Silvio Berlusconi prodal AC Milán čínským investorům

Milán - Byznysmen a bývalý italský premiér Silvio Berlusconi završil prodej fotbalového klubu AC Milán čínské společnosti Sport Investment Lux, která za něj zaplatila 740 milionů eur (20 miliard korun).

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Silvio Berlusconi
doporučujeme

Potvrzení transakce znamená, že AC Milán po jednatřicetileté nadvládě Silvia Berlusconiho změní majitele. Obchod s čínskou investiční skupinou se táhl skoro dva roky, během nichž se v jednání vyskytla řada neshod a prodej byl dvakrát odložen.

Berlusconi prostřednictvím rodinného podniku Fininvest vlastnil 99,93 procent italského celku. Tento podíl nyní kompletně převzala společnost Sport Investment Lux, v jejíž čele je obchodník Yonghong Li. Podle informací agentury Reuters částka v hodnotě 740 milionů eur představuje největší čínskou investici do evropského fotbalového klubu.

"Jde o důležité rozhodnutí. AC Milán je v rukou majitele, který má prostředky z klubu znovu udělat giganta na světové fotbalové scéně. O ceně jsme nikdy nediskutovali, přijal jsem sumu, jež mi byla nabídnuta," citoval osmdesátiletého Berlusconiho britský deník The Independent.

Fanoušci AC Milán věří, že noví majitelé vrátí mužstvu zašlý lesk. Pokud se potvrdí Berlusconiho dřívější prohlášení, v příštích dvou letech Číňané do týmu vloží minimálně 400 milionů eur (10,5 miliardy korun). Tato finanční injekce byla jednou z Berlusconiho podmínek prodeje, na niž druhá strana dlouho nechtěla přistoupit. AC za éry bývalého vrcholového politika osmkrát vyhrálo titul v domácí lize a pětkrát opanovalo Ligy mistrů. Poslední roky jsou však Rossoneri pouhým stínem své slavné historie. V předešlých třech sezónách italské Serie A skončili na sedmém, desátém a osmém místě. V aktuálním ročníku jsou na šesté příčce.

Čínští investoři už minulý rok vstoupili do druhého klubu obývající stadium San Siro. Inter Milán, odvěkého rivala AC, vlastní společnost Suning Commerce Group.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jak to bude s Ngadeuem? Vyhlédnuté zahraniční náhrady nepřijdou, mluví se…

13.07.2019 12:58 Situace kolem nigérijského obránce ve službách pražské Slavie Michaela Ngadeua je stále nejasná.…

Z Madridu do Barcelony. V katalánském klubu se nově objeví Griezmann

12.07.2019 15:47 Další transfer, o kterém se ve fotbalovém zákulisí mluvilo, skutečně proběhl. Tentokráte je řeč o…

V Bratislavě vypukla rvačka chuligánů, zdemolovali restaurace. 107…

11.07.2019 16:54 Aktualizováno V centru Bratislavy se ve středu večer poprali zahraniční fotbaloví fanoušci, kteří při potyčce…

Do nové sezóny bez Dočkala. Původně zamýšlená opora Pražanů musela opět na…

11.07.2019 16:09 Po návratu dopražské Sparty se o něm hovořilo jako důležitém hráči, kterého trápící se Sparta…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama