Kdo se stane možným nástupcem Pelty v čele FAČR? Bývalý ministr Chládek či kontroverzní Berbr?

Praha - Tuzemské dění je v posledních dnech velmi překotné. Vládní krize a vedle toho policejní razie na několika místech v České republice včetně sídla Fotbalové asociace ČR (FAČR), která souvisí s podezřelými machnacemi kolem dotací pro sport a která nakonec vyústila v zadržení mimo jiné samotného šéfa českého fotbalu Miroslava Pelty, u nějž se během pátečního odpoledne rozhodlo o jeho vzetí do vazby. A právě to se stalo jen pár týdnů před tím, co se měla konat na začátku června volební valná hromada FAČR, na které měl být na další funkční období zvolen hlavou tuzemského fotbalu opět Pelta. Nyní FAČR hledá nového možného nástupce Miroslava Pelty, přičemž v zákulisí se mluví především o bývalém ministru školství a nynějším manažerovi fotbalových reprezentací FAČR Marcelu Chládkovi či dokonce o místopředsedovi FAČR Romanu Berbrovi, jenž je znám díky svému vlivu na rozhodčí a u kterého není tajemstvím, že má estébáckou minulost.

Přidejte svůj názor

Miroslav Pelta je momentálně ve vazbě. Kdo by se mohl stát jeho nástupcem v čele FAČR?(foto: David Sedlecký)

Důležité také je, že kromě Miroslava Pelty a Simony Kratochvílové, což byla náměstkyně na ministerstvu školství, která byla taktéž při středeční razii zadržena a na kterou byla taktéž uvalena vazba, byla obviněna i jedna právnická osoba a tou je samotná Fotbalová asociace ČR. Jen pro připoměnutí, výše dvě zmíněné osoby, tedy Pelta+Kratochvílová mají být obviněni z toho, že se o rozdělení finančních dotací pro sport dohadovali o tom, že by jejich podstatná část měla zamířit do kapes svých či dokonce do kapes jejich blízkých. Dotace navíc měli rozdělovat ještě dříve, než tak mohla unčinit příslušná komise. Mělo by se jednat cca. o 6 miliardách v českých korunách.

Co se pak týče faktu, že je mezi obviněnými i FAČR, mohla by tím právě tato sportovní organizace přijít o již slíbené finanční dotace ze strany státu a podle novináře ze serveru Aktuálně.cz Luďka Mádla není vyloučené, že by mohla FAČR nemalou část z těchto financí zase státu vrátit. Ještě zajímavější pak podle Mádla bude hledání Peltova nástupce v čele fotbalové asociace. V zákulisí se mluví hlavně o bývalém ministru školství, jenž je nynní ve službách FAČR, Marcelu Chládkovi.

A také o Romanu Berbrovi, kontroverznímu bafuňářovi, o němž se v minulosti mluvilo v souvislosti s ovlivňováním rozhodčích zvláště v době, kdy jejich šéfkou byla Berbrova životní partnerka Dagmar Damková a byl to spíše Berbr, kdo velel tehdy rozhodcovské komisi. O Berbrovi pak je známé i to, že za komunistického režimu spolupracovaal s StB a mnozí jeho opozičníci v FAČR mluví o jeho praktikách blízké právě StB v řadách této fotbalové asociace.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pelta a FAČR mají další problém. Nově jsou stíhání i za korupci

12.11.2018 21:20 Policie rozšířila stíhání Fotbalové asociace ČR a jejího bývalého předsedy Miroslava Pelty v kauze…

Policie se poprala s fotbalovými fanoušky, zadržela 26 lidí

11.11.2018 19:59 V souvislosti s dnešním fotbalovým zápasem Slezského FC Opava s Baníkem Ostrava zadržela policie 26…

Fortuna liga 15. kolo: Bitvu o Slezsko vyhrála Opava, Slavia vede ligu o…

11.11.2018 18:54 Aktualizováno Praha - Další kolo fotbalové Fortuna ligy přineslo výhru Opavy v slezském derby s Ostravou a…

Šilhavý žádnými nováčky tentokrát nepřekvapil. Naopak se vrací Darida

07.11.2018 16:49 Praha - Kouč české fotbalové reprezentace Jaroslav Šilhavý na nadcházející dva duely (15. listopadu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama