Karlovarští hokejisté budou spolupracovat s Číňany

Karlovy Vary - Hokejový klub Energie Karlovy Vary na jaře po 20 letech sestoupil z Extraligy. Na prahu nové éry, jejíž cílem je rychlý návrat mezi elitu, Západočeši uzavřeli spolupráci s čínským týmem Qiqihar Dragons.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Hokej, ilustrační foto
doporučujeme

Hokejové výsledky česko-čínského partnerství v Karlových Varech neočekávají okamžitě, hledí spíše do budoucnosti. Z Qiqiharu na začátek dorazila pětice mladíků ve věku 20 až 22 let, která se již připojila k juniorskému výběru a příležitostně bude trénovat s A-mužstvem. Kvintet hráčů, složený z brankaře, obránce a tří útočníků, doplnil trenér Zhou Youdi.

Sedmatřicetiletý kouč přitom už dříve nakoukl do tuzemského hokeje, před 16 lety nastoupil k jednomu přátelskému zápasu v dresu Litvínova. Během své kariéry se mimo jiné dostal i do čínské reprezentace.

"Zhruba před rokem jsme podepsali memorandum o spolupráci se společností Grand Europe Association. Aby se tento projekt vůbec mohl začít realizovat, navštívili zástupci GEA několikrát čínský hokejový klub Qiqihar Dragons, a zároveň také náš hokejový klub. My jsme společnosti GEA náš klub představili v celé své šíři jak práce s mládeží, tak s naším A-mužstvem. Naším přáním bylo, aby o této zkušenosti referovali v Číně, a pokusili se navázat užší spolupráci mezi oběma kluby," nastínil na tiskové konferenci předseda Energie Miroslav Vaněk.

Více než posílení kádru si karlovarský celek od spolupráce slibuje vstup čínských investorů do regionu, potažmo do samotného klubu, který se po sestupu z Extraligy musí vyrovnat s odlivem sponzorů včetně toho generálního Sokolovské uhelné.

Čínská strana s ohledem na Zimní olympijské hry 2022 v Pekingu cílí na zkvalitnění tamějšího hokeje. "Potřebují nabrat co nejvíce zkušeností z hokejově vyspělých zemí. Což je důležitý krok k tomu, aby mohli mít kvalitní reprezentaci své země, a mohli hrát vrcholné mezinárodní turnaje," doplnil Vaněk.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ruský hokejista se odvážil zkritizovat Putina, je z toho pozdvižení

19.07.2019 14:13 Pozdvižení v ruských médiích dnes vyvolal rozhovor uctívaného ruského hokejisty Artěmije Panarina…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama