Valachová po zasedání Národní rady pro sport: FAČR se může přihlásit o dotaci

Praha - Poté, co ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) po zatčení Miroslava Pelty sáhla k zastavení sportovních dotací, hrozilo Fotbalové asociaci ČR (FAČR), že přijde o 384 milionů korun. Proto se také asoaciace začala na to připravovat, hovořilo se o tom, že by mohla propouštět své zaměstnance a také o tom, že by mohly vzniknout problémy vůbec s pořádání fotbalových zápasů u nás. Nyní po mimořádném zasedání Národní rady pro sport uvedla: „Pokud jde o Fotbalovou asociaci: Po podrobném projednání a právním posouzení situace jsme rozhodli, že se asociace může přihlásit o dotaci do nové výzvy pro sportovní svazy. S ohledem na presumpci neviny a právní analýzu ministerstva jí budou vyplaceny peníze z dotací, které Ministerstvo školství spravuje."

Přidejte svůj názor

Kateřina Valachová, ministryně školství

Přitom to není tak dlouho, co Valachová uvedla, že zrovna Fotbalová asociace bude mít problémy se získáním finančních prostředků a to už jenom kvůli tomu, že právě FAČR byla po nedávné celorepublikové policejní razii obviněna coby právnická osoba. Jak ale uvedl pro Seznam Zprávy generální sekretář FAČR Rudolf Řepka, neexistuje žádný rozsudek, který by nedovolal českému fotbalu získávat peníze z dotací.

„Obdrží stoprocentní částky svých dotací. Zrychlili jsme maximálně postup, vypsali konkrétnější novou výzvu od 31. května, která už obsahuje nové dotační podmínky tak, jak jsem je vyhlásila od 1. ledna 2017," změnila tak tedy názor na věc Valachová. Ta také podotkla, že budou opět posouzeny proběhnuvší sportovní akce na české území, stejně tak ty akce, které v Česku teprve proběhnou (například mistrovství Evropy v rychlostní kanoistice v Račicích či mistrovství světa v hokejbalu v Pardubicích). „Výsledky zveřejníme v úterý," řekla.

Dodejme, že na finanční podporu od státu čeká nedávno proběhnuvší mistrovství Evropy žen do 17 let, které se před pár dny uskutečnil v Česku a za které dluží FAČR desítkám dodavatelům starající se mimo jiné o propagaci této akce hned 25 milionů korun.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Konec jedné éry! Po Rosickém dává fotbalu sbohem další česká sportovní…

15.01.2019 12:52 Je konec! Fotbalový brankář Petr Čech ukončí na konci probíhající sezóny svou bohatou fotbalovou…

Spartu opouští kapitán. Bude oblékat dres tureckého Alanyasporu

12.01.2019 18:03 Praha - To, o čem se v předešlých dnech v zákulisí spíše jen spekulovalo, nyní dostává čím dál…

Nevadská policie žádá Itálii o Ronaldovu DNA, je podezřelý ze znásilnění

11.01.2019 17:03 Nevadská policie požádala podle listu The Wall Street Journal italské úřady, aby zajistily vzorek…

Střetnou se čeští fotbalisté s Brazilií? FAČR jedná o soupeři pro…

08.01.2019 16:27 Praha - Po dlouhých 21 letech by se česká fotbalová reprezentace mohla střeřtnou s tou brazilskou.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama