Za vlastní koše konec v první lize. Basketbalové Kralupy nad Vltavou a pražská Sparta znají verdikt

Praha - Na bizarní zápas tuzemské ženské nejvyšší basketbalové soutěže mezi Kralupami nad Vlatvou a pražskou Spartou si určitě vzpomenou i basketbalem nepolíbení sportovní fanoušci. Byl to právě tento zápas mezi těmito dvěma celky, kterým se uzavírala 26. února základní část, kde hráčky obou mužstev manipulovali s výsledky takovým způsobem, že si házely vlastní koše a to proto, aby si takto oba týmy uzmuly výhodu domácí palubovky v následném čtvrtfinále play-off, kde se měly obab clky potkat znovu. Na čtvrtečním zasedání Výboru České basketbalové federace (ČBF) padl konečný verdikt, jenž spočívá v tom, že jak BK Kralupy-junior, tak i BA Sparta opouští první ligu a padají tak do druhé nejvyšší soutěže. Bez trestu pak nevyšly ani trenéři obou celků, kteří nebudou moci vykonávat svou funkci v první polovině následujícího ročníku.

Přidejte svůj názor

Basketball
doporučujeme

Tyto tresty padly hned nedlouho poté, co se inkriminovaný duel, ve kterém nejen, že si v samém závěru oba celky házely vlastní koše, díky kterým tak duel nakonec skončil vítězstvím Kralup nad Vltavou 63:62, ale vedle toho také zahazovaly trestné hody, odehrál. Rozhodla o nich Disciplinární komise ČBF, jenže v břřeznu zasáhla Dozorčí a odvolací rada ČBF, která změnila původní verdikt na pouhou třízaspovou stopku pro oba celky, což tak pro ně znamenalo prakticky jistou neúčast v play-off. V příští sezóně ale měly i přesto nadále figurovat v nejvyšší soutěži.

Právě toto rozhodnutí Dozorčí a odvolací rady ČBF ručí čtvrteční verdikt Výboru ČBF, podle kterého Dozorčí a odvolací rada nepostupovala podle Disciplinárního řádu. „Machinace porušující regulérnost soutěže“, jak takto Výbor ČBF nazval ony vlastní koše, tak tedy oba kluby stály účast v nejvyšší soutěži pro příští sezónu a oba celky navíc zaplatí pokutu ve výši 1000 korun. „Pokud by však v tomto bodě mohly Výbor i DOR postupovat podle vlastního uvážení, byla by výše pokuty vyšší,“ stálo v odůvodění rozhodnutí ČBF, ve kterém se připomněly i původní finanční tresty, přičemž pražská Sparta měla zaplatit 20 000 korun, Kralupy nad Vltavou pak měly být pokutovány dvojnásobně vyšší částkou.

Bez trestu se pak, jak bylo výše zmíněno, neobešli ani trenéři obou týmů. Zatímco koučka BA Sparta Marcela Krämelová, která je kormidelnicí i u BA Karlovy Vary, má pozastavenou činnost do 31. prosince tohoto roku, její protějšek ze středočeského celku Lukáš Rob se bude muset bez basketbalu coby trenér obejít až do 15. ledna 2018. I zde došlo ke změně trestu, neboť původně měli oba trenéři pykat do srpna respektive do říjnna tohoto roku.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na pražskou Letnou přišla posila číslo 4. Za Spartu bude hrát Trávník

14.06.2019 19:30 Fotbalová Sparta nadále před startem nadcházející sezóny 2019/2020 posiluje svůj kádr. Nyní…

Změny na Stamford Bridge. Členem realizačního týmu bude Makélélé, kouč…

14.06.2019 19:05 Nejen v kádru londýnské Chelsea o této letní pauze dochází ke změnám. Poté, co se vítěz posledního…

Sexuální predátor, či oběť vydírání? Neymar opět popřel znásilnění modelky

14.06.2019 09:56 Brazilský fotbalista Neymar při dalším výslechu, tentokrát na policii v Sao Paulu, opakovaně popřel…

Šéf klubu Flamengo byl obviněn kvůli tragickému požáru, zahynulo 10…

12.06.2019 08:44 Brazilská policie obvinila bývalého předsedu fotbalového klubu Flamengo ze zabití z nedbalosti…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama