Kandidát na šéfa tuzemského fotbalu Fousek nebyl pozván na schůzi delegátů. Tvrdík přirovnal Berbrovo jednání ke Stalinovi

Praha - Jak známo, blíží se valná hromada Fotbalové asociace ČR (FAČR), na které bude zvolen nástupce dosavadního šéfa tuzemského fotbalu Miroslava Pelty, který byl na začátku května po celorepublikové policejní razii týkající se případu kolem podezřelých machinací se sportovními dotacemi obviněn a následně vzat do vazby. Připomeňme, že o nejvyšší post v českém fotbale budou usilovat tři následující kandidáti: ředitel obchodní organizace FAČR STES, jež má nastosrt třeba prodej televizních práv, Martin Malík, ředitel Ondrášovky Libor Duba a bývalý generální sekretář FAČR Petr Fousek. A právě posledně jmenovaný kandidát neobdržel pozvánku na schůzi delgátů z české volební komory, jež se uskutečnila jednak v Brně (24.5.) a jednak v Praze (25.5.). Neměl tak tedy možnost na rozdíl od ostatních kandidátů, kteří pozvánku naopak dostali, představit svůj program. Pražskou schůzi režíroval místopředseda FAČR Roman Berbr a právě jeho počínání kritizovala pražská Slavia prostřednictvím jejího bosse Jaroslava Tvrdíka. Právě klub z Edenu je nejvýraznějším podporovatelem kandidatury Petra Fouska.

Přidejte svůj názor

Fotbal, ilustrační fotografie

Konkrétně v pátek 2. června je na programu ona očekávaná volební valná hromada FAČR, během které delegáti, kteří se právě v těchto sešli, jak už bylo výše zmíněno v Brně a v Praze, aby si vyslechli jednotlivé kandidáty na nejvyšší post českého fotbalu, zvolí nového šéfa FAČR. A zatímco tento týden ve středu v Brně byli na tamní setkání delegátů přítomni všichn tři výše zmínění kandidáti, o den později v Praze, kde měl schůzi na povel kontroverzní místopředseda FAČR Roman Berbr, chyběl pouze Petr Fousek.

Ten se k celé situaci vyjádřil na svém facebookovém profilu: "Zatímco na moravské setkání jsem dopředu dostal od moravského místopředsedy pana Zlámala písemnou pozvánku, a do programu jednání bylo také zařazeno krátké představení kandidátů na předsedu FAČR, pozvánku na jednání české komory jsem neobdržel. Oslovil jsem proto českého místopředsedu pana Berbra s tím, že mám zájem na českém shromáždění vystoupit, ale pan Berbr mi sdělil, že mi to neumožní."

Sám Roman Berbr se pak k tomu nechtěl nikterak blíže vyjadřovat. "Je to naprosto nedemokratický a účelový postoj, každý si jistě o tom udělá svůj obrázek. Delegáti české komory se musí sami svobodně rozhodnout, zda tendenčnost prospěje fotbalu a jaké signály tím vysílá," pokračoval Fousek, jenž tak připomněl, že hlavním bodem v jeho programu e transparentnost.

Berbr se sice k tomu všemu nijak nevyjádřil, za to nejvýraznější podporovatel Petra Fouska pražská Slavia si nebrala prostřenictvím svého nejvyššího bosse Jaroslava Tvrdíka servítky. "Delegáti dostali instrukce, že je třeba volit Malíka, protože si to prý přeje Pelta. Pan Berbr na setkání řekl, že všichni budou jednotní jako korejští vojáci v šiku. Tohle má úroveň demokracie ve stalinském Rusku. Nikdy nebudeme jako Slavia součástí podobneho divadla!," vydal Tvrdík ostrý tweet.

Že Fousek nebude úplně Berbrův nejoblíbenější člověk, tak to značí i to, že podle zjištění zpravodajského serveru Aktuálně.cz nebyla na pražskou schůzi delegátů pozvána právě ani pražská Slavia, která se v předešlých dnech několkrát ohradila proti Berbrovi a spol., třeba tehdy, když po zatčení Miroslava Pelty navrhovala tzv. "fotbalovou úřednckou vládu" s oobnostmi v čele s podnikatelem Jiřím Šimáněm a vedle toho vystoupila ostře proti tomu, aby ve veden fotbalu byl kdokoli podezřelý z korupce či ovlivňování zápasů. Tvrdík se tak o pražské čtvrteční schůzi od ostatních, kteří se schůze zúčastnili.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Spartu má z bryndy pomoct vytáhnout její první zimní posila. Přišla ze…

10.12.2018 15:43 Praha - Po posledních dvou výprascích se Slováckem (1:2) a doma s Teplicemi (0:1) přichází na…

Fotbalista Sterling se stal obětí rasismu, viní z něj média

09.12.2018 18:19 Anglický fotbalový reprezentant Raheem Sterling z Manchesteru City se podle všeho stal v sobotním…

Češi si o fotbalové EURO zahrají s Anglií. Jinak jejich cesty povedou na…

02.12.2018 13:35 Dublin - O první adventní neděli roku 2018 se čeští fotbaloví fanoušci dozvěděli, s kým se svěřenci…

Evropská liga: Sešívaná pohroma v Bordeaux! O postup budou slávisté…

29.11.2018 23:15 Bordeaux - Před odletem do francouzského Bordeaux byla ze strany pražské Slavie velká očekávání. I…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama