Fotbalová asociace ČR potvrdila zadržení předsedy Pelty

Praha - Fotbalová asociace ČR potvrdila, že policie při dnešním zásahu na pražském Strahově zadržela jejího předsedu Miroslava Peltu (52). Funkci by měl obhajovat na valné hromadě 2. června v Praze.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Fotbal, ilustrační fotografie
doporučujeme

První muž českého fotbalu je v budově asociace v Praze na Strahově v doprovodu svého advokáta Bronislava Šeráka. "Pan předseda je v budově, probíhá šetření. Je po boku pana Šeráka. V tuhle chvíli další informace nemáme," řekl novinářům mluvčí FAČR Michal Jurman.

Mluvčí neoznámil ani důvod zásahu v budově asociace. Nepotvrdil tak informace, že šlo o akci v souvislosti s dotacemi ministerstva školství. "Fotbalová asociace ČR vychází od rána policii všemi možnými způsoby vstříc a snaží se jí být nápomocna. V tuhle chvíli probíhají prohlídky jednotlivých místností a prostor FAČR, které během dnešního dne ještě probíhat dál budou," uvedl Jurman.

Sídlo asociace je od brzkého dopoledne uzavřené a všechny vchody do něj střeží policie. U budovy stojí několik policejních aut s ústeckými poznávacími značkami. Na Strahov dorazil také bývalý ministr školství Marcel Chládek, který působí na FAČR jako generální manažer fotbalových akademií.

Policie obvinila tři lidi a jednu firmu v souvislosti s dotačními programy ministerstva školství v oblasti státní podpory sportu. Policisté provádějí domovní prohlídky také v sídle ministerstva školství a v jabloneckém klubu, který spoluvlastní právě Pelta.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Půjde Neymar k Nedvědovi? Italská média píší o bombě, kterou chystá…

18.07.2019 20:41 Ještě nedávno na sociálních sítích pózoval brazilský fotbalista Neymar s barcelonským dresem,…

Jak to bude s Ngadeuem? Vyhlédnuté zahraniční náhrady nepřijdou, mluví se…

13.07.2019 12:58 Situace kolem nigérijského obránce ve službách pražské Slavie Michaela Ngadeua je stále nejasná.…

Z Madridu do Barcelony. V katalánském klubu se nově objeví Griezmann

12.07.2019 15:47 Další transfer, o kterém se ve fotbalovém zákulisí mluvilo, skutečně proběhl. Tentokráte je řeč o…

V Bratislavě vypukla rvačka chuligánů, zdemolovali restaurace. 107…

11.07.2019 16:54 Aktualizováno V centru Bratislavy se ve středu večer poprali zahraniční fotbaloví fanoušci, kteří při potyčce…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama