Fotbalisty Jihlavy Michal Bílek už nevede. Po zbytek sezóny ho nahradí Jinoch

Jihlava - Další prvoligový klub mění v rámci jarní části této sezóny 2016/17 hlavního trenéra. Tentokráte se definitivně trenérská židle vyviklala pod Michalem Bílkem, jenž tak skončil v Jihlavě. Tam působil od září loňského roku, kdy nahradil Michala Hippa (ten mimochodem dělal do konce podzidzimu Bílkovi asistenta) a měl tak za úkol pozvednout tento klub z Vysočiny ze dna ligové tabulky. To se ale bývalému reprezentačnímu kouči nedařilo a poté, co na jaře prohráli jeho svěřenci hned pět zápasů v řadě, přičemž naposledy se tak stalo ve vršovickém Ďolíčku proti Bohemians Praha 1905 (0:1), rozhodlo klubové vedení o jeho odvolání.

Přidejte svůj názor

Michal Bílek
doporučujeme

Po zbytek tohoto ročníku tak tedy fotbalisty Jihlavy povede dosavadní asistent Josef Jinoch, jehož pobočníky pak budou Petr Čuhel s Michalem Kadlecem. „Je mi to líto, ale nakonec jsme se rozhodli přistoupit k tomuto nepopulárnímu kroku. Naší snahou je se pokusit nějakým způsobem psychiku hráčů ještě zvednout a v závěrečných kolech zabojovat o záchranu nejvyšší soutěže," oznámil v úterý své rozhodnutí o vyhazovu kouče Michala Bílka František Vaculík, jenž je většinovým vlastníkem tohoto prvoligového klubu.

Právě Bílkovy zkušenosti byli tím důvodem, proč ho v září loňského roku Jihlava do svých řad angažovala, neboť byl to nejen bývalý kouč reprezentace, ale i třeba pražské Sparty, jenž dokázal svého času udržet Blašany v tuzemské nejvyšší fotbalové soutěži. Dokázal to i přes všechny těžkosti, kterým klub patřící tehdy známému fotbalovému šíbrovi Františkovi Chvalovskému procházel a to především těch ekonomických. „Situace v Blšanech byla tehdy skutečně mnohem horší než teď v Jihlavě. Jenže tam jsme vyhrávali domácí zápasy, což teď nedokážeme. Porazili jsme sice Hradec Králové, ale remizovali se Slováckem a prohráli s Karvinou," věděl Bílek o tom, že na Vysočině to se záchranářskými boji není a nebude nikterak jednoduché.

Za vše hovoří jeho celková bilance během jeho působení na Vysočině. Z celkových sedmnácti duelů totiž dokázali svěřenci Michala Bílka vyhrát pouhé tři, v šesti pak zaznamenali bod za remízu. To všechno tak tedy vyvrcholilo úterním odvoláním a také koncem asistenta Jana Kameníka a kondičního kouče Jana Budějského a Jihlavu tak tedy do nadcházejícího zápasu s pražskou Spartou povede dosavadní Bílkův asistent Josef Jinoch. Tomu budou pro změnu pomáhat Petr Čuhel a Michal Kadlec, který doposud v klubu působil coby trenér juniorky. Nový kouč Jihlavy se ale bude hledat i nadále.

Pro Jinocha to nebude poprvé, kdy bude trenovat jihlavské áčko. Klub totiž s puncem oficiality vedl jako hlavní kormidelník už na podzim roku 2014, kdy však takto působil v pouhých sedmi zápasech a to proto, že Romanu Kučerovi (byl to prakticky on, kdo tehdy vedl mužstvo) chyběla potřebná trenérská licence.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Plzeňská Viktorka už hlásí první zimní posilu. Stal se jím Chorvat patřící…

21.10.2019 14:12 Podzimní část právě probíhající sezóny Fortuna ligy 2019/2020 sice ještě neskončila, už nyní ale…

Fotbalová Jihlava si opět stěžuje na rozhodčí. Opřela se i do Chovance

20.10.2019 18:19 Fotbalová Jihlava si po čase opět stěžuje na rozhodčí a jako by se jí tak tedy vrátilo deja vu z…

Ve Španělsku odkládají El Clásico. Kvůli demonstracím v Barceloně

18.10.2019 16:07 Nejsledovanější fotbalový souboj ve Španělsku se nakonec neodehraje v původně stanoveném termínu 26…

Obří podvod na Limberském? Obžalovaný zřejmě napálil řadu dalších…

16.10.2019 15:22 Několika prvoligovým fotbalistům způsobil potíže a škody čtyřiatřicetiletý Čeněk Pazderka, který u…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama