Starka zvažuje svou budoucnost, řekl odcházející příbramský ředitel

Příbram - Na začátku tohoto týdne oznámil svůj konec ve vedení trápícího se prvoligového klubu 1. FK Příbram tamní generální ředitel Petr Větrovský. Učinil tak kvůli sporům ohledně dotací s vedením města, kde taktéž figuruje jméno Petra Větrovského coby zastupitele za ČSSD. Věří tak, že svým odchodem zlepší současné postavení prvoligového klubu, jenž se aktuálně nachází na poslední příčce ligové tabulky. A u Středočechů to nemusí být poslední změna ve vedení. O své budoucnosti totiž prý vážně přemýšlí i samotný nejvyšší boss Jaroslav Starka.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Starka, Jaroslav
doporučujeme

„Poslední tři roky se nám snižují dotace, zatímco jsou tu kluby, kterým se zvyšují. To mi přijde nespravedlivé. Nedostal jsem vysvětlení, proč tomu tak je, a mám z toho pocit, že je problémem skutečnost, že jsem v klubu já jako člen jiné politické strany," uvedl v úterý problémy, se kterým se v současnosti potýká Větrovský, jenž je zároveň tedy výše zmiňovaným zastupitelem za ČSSD, přičemž v Příbrami vládne koalice hnutí ANO spolu s TOP 09, a pokračoval: „Nechci, aby kvůli tomu trpěla naše úspěšná mládež, která patří k nejlepším v republice. Vždyť naši odchovanci zářili teď během reprezentační přestávky za áčko, jednadvacítku i devatenáctku."

Vedení středočeského města má však na celou sítuaci kolem příbramského klubu jiný názor. Podle něj jde totiž o narovnání dotačního prostředí. „Klub je obětí minulosti, kdy od města dostával nadstandardní příjmy,“ uvedl pro server pribram.cz během pondělního zasedání radní z hnutí ANO Václav Dvořák, jemuž vadí, že se z klubu stává podnikatelský subjekt. Právě během tohoto zasedání oznámil Větrovský svou rezignaci na post generálního ředitele příbramského celku, radní Dvořák mu však na to vzkázal, že ani tak do klubu nepřiteče víc finančních prostředků. „Netuším, zda to pomůže, ale už jsem z toho všeho unavený. Musím to probrat s panem (prezidentem klubu Jaroslavem) Starkou, který zvažuje další budoucnost klubu, zda vůbec pokračovat s fotbalem v Příbrami,“ řekl Větrovský další zajímavou informaci z klubu.

Aktuálně se Středočeši tedy nacházejí na posledním 16. místě ligové tabulky, přičemž mají na kontě pouhých 12 bodů a na první nesestupovou příčku ztrácí bodů hned šest. Kromě toho, že byl Větrovský v klubu generálním ředitelem, byl taktéž jeho menšinovým vlastníkem a to od května 2012. Než se stal ředitelem, v klubu pracoval jako markentingový ředitel a také jako tiskový mluvčí.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Větší zodpovědnost pro Rosického. Ve Spartě skončí člen představenstva…

18.11.2019 19:48 Fotbalové Spartě se dlouhodobě nedaří a proto není divu, že se šéf klubu Daniel Křetínský v pondělí…

Do Interu Milán dorazil dopis s výhrůžkami smrtí

16.11.2019 16:40 Do Interu Milán dorazil dopis s výhrůžkami smrtí. Podle listu Corriera della Serra byl dopis s…

Fotbalové Teplice volají po zlepšení situace v českém fotbale. Co požadují?

15.11.2019 15:37 Poslední události kolem rozhodčích v české nejvyšší fotbalové soutěži rozlítily kde koho a…

Nejdřív šok, pak skvělý obrat! Češi postoupili po výhře nad Kosovem na EURO

14.11.2019 23:21 Aktualizováno Jakkoli to zpočátku vypadalo, že by snad nemuselo ve čtvrtečním zápase s Kosovem dojít ke kýženému…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama