Pelta již oficiálně není šéfem českého fotbalu. Svou rezignaci poslal z vazby

Praha - Když došlo k jeho zatčení, obvinění a následnému uvalení do vazby na začátku května po celorepublikové policejní razii, která se podnikla kvůli podezřelým machinacím se sportovními dotacemi právě z jeho strany, byl sice Miroslav Pelta oficiálně šéfem Fotbalové asocice ČR (FAČR), nicméně fakticky jím už nebyl. Nyní už jím není ani oficiálně, neboť sám Miroslav Pelta v úterý zaslal FAČR svou rezignaci přímo z vazby, Jeho advokát Bronislav Šerák k tomuto kroku uvedl následující: "Dělá to v zájmu fotbalu." Právě jeho přítomnost ve vazbě mu překazila jeho původní plán znovu kandidovat na šéfa tuzemského fotbalu a to na volební valné hromadě, která se konala minulý týden v pátek. Tehdy se tak rozhodovalo mezi jinými třemi kandidáty a to bývalým generálním sekretářem FAČR Petrem Fouskem, ředitelem marketingové společnosti STES Martinem Malíkem a také šéfem Ondrášovky Liborem Dubou. Volby ale, jak známo, nakonec skončily patem a nová hlava českého fotbalu se tak bude volit v náhradním, ještě letošním, termínu.

Přidejte svůj názor

Miroslav Pelta (foto: David Sedlecký)
doporučujeme

"V pondělí večer jsem dovezl na sídlo asociace rezignaci Miroslava Pelty na funkci předsedy. Pan Pelta čekal na výsledky valné hromady, a protože ta nezvolila jeho nástupce, rozhodl se podat rezignaci. To nic nemění na tom, že se nadále cítí nevinný," řekl konkrétně deníku Sport Peltův advokát Šerák. Ten má za to, že tak jeho klient, jenž vládl českému fotbalu již od roku 2011, ulevil FAČR, jež tak kvůli tomu může normálně fungovat. "Je obviněn, jeho setrvání by při dalším jednání s ministerstvem či sponzory nebylo správné. Dělá to v zájmu fotbalu," řekl.

Šerák se tak následně vyjádřil ke stížnosti, která byla ze strany Pelty podána a která směřovala na jeho vzetí do vazby. "Myslím, že už je to otázka dnů. Není to tak, že by se to natahovalo, má to nějaké procedurální záležitosti. Rozhodnutí čekám do konce tohoto týdne," dodal Peltův právník. Ten také vedle toho potvrdil, že se jeho klient nachází v brněnské vazební nemocnici, kam byl Pelta převezen 11. května kvůli jeho zdravotním potížím.

FAČR, v jejíž čele jsou nyní místopředsedové Roman Berbr a Zdeněk Zlámal, k rezignaci svého předsedy uvedla: "Funkce předsedy měla automaticky zaniknout zvolením nového předsedy na páteční Valné hromadě FAČR. To se nestalo, a tak rezignaci pana Pelty bere nyní FAČR před důležitými jednáními se sponzory a partnery za logický krok, který také plně respektuje."

Připomeňme, že kromě Pelty jsou ve stejné kauze stíháni bývalá náměstkyně ministerstva školství Simona Kratochvílová a také již bývalý šéf ministerského odboru Zdeněk Bříza. Vyšetřovatelé mají za to, že právě Pelta manipuloval s dotacemi především proto, aby si zajistil své znovuzvolení do čela českého fotbalu. Vedle toho měl prý získávat sponzory pro jablonecký klub, kde byl donedávna šéfem, a díky tomu všemu se tak zvyšoval jeho vliv ve fotbale.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Beckham jako bůh? Thajský chrám zdobí oltář se slavným fotbalistou

19.06.2019 16:47 Fotbalová kariéra proslavila Davida Beckhama po celém světě. Buddhistický chrám v Thajsku chová k…

Fotbalista Ramos se oženil, na svatbě mu místo AC/DC zahrála jiná skupina

16.06.2019 18:15 Kapitán španělské fotbalové reprezentace a Realu Madrid Sergio Ramos se v sobotu oženil s televizní…

Hotovo! Maurizio Sarri bude od příští sezóny trénovat Juventus

16.06.2019 15:55 Pouze po jedné sezóně na lavičce londýnské Chelsea, se kterou v níž dokráčel nejen ke třetímu místu…

Na pražskou Letnou přišla posila číslo 4. Za Spartu bude hrát Trávník

14.06.2019 19:30 Fotbalová Sparta nadále před startem nadcházející sezóny 2019/2020 posiluje svůj kádr. Nyní…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama