Tvrdík jako bijec za slušnost: odsoudil odhozený dres i přeškrtané duhové vlajky

Praha - Zatímco se po předešlém ligovém kole mluvilo především o slovní přestřelce mezi týmy Liberce a Sparty po jejich vyhroceném vzájemném zápase, kde k vyhrocenosti přispěl nemalým dílem i sudí Miroslav Zelinka, nyní se mluví hlavně o slávistických fanoušcích, kteří během sobotního duelu mezi Bohemians 1905 a Slavií nebyli úplně spokojeni s hrou svých miláčků, především pak s jednou z letních akvizic Halilem Altintopem. Ten společně se svými spoluhráči šel po zápase děkovat fanouškům, kterým následně hodil svůj dres, ten mu byl ale následně hozen zpátky a co víc právě slávističtí skalní fandové ještě měli v hledišti u sebe přeškrtané duhové vlajky coby symbol gayů a leseb, jejichž pochod známý pod názvem Prague Pride se konal v tuzemské metropoli minulý víkend. Právě tyto skutečnosti rozhněvali šéfa sešívaného klubu Jaroslava Tvrdíka na tolik, že na svém twitterovém účtu se proti těmto výjevům ohradil.

Přidejte svůj názor

Jaroslav Tvrdík
doporučujeme

Výše zmíněný incident s Altinttopovým dresem se v tu ránu stal jednou nejdiskutovanějších kauz na českém internetu. „Proč by mu ten dres nehodili zpátky?" položil řečnickou otázku jeden z fanoušků na Facebooku, kde vedle toho poukazoval na nevýrazné výkony jedné z mnoha zvučných letních posil v současném slávistickém kádru. „Takové fanoušky nepotřebujeme," reaguje na jeho příspěvek jiný fanoušek, který by právě fanoušky s odlišným názorem nepouštěl vůbec na stadion.

"Před středečním zápasem s APOELEM musíme být jednotní!
Halil je členem týmu stejně jako Škoda či Bořil. Je škoda co se stalo, ale už to nezměníme. Nyní je na nás opět ukázat tu skvělou stránku fanoušků Slavie a pomoct ve středu našim borcům na hřišti!," vyjádřil se k aktuální rozpolcenosti slávistických příznivců provozovatel facebookové stránky s názvem SlaviaFans.

Na svém twitterovém účtu se pak k celé situaci vyjádřil i nejvyšší slávistický boss Jaroslav Tvrdík. „Jsem znechucen jak z chování k Halilovi, tak z přeškrtnutých duhových vlajek, pro tyhle fanoušky fotbal neděláme." Tvrdík se tak mimo jiné vrátil i k faktu, že slávistický kotel měl u sebe i přeškrtnutý symbol gayů a leseb, tedy duhovou vlajku s nápisem LGBT (zkratka zahrnující osoby s menšinovým sexuálním zaměřením). Následně také uvedl, že Halil Altintop děkuje všem těm příznivcům, kteří za ním stojí a dodal, že jeho dres hozený z hlediště skončí ve slávistickém muzeu.

Kontroverzní situace se udály i na Letné

Na 4. kolo aktuálního fotbalového ročníku tuzemské Het ligy bude určitě v dobrém vzpomínat pražská Sparta, jež se začíná pomalu ale přeci jen sehrávat a před domácími fanoušky tentokrát Stramaccioniho parta vyhrála nad Slováckem 1:0. Už méně ale můžou mít rudí Pražané radost z toho, že je z ochozů neustále slyšet pokřik "Jude, Slavie", přestože má letenský klub ve svém kádru izraelského fotbalistu Tala Ben Chaima. Je to zvláštní zvlášť poté, co sparťanům před týdnem tolik tedy vadili nádavky do židů na adresu této izraelské hvězdy ze strany libereckých hráčů.

Tehdy se právě k tomuto incidentu minule vyjádřilo sparťanské vedení, to tentokrát po tomto kole mlčí. Stejně tak nekomentuje ani rakev, kterou sparťanští příznivci donesli coby tak trochu zvláštní dar klubovému vedení. K tomu by se jinak asi nikdo nevyjadřoval, ovšem byl to nemístný akt už proto, že se tak konalo při zápase, před kterým byla uctěna minutou ticha (respektive spíše potlesku) památka na nedávno zesnulého uznávaného nejen fotbalového funkcionáře Rudolfa Baťu.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Půjde Neymar k Nedvědovi? Italská média píší o bombě, kterou chystá…

18.07.2019 20:41 Ještě nedávno na sociálních sítích pózoval brazilský fotbalista Neymar s barcelonským dresem,…

Jak to bude s Ngadeuem? Vyhlédnuté zahraniční náhrady nepřijdou, mluví se…

13.07.2019 12:58 Situace kolem nigérijského obránce ve službách pražské Slavie Michaela Ngadeua je stále nejasná.…

Z Madridu do Barcelony. V katalánském klubu se nově objeví Griezmann

12.07.2019 15:47 Další transfer, o kterém se ve fotbalovém zákulisí mluvilo, skutečně proběhl. Tentokráte je řeč o…

V Bratislavě vypukla rvačka chuligánů, zdemolovali restaurace. 107…

11.07.2019 16:54 Aktualizováno V centru Bratislavy se ve středu večer poprali zahraniční fotbaloví fanoušci, kteří při potyčce…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama