Gólman Koubek přestoupil ze Sparty do francouzského Rennes. I díky Čechovi

Praha - Především díky jeho výkonům během loňského účinkování v Evropské lize UEFA zaujmul hned několik evropských klubů a i proto už během zimního přestupového období v rámci sezóny 2016/17 se spekulovalo, že odejde do zahraničí. Nakonec až nyní změnil dres a ze Sparty tak Tomáš Koubek odešel do Rennes, tedy do klubu, jenž byl první zahraniční štací nejznámnějšího českého fotbalového brankáře v současnosti Petra Čecha. A i díky jeho doporučení Rennes vsadilo na dosavadního gólmana letenských.

Přidejte svůj názor

Fotbal, ilustrační fotografie
doporučujeme

Tři miliony eur, tedy zhruba 78 milionů korun, má tak dostat díky tomuto transferu pražská Sparta. Ta během letního přestupového období přivedla do týmu Martina Dúbravku a tak se nemusí starat o to, koho sehnat mezi tři tyče. Vedle toho navíc ještě David Bičík prodloužil s letenským celkem smlouvu a k dispozici je italskému stratégovi Stramaccionimu i brankář v juniorce Vojtěch Vorel.

"Jsem velmi spokojený, že se celý transfer podařilo dotáhnout do konce. Klub o mě dlouhodobě stál a vytvořil mi takové podmínky, abych se mohl poprat o pozici brankáře číslo jedna. Během dne jsem se stačil potkat s většinou lidí v klubu, cítil jsem z nich obrovskou podporu. První dojmy jsou fantastické a pevně věřím, že ihned po návratu z reprezentačního srazu zapracuji na plné aklimatizaci," uvedl ke svému přestupu do francouzského Rennes sám gólman Koubek a pokračoval: "Všude v klubu je cítit odkaz Petra Čecha, všichni vědí, že oba pocházíme z Čech. Paralela se nabízí, přesto bych nechtěl být s Petrem srovnáván. Je to jiná doba a Rennes už je také jiným klubem. Petrovi jsem moc vděčný, že mě vedení klubu doporučil, nicméně jsem tu sám za sebe a rád bych napsal vlastní příběh."

Právě spojení tohoto francouzského klubu s Petrem Čechem hrálo nemalou roli v tom, že Koubek nakonec do Rennes přestoupil. "Jsem rád, že se po mém působení v Rennes dostalo na dalšího českého brankáře. Doufám, že se mu bude dařit a bude pokračovat v tradici českých brankářů v tomto klubu. Vedení Rennes mě kontaktovalo a já jim Tomáše rád doporučil, protože si myslím, že týmu pomůže splnit stanovené cíle," prozradil současný brankář londýnského Arsenalu. "S majitelem mě nadále pojí velmi přátelské vazby, nicméně základem byla Tomášova sportovní výkonnost, jinak by ho nekupovali. V Rennes ho velmi dobře znají. Myslím, že má Tomáš dost zkušeností, aby se prosadil. Pod dobrým vedením se bude ještě zlepšovat," dodal bývalý reprezentační gólman.

Kromě Rennes kolem Koubka kroužilo i Porto

Viktor Kolář z agentury Sport Invest International, jež zastupuje Tomáše Koubka, pak prozradil to, že se jeho klient nebyl daleko od toho, aby se stal nástupcem Ikera Casillase, tedy velezkušeného španělského brankáře, jenž v minulosti chytal v Realu Madrid a nyní nastupuje za Porto. "Na transferu Tomáše Koubka jsme začali pracovat už v průběhu podzimu 2016. Měl několik nabídek, absolvovali jsme i konkrétní jednání, zejména se špičkovými kluby v Belgii. V průběhu jarní části minulé sezóny probíhala jednání s FC Porto, kde se čekalo, jestli prodlouží smlouvu Iker Casillas. To se stalo, jinak by se Tomáš přesunul do Porta. Můžu potvrdit, že byl pro klub první variantou," řekl konkrétně a dále dodal: "Zároveň jsme byli v kontaktu se zástupci Rennes, kde jsme Tomášovi dlouhodobě budovali pozici. Ve finálních jednáních sehrál velmi důležitou roli Petr Čech, který mluvil s majitelem klubu a dal mu na Tomáše nejlepší možná doporučení a reference. I na základě toho se ve finále celý transfer uzavřel. Petr nechal v Rennes fantastickou stopu, stále tam na něj vzpomínají."

Podle Koláře hrál i fakt, že Rennes představuje stabilní zázemí už kvůli tomu, že tento francouzský klub vlastní jeden z nejbohatších Francouzů, vedle toho hraje klub své domácí zápasy na novém stadionu, který mohli tuzemští fanoušci vidět během loňského evropského šampionátu. "Sestavili mladý tým, který chce uspět a chce se výhledově dostat do evropských pohárů. I proto věříme, že Tomášova adaptace v klubu proběhne rychle a pomůže ke splnění sportovních cílů. Jeho přestup je i dobrou zprávou pro českou reprezentaci, která bude mít dalšího kvalitního brankáře v prestižní evropské soutěži," doplňuje.

Koubkovými konkurenty v klubu budou hned dva Afričané a to senegalský reprezentant Abdoulaye Diallo a alžírský reprezentant Raís Mbulhi. Zatímco prvně jmenovaný doposud nastoupil ke třem ligovým zápasům na začátku právě probíhající sezóny 2017/18, druhý jmenovaný odchytal pouze jeden zápas. Trojkou v klubu je pak jednadvacetiletý Litevec Edvinas Gertmonas.

Dodejme, že po čtyřech úvodních kolech se Rennes nachází na předposlední pozici v ligové tabulce, přičemž má na svém kontě pouhé dva body. Ty získal díky remízám s Troyes a Dijonem, s Lyonem a Toulouse prohrál.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Plzeň se v dalších bojích o Ligu mistrů podívá do Turecka, stejně tak v…

22.07.2019 15:36 V pondělí se ve švýcarském Nyonu nejen čeští fotbaloví zástupci v evropských pohárech dozvěděli, s…

Zákaz mikroplastů? Chystaná směrnice EU může být pohromou pro sport

22.07.2019 13:13 Plán Evropské unie na zákaz mikroplastů může ohrozit využívání tisíců hřišť s umělými trávníky. Od…

Půjde Neymar k Nedvědovi? Italská média píší o bombě, kterou chystá…

18.07.2019 20:41 Ještě nedávno na sociálních sítích pózoval brazilský fotbalista Neymar s barcelonským dresem,…

Jak to bude s Ngadeuem? Vyhlédnuté zahraniční náhrady nepřijdou, mluví se…

13.07.2019 12:58 Situace kolem nigérijského obránce ve službách pražské Slavie Michaela Ngadeua je stále nejasná.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama