Sparta jedná po neúspěšném jarním startu s Pavlem Vrbou. Zuby si na něj brousí i Plzeň

Praha - Takový začátek jarní části této sezóny 2016/2017 si pražská Sparta, která pomýšlela ještě na boj o ligový titul, nepředstavovala. Nejen, že její působení ve vyřazovací části Evropské ligy UEFA netrvalo příliš dlouho vzhledem k tomu, že Sparta oba zápasy s ruským Rostovem po ne zrovna přesvědčivých výkonech příliš nezvládla. Nejprve v Rusku prohrála jasně 0:4 a už tehdy ztratila naději na vysněný postup do osmifinále této evropské soutěže, v odvetě, do které nastoupila už bez dosavadního špílmachra Bořka Dočkala, jenž přestoupil do Číny, pak sice dokázala remizovat 1:1, nicméně žádný velký zázračný výkon to ze strany Pražanů nebyl. V lize pak začala jaro domácí výhrou 1:0 nad Bohemians a ani tady se nedalo mluvit o nějaké fotbalové kráse z její strany, už vůbec se o ni nedalo mluvit v duelu v Jablonci, kde rupla 1:3. To všechno jsou tak hlavní důvody, proč Sparta v současné chvíli podle informací isport.cz jedná s bývalým koučem jak Viktorie Plzeň, tak i české reprezentace Pavlem Vrbou.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Pavel Vrba, český fotbalový trenér
doporučujeme

Právě kvůli zmiňovaným nepodařeným zápasům pražské Sparty z úvodu jara, podle dosavadních informací z kuloárů nemá v klubovém vedení před jarní části nastavený systém, kdy je prozatímním hlavním koučem Tomáš Požár, jenž je zároveň i sportovním ředitelem klubu a jenž tak nadále umožňuje svému oficiálnímu asistentovi stále bez profesionální trenérské licence Davidu Holoubkovi vést mužstvo. Podle původních plánů měl po konci této sezóny vést mužstvo opět David Holoubek, jenž by už tehdy měl mít vystudovanou onu trenérskou licenci. Právě tento mladý šestatřicetiletý stratég na ppodzim loňského roku zaujal svými výsledky poté, co kádr prozatímně převzal po odstupivším Zdeňku Ščasném.

Nyní se rodí v klubovém vedení následující myšlenka a to taková, že by měl Tomáše Požára nahradit Pavel Vrba, jenž je v současnosti po vyhazovu z ruské Machačkaly, kde působil pouhý půlrok od loňského července, bez angažmá. „Sparta Vrbu znovu oslovila a jedná s ním,“ uvedl konkrétně ve středu pro zmiňovaný server isport.cz anonymní, avšak dobře informovaný zdroj. Podle něho by měl mít Vrba už za sebou i jednání se samotným šéfem letenského klubu Danielem Křetínským, které se mělo uskutečnit v úterý.

Mimochodem, nebylo by to poprvé, kdy by Sparta oslovila tohoto třiapadesátiletého kouče, jenž se s plzeňskou Viktorku několikrát dokázal dostat do Ligy mistrů UEFA a jenž s reprezentací dokázal postoupit na loňské mistrovství Evropy ve Francii, kde však neuspěl a krátce po vypadnutí z tohoto šampionátu odešel do Ruska. Právě působení v Rusku bylo tehdejší překážkou mezi možným angažmá Pavla Vrby na pražské Letné.

Nevýhodou Pavla Vrby je však dlouholeté plzeňské angažmá a právě Plzeň je pro Spartu v současnosti asi největším sokem a tak trochu i nepřítelem. Sparťanští fanoušci by asi zrovna nejbyli u vytržení z toho, že by jejich klub trénoval právě Vrba.

Dodejme, že nyní se sparťanům vysněný ligový titul zdaluje čím dál tím více, na první Slavii v současnosti ztrácí šest bodů, na druhou Plzeň pak pět. Pro Spartu je tak nyní nejdůležitější úkol, dostat se z krize co nejrychleji a vráti se do boje o titul. Vypadá to však, že to bude čím dál tím těžší úkol.

Není také vyloučeno, že se o Vrbu zajímá i Viktoria Plzeň, teré se v poslední době také příliš nedaří. Po utrápené domácí výhře 1:0 nad poslední Příbramí následně totiž ztratila ve Zlíně, se kterým bezbrankově remizovala. Majiitel západočeského celku Tomáš Paclík pak na setkání se studenty Vysoké školy ekonomické odpověděl na otázku jednoho ze studentů ohledně angažování Pavla Vrby následovně: "My momentálně máme trenéra (Pivarníka), takže to není úplně aktuální. I když uvidíme v pondělí," řekl s úsměvem a pokračoval: "Já ani nevím, jestli teď Pavel Vrba vůbec chce něco dělat. My jsme přátelé, ale je otázka, jestli nám ho neukradne někdo jiný. Myslím, že ty jeho dnešní nároky už budou takové, že uvidíme, kdo je splní."

Pak téma Vrba zakončil na VŠE těmito slovy: "On má teď z Ruska peněz dost a úplně je asi nepotřebuje. Ale jeho nároky a ambice bude jen málokdo schopen splnit. V případě, že bych já hledal nového trenéra, tak bych si strašně přál Pavla Vrbu. Přes to všechno, co jsme spolu zažili, je Pavel po mnoha stránkách natolik fenomenální člověk, že bych asi neváhal."

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kotal nebude ve Spartě dočasným trenérem, ujišťuje vedení. Sám kouč…

21.02.2020 18:31 Nový trenér pražské Sparty Václav Kotal, který byl do funkce jmenován začátkem tohoto týdne, kdy…

Legendární fotbalista Pelé má sochu v Riu, ceremoniálu se nezúčastnil

21.02.2020 10:23 Legendární fotbalista Pelé má novou sochu v životní velikosti v sídle brazilského svazu v Riu de…

Jílek po špatném vstupu do jara u Sparty končí! Nahrazuje ho Kotal

18.02.2020 16:57 O této variantě se v tuzemském fotbalovém zákulisí spekulovalo už v pondělí večer, ale až během…

Na další dvě sezóny bez Ligy mistrů! Anglický velkoklub dostal tvrdý trest

14.02.2020 20:59 Fotbaloví fanoušci podle všeho v následujících dvou sezónách nejprestižnější evropské klubové…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama