Žalobci chtějí uvalit na šéfa českého fotbalu Peltu vazbu!

Praha - To, o čem se doposud pouze spekulovalo, se nyní stává skutečností. Pro šéfa tuzemského fotbalu Miroslava Peltu, jenž byl ve středu zadržen při razii policie v sídle otbalové asociace ČR (FAČR), navrhli žalobci vazbu. Celá tato policejní akce souvisí s dotacemi pro sport ze strany ministerstva školství. O návrhu bazby pro šéfa českého fotbalu informovala veřejnost ve čtvrtek večer sama FAČR. Ta nastálou situace bude řešit také na mimořádném zasedání výkonného výboru, kteréé by se mělo uskutečnit 8. května.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Miroslav Pelta (foto: David Sedlecký)

Ve čtvrtečním prohlášení FAČR konkrétně stojí následující: "Fotbalová asociace České republiky vzala na vědomí informaci, že na předsedu asociace Miroslava Peltu byl podán návrh na vzetí do vazby a nyní čeká na výsledky vazebního řízení. Nastalou situací se bude zabývat na svém mimořádném zasedání výkonný výbor."

Jak uvedl zpravodajský server Seznam.cz, tak podle dokumentů, které dokázal získat, se měli náměstkyně ministerstva školství Simona Kratochvílová, taktéž jedna ze zadržených, a právě Miroslav Pelta spolu domlouvat na přípravě dotačníhc programů. Dále se v nich uvádí, že právě tyto osoby rozdělovali dotace tak, že z nich profitovali oni sami, nebo dokonce jejich blízcí.

Vyšetřovatelé tak uvedli, že mají k dispozici nahtrávku hovorů mezi Peltou a Kratochvílovou. "Ze záznamu hovorů mezi Kratochvílovou a Peltou bylo zjištěno, že na seznamu 50 podpořených se nachází 19 projektů, jejichž podporu řešila Kratochvílová s Peltou ještě před jejich hodnocením expertní komisí," uvedli konkrétně.

Po těchto raziích na několika místech České republiky, během  nichž byl vedle Pelty a Kratochvílové ještě zadržen pražský radní Karel Březina (ČSSD) či šéf České unie sportu Miroslav Jansta, se rozhodli o této současné krizi v českém sportu jednat i poslanci. Příští týden se má na toto téma sejít totiž sněmovní podvýbor pro sport. "Tohle nemůžeme nechat jen tak, svolám mimořádnou schůzi," sdělil předseda tohoto podvýboru Jiří Holeček (ANO).

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Porážka s Liverpoolem mu zlomila vaz. Mourinho již netrénuje Manchester…

18.12.2018 17:49 Manchester - O jeho konci na trenérském postu Manchesteru United se spekulovalo již delší dobu.…

Co s fotbalovou Spartou? Pomoct jí má Rosický v roli sportovního ředitele

17.12.2018 17:47 Praha - Jen den poté, co pražská Sparta skončila svou podzimní část sezóny 2018/19, rozhodl se…

Los evropských pohárů: Plzeň se střetne s Dinamem Záhřeb, Slavia zavítá do…

17.12.2018 15:30 Nyon - V pondělí se ve švýcarském Nyonu rozhodlo mimo jiné o tom, s kým se na jaře v Evropské lize…

Spartu má z bryndy pomoct vytáhnout její první zimní posila. Přišla ze…

10.12.2018 15:43 Praha - Po posledních dvou výprascích se Slováckem (1:2) a doma s Teplicemi (0:1) přichází na…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama