Policie ve středu zapečetila i kanceláře České unie sportu

Praha – Kvůli kauze dotací z ministerstva školství pro sport zasahovali policisté ve středu kromě Fotbalové asociace ČR, pražského magistrátu a ministerstva školství (MŠMT) také v sídle České unie sportu. Předseda unie Miroslav Jansta patří mezi zadržené.

Přidejte svůj názor 1 komentář

krimi

Vyšetřovatelé podle místopředsedy ČUS Marka Hájka zapečetili tři kanceláře. Organizace nebyla z ničeho obviněna, kanceláře byly zapečetěny kvůli zajištění důkazů. Zatímco na ostatních místech policie zasahovala už ve středu dopoledne, na ČUS byl údajně dlouho klid.

Mluvčí Vladimír Zemánek nepotvrdil, že by se v sídle jedné z nejdůležitějších sportovních organizací něco dělo. Policie však nakonec dorazila. „V souvislosti s vyšetřováním, které Policie ČR zahájila v sídle FAČR, zapečetily policejní orgány toho dne večer také tři kanceláře v sídle České unie sportu," uvedl v prohlášení Hájek.

Dodal, že unie v současné době neví, co je smyslem a cílem této akce, a že čeká na vysvětlení a další informace orgánů činných v trestním řízení. „Česká unie sportu je přesvědčena, že její hospodaření je bezproblémové a mnohokrát deklarovala, že i v případě čerpání státních dotací vždy zastávala maximální transparentnost," uvedl.

„Organizace ČUS není obviněná z žádného trestného činu a není mi známo, že by byl obviněn předseda ČUS (Jansta) nebo generální sekretář (Jan Boháč). Šetření se týká investičních dotací," řekl právní zástupce ČUS Prokop Beneš.

To, že se v sídle ČUS konají úkony za účelem zajištění důkazů pro trestní řízení však potvrdil a dodal, že unie s vyšetřovateli spolupracuje. „Postupně dochází k přebírání materiálů potřebných k prošetření. Organizaci nebylo sděleno obvinění z žádného deliktu, jen jsme byli vyzváni k poskytnutí součinnosti při zajišťování důkazů," dodal Beneš.

Předseda ČUS Jansta i místopředseda Miroslav Pelta, který je zároveň předsedou FAČR, jsou mezi zadrženými v případu vyšetřování možného zneužití státních dotací z MŠMT. Podle pražské vrchní státní zástupkyně Lenky Bradáčové byly obviněny tři osoby a jedna firma ze zneužití pravomocí, sjednání výhody při zadání veřejné zakázky a porušení povinnosti při správě cizího majetku.

Kromě nich byli ve středu zadrženi také náměstkyně ministryně školství Simona Kratochvílová, pražský zastupitel Karel Březina (ČSSD) a ředitelka odboru sportu na magistrátu Soňa Fáberová. Vyslýchán byl i bývalý šéf odboru sportu MŠMT Zdeněk Bříza.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Co s fotbalovou Spartou? Pomoct jí má Rosický v roli sportovního ředitele

17.12.2018 17:47 Praha - Jen den poté, co pražská Sparta skončila svou podzimní část sezóny 2018/19, rozhodl se…

Los evropských pohárů: Plzeň se střetne s Dinamem Záhřeb, Slavia zavítá do…

17.12.2018 15:30 Nyon - V pondělí se ve švýcarském Nyonu rozhodlo mimo jiné o tom, s kým se na jaře v Evropské lize…

Spartu má z bryndy pomoct vytáhnout její první zimní posila. Přišla ze…

10.12.2018 15:43 Praha - Po posledních dvou výprascích se Slováckem (1:2) a doma s Teplicemi (0:1) přichází na…

Fotbalista Sterling se stal obětí rasismu, viní z něj média

09.12.2018 18:19 Anglický fotbalový reprezentant Raheem Sterling z Manchesteru City se podle všeho stal v sobotním…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama