Dočká se fotbal důvěryhodnosti? Na MS 2018 budou videorozhodčí, přislíbil šéf FIFA

Santiago de Chile - To, co je osvědčenou praxí v hokeji nebo příbuzném ragby, začíná pomalu, ale jistě pronikat také do fotbalu. Prezident Mezinárodní fotbalové asociace FIFA Gianni Infantino prozradil, že příští rok v Rusku budou poprvé v historii světových šampionátů nasazeni videorozhodčí.

Přidejte svůj názor

Fotbal, ilustrační fotografie
doporučujeme

Švýcarský funkcionář je velkých zastáncem videorozhodčích. Na akci pod patronátem FIFA se premiérově objevili na prosincovém Mistrovství světa klubů v Japonsku a od té doby jsou testováni v mezinárodních přípravných zápasech

Před měsícem se revoluční novinka osvědčila v přátelském duelu mezi Francií a Španělskem, ve dvou případech odhalila pochybení sudích. Rozhodčí sedící u videa se přes vysílačku spojil s hlavním arbitrem na hrací ploše a po rychlé rozmluvě opravil jeho původní verdikty na regulérní. Branka byla jednou odvolána, podruhé uznána. Hráči neprotestovali a dohromady obě konzultace netrvaly ani dvě minuty.

"Na mistrovství světa 2018 zavedeme videorozhodčí, protože doposud jsme se nesetkali s ničím jiným než s pozitivními ohlasy," prohlásil na konferenci v Jižní Americe Gianni Infantino. FIFA už dříve určila čtyři situace, při nichž bude technika přezkoumávat sporné výroky. Jsou to góly a akce jim předcházející, správnost odpískání, či neodpískání pokutové kopu, vyloučení po červené kartě a identifikace hráčů při udělení žluté či červené karty.

Video ale nebude výsadou jen světových šampionátů, své místo si nachází napříč celou fotbalovou scénou. Od začátku dubna asistuje v australské lize, v příští sezóně bude dohlížet na Anglický pohár a hlasitě se hovoří o užití v italské, německé a španělské nejvyšší soutěži.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Plzeňská Viktorka už hlásí první zimní posilu. Stal se jím Chorvat patřící…

21.10.2019 14:12 Podzimní část právě probíhající sezóny Fortuna ligy 2019/2020 sice ještě neskončila, už nyní ale…

Fotbalová Jihlava si opět stěžuje na rozhodčí. Opřela se i do Chovance

20.10.2019 18:19 Fotbalová Jihlava si po čase opět stěžuje na rozhodčí a jako by se jí tak tedy vrátilo deja vu z…

Ve Španělsku odkládají El Clásico. Kvůli demonstracím v Barceloně

18.10.2019 16:07 Nejsledovanější fotbalový souboj ve Španělsku se nakonec neodehraje v původně stanoveném termínu 26…

Obří podvod na Limberském? Obžalovaný zřejmě napálil řadu dalších…

16.10.2019 15:22 Několika prvoligovým fotbalistům způsobil potíže a škody čtyřiatřicetiletý Čeněk Pazderka, který u…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama