Legenda anglického fotbalu bude hrát v tamní druhé lize. Chce pomoci Aston Ville

Londýn - Přestože i samotný fotbalista zvažoval o konci své bohaté hráčské kariéry poté, co skončil coby dlouholetý kapitán londýnské Chelsea, kde působil celkem 22 let a tím pádem je tak právě s tímto západolondýnským klubem nejvíce spjat, bude nakonec hrát v druhé nejvyšší anglické fotbalové soutěži. Řeč je konkrétně o Johnu Terrym, jenž se tak upsal Aston Ville.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Fotbal, ilustračni fotografie
doporučujeme

Právě tento bývalý prvoligový klub by se chtěl zase po odmlce vrátit mezi ostrovní elitu a během následující sezóny 2017/18 by tomu měl dopomoci právě již šestatřicetiletý anglický fotbalista. Připomeňme, že Terry tedy oblékal dres zmiňované Chelsea 22 let, během kterých hned pětkrát vyhrál Premier League a vedle toho i anglický pohár. Před pěti lety se navíc mohl radovat i z celkového vítězství v prestižní Lize mistrů, v následujícím roce pak přišel na řadu i triumf v Evropské lize.

Do druhé nejvyšší anglické soutěže přichází Terry i přesto, že o tohoto zkušeného stopera měly zájem celky jako West Bromwich, Stoke City či Bournemouth, takže i nadále mohl být klidně k vidění v Premier League. Své rozhodnutí o tom, že nakonec bude nastupovat v dresu Aston Villy, Terry vysvětlil následovně: "Fakt, že bych nastupoval proti Chelsea, byl pro mě nepředstavitelný. Jsem na těch 22 let nesmírně pyšný, ale teď už se plně soustředím na angažmá zde."

Další důvodem, proč právě tento druholigový celek, pak byl zkušený stratég Steve Bruce.  "Jsem rád, že budu působit pod manažerem, který má stejné ambice jako já. Klub má fantastické fanoušky a zaslouží si být zpět v Premier League. Jsem připraven a toužím pomoci k úspěchům," řekl konkrétně.

Aston Villa opustila Premier League v loňském roce a i když má za zády čínského majitele, nepodařilo se jí i přes stabilní zázemí do nejvyšší soutěže v uplynulém ročníku zase vrátit, neboť  letos se v druhé lize nakonec umístila až jako třináctá.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Fotbalová Plzeň už myslí na příští sezónu. Do týmu přichází bývalý slávista

23.04.2019 17:52 Plzeň - Fotbalová sezóna 2018/19 v České republice ještě ani neskončila a v některých týmech už se…

loading...

Slavia to na Stamford Bridge po gólové smršti nevzdala. Chelsea si ale…

18.04.2019 23:56 Aktualizováno Londýn - Poté, co se pražská Slavia předvedla před týdnem v úvodním čtvrfinálovém zápase Evropské…

Jeden z nejvlivnějších muslimů apeluje: Musíme změnit přístup k ženám v…

18.04.2019 15:21 Jeho živobytím je fotbal, mezi 100 nejvlivnějších lidí časopisu TIME však Mohameda Salaha dostaly…

Šéf komise rozhodčích Chovanec dorazil na seminář. Jeho stav po infarktu…

16.04.2019 18:38 Praha - Začátkem dubna prodělal fotbalový internacionál a nynější šéf rozhodcovské komise Fotbalové…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama