Bude rekordní přestup dohrán u soudu? Neymar se hodlá u něj bránit před Barcelonou

Barcelona/Paříž - Že se o přestupu brazilského útočníka Neymara, jenž před začátkem právě probíhající sezóny 2017/18 zamířil z katalánského velkoklubu FC Barcelona do Paris Saint Germain za astronomických 8,5 milionů eur, což je v přepočtu zhruba 222 milionů korun, to se vědělo, nicméně nikdo netušil, že se bude o něm mluvit v takových souvislostech, v jakých se o tomto transferu mluví nyní. Mezi Neymarem a Barcelonou totiž vznikl spor, jenž nakonec může skončit u soudu. Právě výše zmiňovanou částku, jež je považována za bonus za to, že během loňského října hráč v Barceloně prodloužil smlouvu až do roku 2021, totiž barcelonský klub po Brazilci vyžaduje a klub tím tak obvinil Neymara za porušení smlouvy. To pětadvacetiletý hráč odmítá a hodlá se s Barcelonou soudit.

Přidejte svůj názor

Neymar, fotbalista od této sezóny působící ve francouzském PSG

Připomeňme, že celý příběh začal před třemi týdny, kdy francouzské Paris Saint Germain získalo brazilského forvarda Neymara, jenž doposud působil v Barceloně, díky tomu, že zaplatilo výstupní klauzuli ve zmiňované výši 222 milionů korun, částkou, která je tedy vnímána i jako bonus za Neymarovo prodloužení smlouvy v Barceloně z loňského roku. Proto se tak z Neymara stal nejdražší fotbalista v historii vůbec. Jelikož ale podle katalánského klubu Neymar ztratil na bonus nárok, požaduje po něm nejen navrácení této částky, ale i desetiprocentní úrok. Katalánci tedy chtějí, aby do jejich kasy přišlo 9,3 milionů eur. Pokud od Neymara tyto peníze katalánský velkoklub nedostane, bude tuto částku požadovat po PSG.

Ve středu se k této kauze vyjádřil hráčovi právníci. "Zaskočilo nás to zejména proto, že Neymar tehdejší smlouvu zcela dodržel. Navíc všechny částky byly obsažené ve výstupní klauzuli, se kterou Barcelona dobrovolně souhlasila," řekli. "Jsem z šéfů klubu zklamaný," okomentoval to pak sám Neymar a pokračoval: "Strávil jsem tam čtyři krásné roky, ale ne kvůli šéfům klubu. Podle mě by neměli být ve vedení. Barcelona si zaslouží někoho mnohem lepšího a všichni to vědí."

K tomuto sporu se vyjádřil i vedení pařížského klubu, tedy současné Neymarovo působiště. "Chtěli bychom zdůraznit, že náš klub stejně jako Neymar při všech jednáních dodržoval všechny zákony a pravidla. Proto nás postoj Barcelony mrzí," uvedlo.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Los Evropské ligy: Do Prahy zamíří Sevilla s Tomášem Vaclíkem. V…

22.02.2019 13:35 Nyon - Ve čtvrtek večer dokázala pražská po 16 letech postoupit do osmifinále Evropské ligy UEFA ,…

Rvačka fotbalových chuligánů se zvrtla. Dva mrtví, další jsou v kritickém…

21.02.2019 07:41 Nejméně dva lidé zemřeli a dalších devět utrpělo různě vážná zranění při bitce, kterou v ulicích…

Řepka si má odpykat devět měsíců natvrdo, porušil podmínku

19.02.2019 15:24 Soud dnes přeměnil bývalému fotbalovému reprezentantovi Tomáši Řepkovi původní podmíněný trest za…

Slávisté poletí k odvetě s Genkem speciálně polepeným letadlem

18.02.2019 19:38 Fotbalová Slavia poletí v úterý bojovat o osmifinále Evropské ligy s Genkem poprvé letadlem v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama