama