Žalobci chtějí uvalit na šéfa českého fotbalu Peltu vazbu!

Praha - To, o čem se doposud pouze spekulovalo, se nyní stává skutečností. Pro šéfa tuzemského fotbalu Miroslava Peltu, jenž byl ve středu zadržen při razii policie v sídle otbalové asociace ČR (FAČR), navrhli žalobci vazbu. Celá tato policejní akce souvisí s dotacemi pro sport ze strany ministerstva školství. O návrhu bazby pro šéfa českého fotbalu informovala veřejnost ve čtvrtek večer sama FAČR. Ta nastálou situace bude řešit také na mimořádném zasedání výkonného výboru, kteréé by se mělo uskutečnit 8. května.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Miroslav Pelta (foto: David Sedlecký)
doporučujeme

Ve čtvrtečním prohlášení FAČR konkrétně stojí následující: "Fotbalová asociace České republiky vzala na vědomí informaci, že na předsedu asociace Miroslava Peltu byl podán návrh na vzetí do vazby a nyní čeká na výsledky vazebního řízení. Nastalou situací se bude zabývat na svém mimořádném zasedání výkonný výbor."

Jak uvedl zpravodajský server Seznam.cz, tak podle dokumentů, které dokázal získat, se měli náměstkyně ministerstva školství Simona Kratochvílová, taktéž jedna ze zadržených, a právě Miroslav Pelta spolu domlouvat na přípravě dotačníhc programů. Dále se v nich uvádí, že právě tyto osoby rozdělovali dotace tak, že z nich profitovali oni sami, nebo dokonce jejich blízcí.

Vyšetřovatelé tak uvedli, že mají k dispozici nahtrávku hovorů mezi Peltou a Kratochvílovou. "Ze záznamu hovorů mezi Kratochvílovou a Peltou bylo zjištěno, že na seznamu 50 podpořených se nachází 19 projektů, jejichž podporu řešila Kratochvílová s Peltou ještě před jejich hodnocením expertní komisí," uvedli konkrétně.

Po těchto raziích na několika místech České republiky, během  nichž byl vedle Pelty a Kratochvílové ještě zadržen pražský radní Karel Březina (ČSSD) či šéf České unie sportu Miroslav Jansta, se rozhodli o této současné krizi v českém sportu jednat i poslanci. Příští týden se má na toto téma sejít totiž sněmovní podvýbor pro sport. "Tohle nemůžeme nechat jen tak, svolám mimořádnou schůzi," sdělil předseda tohoto podvýboru Jiří Holeček (ANO).

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Půjde Neymar k Nedvědovi? Italská média píší o bombě, kterou chystá…

18.07.2019 20:41 Ještě nedávno na sociálních sítích pózoval brazilský fotbalista Neymar s barcelonským dresem,…

Jak to bude s Ngadeuem? Vyhlédnuté zahraniční náhrady nepřijdou, mluví se…

13.07.2019 12:58 Situace kolem nigérijského obránce ve službách pražské Slavie Michaela Ngadeua je stále nejasná.…

Z Madridu do Barcelony. V katalánském klubu se nově objeví Griezmann

12.07.2019 15:47 Další transfer, o kterém se ve fotbalovém zákulisí mluvilo, skutečně proběhl. Tentokráte je řeč o…

V Bratislavě vypukla rvačka chuligánů, zdemolovali restaurace. 107…

11.07.2019 16:54 Aktualizováno V centru Bratislavy se ve středu večer poprali zahraniční fotbaloví fanoušci, kteří při potyčce…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama