Potvrzeno. Stoper Kaya přestoupil z Galatasaraye na pražskou Letnou

Praha - Již osmou letní posilu představila fotbalová Sparta během pátečního odpoledne. Jedná se o tureckého obránce Semiha Kayi, jenž naposledy působil v istanbulské Galatasarayi, kde mimochodem nosil i kapitánskou pásku a o němž se poslední dny hodně mluvilo jako o možné další posile letenského klubu. Nyní se tedy tyto informace ze zákulisí potvrdili a klubové vedení potvrdilo příchod tohoto hráče. Aby nakonec do Sparty přišel, musel ho pražský klub nejprve vykoupit z kontraktu, neboť měl podle původních plánů v tureckém celku zůstat až do roku 2019. A vzhledem k tomu, že se spekuluje o to, že za něho Křetínský a spol. museli zaplatit až 90 milionů korun, přestávají být jakékoli pochybnosti o tom, že právě majitel pražské Sparty Daniel Křetínský před letním přestupovým oknem navýšil klubový rozpočet na zhruba 700 milionů korun. Zvláště poté, když všech osm letních posil, přičemž se ve všech případech jedná o cizince, vychází Pražany až na 255 milionů korun

AC Sparta Praha
doporučujeme

Není rozhodně bez zajímavosti, že v rozhodování Semiha Kayi hrála hlavní roli jeho manželka, jež je tureckou basketbalovou reprezentantkou Yesemen Saylarová. Právě ona totiž během své kariéry nejednou zavítala do české metropole coby hráčka basketbalové Galatasaraye Istanbul. A protože ji Praha přirostla k srdci, nebyla podle všeho proti tomu, aby její muž přestoupil do Sparty. Když tedy Kaya prošel zdravotními testy, stačilo už pouze podepsat smlouvu.

Turecká média mluvila v předešlých dnech o 70 milionech korunách jako přestupní částce, když se k ní připočtou reálně splnitelné bonusy, může se celková částka nakonec vyšplhat k již výše zmíněným 90 milionům.

„Je to velmi důležitý krok v mé kariéře i s ohledem na to, že jsem nikdy nehrál mimo Turecko. Konzultoval jsem přestup i s manželkou, která je nadšená, že poznáme nové prostředí," řekl samotný Kaya po uzavření smlouvy s pražským klubem pro sparťanský web a pokračoval: „V dresu Galatasaraye jsem odehrál spoustu velkých zápasů jak v lize, tak v Lize mistrů. Vyhrál jsem dost trofejí a byli jsme úspěšní. A můj cíl je navázat na to ve Spartě a slavit s novým klubem výhry ve všech soutěžích. Doufám, že budeme s novými spoluhráči úspěšní hned od úvodního zápasu."

Pro šestadvacetiletého Kayu, pro něhož je to mimochodem vůbec první angažmá mimo Turecko. V tamní nejvyšší fotbalové soutěži nastoupil celkem ke 166 zápasům, během kterých se mu podařilo vstřelit pět branek a vedle toho všeho ještě stihl hned šestadvacetkrát nastoupit v evropských pohárech. Co se týče uplynulé sezóny, v dresu Galasaraye nastoupil do 20 ligových zápasů, ve kterých pouze ve dvou případech chyběl v základní sestavě a ve kterých vstřelil dva góly.

V minulosti dokázal vyhrát hned čtyřikrát tureckou ligu, třikrát pak turecký pohár a pětkrát tamní superpohár. mezi lety 2011 a 2013 pak jeho kolegou v obraně Galatasaraye Tomáš Ujfaluši, mezi roky 2012 a 2015 pak nastoupil celkem ke 23 duelům v turecké reprezentaci.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Velšané na úvod se Švýcary měli na mále, nakonec remizovali. Belgie…

12.06.2021 23:48 V rámci druhého soutěžního dne letošního evropského fotbalového šampionátu se ještě v rámci skupiny…

Fotbal na Euru šel stranou. Dánský fotbalista Eriksen bojoval o život, už…

12.06.2021 22:51 Aktualizováno Hrůzný zážitek zažili nejen fotbalisté Dánska a Finska během jejich vzájemného sobotního zápasu v…

Nápis "Sláva hrdinům" na ukrajinských dresech nakonec bude. Ale pouze…

12.06.2021 13:26 Ukrajinské dresy v posledních dnech rovířili vášně mezi znepčátelenými státy, tedy Ukrajinou a…

V úvodu fotbalového ME přehráli Italové Turky s přehledem 3:0

11.06.2021 23:45 Aktualizováno V pátek večer vypuklo mistrovství Evropy ve fotbale 2020, které bylo odloženo kvůli koronaviru o…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama