Nejvyšší fotbalová soutěž našla nového sponzora, ponese název HET Liga

Praha - Novým generálním partnerem 1. české fotbalové ligy se stala společnost HET, vyrábějící nátěrové hmoty. Její jméno bude v názvu pouze rok, jelikož od sezóny 2018/19 vstoupí v platnost dříve uzavřená smlouva se sázkovou kanceláří Fortuna.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Fotbal, ilustrační fotografie
doporučujeme

Barvy HET nahradí v názvu společnost ePojisteni.cz, jež kvůli aférám v českém fotbale nevyužila opci na další roční spolupráci.

"Když jsme se dozvěděli, že existuje šance jednat se Stesem a s Ligovou fotbalovou asociací o tomto partnerství, rozhodli jsme se k jednání přistoupit. Vždyť nadcházející ročník nabídne velikou bitvu o přímý postup do Champions League a již tak sledovaná soutěž slibuje ještě větší dramatičnost," uvedl v tiskové zprávě jednatel společnosti HET Jiří Sokol.

Ani jedna strana nezveřejnila finanční detaily smlouvy. Podle zákulisních informací se má vyplácená částka pohybovat mezi 20 až 30 miliony korun, tedy o polovinu méně než u bývalých generálních partnerů.

"Jsem nesmírně rád, že se podařilo v nelehké době sehnat k české nejvyšší soutěži generálního partnera s takovým časovým předstihem, ještě před začátkem nové sezóny. Kvitujeme fakt, že se s českou fotbalovou ligou spojuje tradiční česká společnost," doplnil předseda Ligové fotbalové asociace Dušan Svoboda.

HET je ryze česká firma, od roku 1991 podniká v oboru nátěrových barev. V historii samostatné české ligy bude čtvrtou společností, která se objeví v jejím názvu. Pátá, sázková kancelář Fortuna, vstoupí do nejvyšší soutěže od sezóny 2018/19, kdy začne běžet dříve uzavřený kontrakt na šest let.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bezbranková remíza. A teď se Plzeň připraví na řecké peklo

23.07.2019 21:43 Přestože fotbalisté Viktorie Plzeň měli hned několik příležitostí k tomu, aby mohla v tomto…

Plzeň se v dalších bojích o Ligu mistrů podívá do Turecka, stejně tak v…

22.07.2019 15:36 V pondělí se ve švýcarském Nyonu nejen čeští fotbaloví zástupci v evropských pohárech dozvěděli, s…

Zákaz mikroplastů? Chystaná směrnice EU může být pohromou pro sport

22.07.2019 13:13 Plán Evropské unie na zákaz mikroplastů může ohrozit využívání tisíců hřišť s umělými trávníky. Od…

Půjde Neymar k Nedvědovi? Italská média píší o bombě, kterou chystá…

18.07.2019 20:41 Ještě nedávno na sociálních sítích pózoval brazilský fotbalista Neymar s barcelonským dresem,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama