Nový trenér pražské Sparty? Na Letné by se mohl objevit Petr Rada

Praha - Poté, co byl během pondělního dne odvolán dosavadní trenérský tandem pražské Sparty Tomáš Požár - David Holoubek po ne zrovna přesvědčivých výkonech a především pak po nevydařených zápasech ze začátku jarní části této sezóny, se samozřejmě vyrojily různé spekulace o tom, kdo by měl být nástupce této dvojice. V mminulých dnech se mluvilo hlavně o bývalém reprezentačním kouči Pavlu Vrbovi, který je aktuálně bez angažmá po nedávném vyhazovu z ruské Machačkaly, proti němu však ale hovořila výrazná minulost u Viktorie Plzeň, tedy u v současnosti největšího soka Pražanů. Nyní se ale pro změnu mluví o úplně jiném jménu, o kterém se doposud nikde nespekulovalo. Podle hned tří anonymních zdrojů, které však mají blízko letenskému celku, má totiž nejblíže k novému angažmá na Letné Petr Rada. Informuje o tom server Aktuálně.cz.

Petr Rada, trenér
doporučujeme

Právě tomuto zpravodajskému serveru uvedl jeden člověk blízký sparťanskému klubu, jenž by měl být taktéž u jednání mezi klubem a možným nástupcem dua Požár-Holoubek konkrétně následující: "Ano, šance Petra Rady jsou nyní opravdu velmi vysoké." Reakci samotného osmapadesátiletého stratéga, jenž v minulosti prošel Teplicemi, Plzní, Libercem, Jihlavou, ale třeba i Slavií, se nepodařilo zjistit.

Vraťme se ještě k Pavlu Vrbovi. Ten tedy byl taktéž mezi možnými kandidáty na nového kormidelníka Sparty nacházející se v současnosti výsledkové, ale především v herní krizi, pro bývalého reprezentačního kouče ovšem nepřipadalo v úvahu přijít do rozehraného ročníku české nejvyšší fotbalové soutěže. S tímto faktem by ale neměl mít problém právě Petr Rada, jenž naposledy vedl trápící se Příbram. Právě to, že Rada může naskočit ihned, je pro vedení pražského klubu to stěžejní a proto by se mohl Radaa objevit už tento týden v pátek, kdy se Sparta doma utká v důležitém zápase se Zlínem.

Připomeňme, že kromě klubových angažmá má tento kouč známý svou bouřlivou povahou ve svém portfoliu i působení v reprezentaci coby trenér a to v sezóně 2008-2009, ovšem na světový šampionát 2010 se mu s národním týmem tehdy kvalifikovat nepodařilo. Petr Rada má za sebou pochopitelně i hráčskou kariéru, během které po většinu času působil hlavně v pražské Dukle a vedle toho také jedenáctkrát nastoupil v československém reprezentačním dresu.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trest zrušen. Díky rozhodnutí CAS bude moct Manchester City hrát nadále…

13.07.2020 19:37 Letos v únoru to vypadalo, že by se anglický celek Manchester City musel následující dvě sezóny…

Další případ nakaženého koronavirem v Karviné? LFA uklidňuje, že se…

09.07.2020 20:25 Fotbalová Karviná nadále nenechává první fotbalovou ligu chladnou. Ve čtvrtek přišla totiž z zpráva…

Zamíří rebel Hašek nakonec skutečně do Turecka? S otcem navštívil ambasádu

05.07.2020 17:53 Další angažmá již exsparťanského fotbalisty Martina Haška mladšího by mohlo být přeci jenom opravdu…

Achilovky byly proti. Milan Baroš se definitivně rozhodl ukončit svou…

03.07.2020 16:05 Svou bohatou dlouholetou hráčskou kariéru po této fotbalové sezóně 2019/20 se rozhodl ukončit Milan…

Související:

Právě se děje

Další zprávy