Patrik Schick do Juventusu nepřestoupí

Turín - Dění kolem českého reprezentačního fotbalového útočníka Patrika Schicka je více než překotné. Ještě v polovině června to vypadalo, že dlouho očekávaný transfer tohoto jednadvacetiletého forvarda, jenž zaujal svými výkony v uplynulé sezóně 2016/17 v dresu Sampdorie Janov, do Juventusu Turín je na spadnutí, poté, co ho turínský klub před pár dny pozval opět na další zdravotní testy s tím, že ty předešlé mu našly problémy se srdcem, už se spíše mluvilo o tom, že se tento fotbalista do "Staré dámy", jak se turínskému klubu přezdívá, jen tak nepodívá. A nyní se zdá, že tomu opravdu bude. V úterý večer totiž přišla televize Sky Italia s informací, že Juventus skutečně od nákupu Patrika Schicka, za kterého měl podle dřívějších spekulací zaplatit Sampdorii téměř 800 milionů korun, couvl.

Fotbal, ilustrační fotografie
doporučujeme

Prakticky už skoro oběma nohama byl Patrik Schick v Juventusu, jenž byl dokonce za tohoto českého hráče ochoten navýšit i výstupní klauzuli a to na 30,5 milionů eur, což je v přepočtu zhruba 797 milionů korun. Tím by se tak Schick stal rázem druhým nejdražším českým fotbalistou v historii.

Projděme si celou anabázi, kterou musel v předešlých týdnech Patrik Schick podstoupit. Na první zdravotní prohlídku přiletěl do Turína 22. června, přičemž kvůli tomu odcestoval z Polska, kde se tehdy konalo mistrovství Evropy fotbalistů do 21 let. Právě po tomto juniorském šampionátu mělo pak dojít k dokončení tohoto transferu. V následujících dnech se ale objevily informace o tom, že právě tyto zdravotní prohlídky zaznamenaly problémy srdcem, ovšem nikterak příliš vážné. I tak by ale musel Schick potřebovat klid trvájící déle než měsíc. I to byl jeden z důvodů, proč se mluvilo o možnosti změnit trvalý přestup Patrika Schicka do Juventusu na hostování.

Prezident janovského klubu Massimo Ferrero, kterému Schick stále patří však tyto tanečky Juventusu kolem Patrika Schick označil na začátku tohoto týdne za frašku a nevyloučil, že by ho klidně prodal jinam, třebado Paris St. Germain, Interu Milán či ASŘím. I tyto celky totiž v minulosti projevily zájem o českého útočníka. Jak se zdá, po jeho úterní schůzce s klubovým vedením Juventusu s neúspěšným výsledkem je k této variantě Schickově budoucnosti zkrátka blíže.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Patrik Schick a gól, který ohromil svět. Práskl jsem to tam, vypověděl…

15.06.2021 10:20 Český fotbal opět přispěchal s geniálním momentem, který se zapíše do historie evropských…

Slováci po výhře nad Polskem vedou skupinu E. Španělé marně dobývali…

14.06.2021 23:52 Kromě zápasu Česka se Skotskem v rámci skupiny D byly v pondělí na programu v rámci evropského…

Češi vstoupili do Eura výhrou nad Skotskem. Schick ohromil svět krásným…

14.06.2021 22:00 Aktualizováno Český národní tým dnes vstoupil do o rok odloženého mistrovství Evropy ve fotbale, které se…

Ukrajina zdramatizovala duel s Nizozemci, nakonec prohrála. Rakušani si…

13.06.2021 23:38 V rámci třetího soutěžního dne letošního mistrovství Evropy se poprvé představili účastnící další…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama