Jarolím hodnotil kvalifikaci a jasně řekl: zkoušet nové hráče už nebude

Praha - Po pondělní prohře české fotbalové reprezentace v Severním Irsku ztratili svěřenci kouče Karla Jarolíma definitivní šanci na postup na mistrovství světa. A právě Karel Jarolím ve čtvrtek před novináři hodnotil výkon národního týmu v rámci právě této pro něj neúspěšné kvalifikace. Uvedl, že v následujících dvou utkáních, které ještě zbývá týmu odehrát v této kvalifikaci, bude chtít zlepšit sehrávání mužstva a taktéž vylepšit jeho útočnou hru. Mimo jiné řekl také to, že už žádné nové hráče v nároádním týmu zkoušet již při nejbližších příležitostech nebude.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Fotbal, ilustrační fotografie
doporučujeme

Na čtvrteční tiskové konferenci Karla Jarolíma, kde se především vrátilo k předešlým dvěma reprezentačním zápasům (Česko vs. Německo 1:2 v pražském Edenu a Severní Irsko vs. Česko 2:0 v Belfastu), kvůli kterým tak Češi přišli o veškerou naději dostat se do baráže potažmo pak na světový šampionát do Ruska, zaznělo z úst českého stratéga následující: "Věřím, že tým má na víc. I těmi zkušenostmi, co teď získal. Kluci chtějí reprezentovat, což si myslím, že je hodně důležité. Je chvíle na to teď to připravit, pak už není kam couvat nebo to stavět někam do pozice, že něco zkoušíme. To už ne."

Věděl, že zmíněné poslední dva kvalifikační duely nebyly těmi, které způsobily neúspěch národního týmu. Ten totiž způsboil hned úvod samotné kvalifikace. "Těch zápasů bylo víc. Začalo to bezbrankovou remízou se Severním Irskem, pak s Ázerbájdžánem. Norsko venku se také dalo zvládnout tak, abychom vyhráli. Ty body nám v konečném součtu chyběly. Když v Irsku víte, že není žádné nápravy, že musíte, to už pak je složitá situace," řekl konkrétně Jarolím. Ten se vrátil k úplnému začátku svého působení u reprezentace, které taktéž okomentoval: "Začínali jsme v podstatě bez nějakého testu, bez zkoušení, vlítlo se do toho rovnýma nohama. Protočil se velký počet hráčů, na mé gusto až dost, ale kdybych ty hráče neviděl, těžko můžu říct, jestli mají na to, aby hráli za reprezentaci, nebo ne. Hledání teď pomalu končí, upřímně člověk tolik možností nemá," ví Jarolím.

Trenér prozradil že neplánuje do zbývajících říjnových kvalifikačních duelů s Ázerbajdžánem a San Marinem nechystá žádné výrazné změny v nominaci oproti posledním zápasům. Jediné, co chce výrazně změnit je úspěšnost v útoku, vždyť kromě duelu v San Marinu, kde Češi vyhráli celkem očekávaně vysoko 6:0, nastříleli během svého dosavadního působení v tomto kvalifikačním cyklu pouze čtyři branky. "Ofenzivní fáze nám drhla. Kluci hrají v klubech, kde po nich trenéři určitě chtějí, aby měli nějaká čísla, prosadili se gólově a měli asistence. Tohle je jedna z věcí, na které je jednoznačně potřeba zapracovat a zlepšit se. Kdybychom v Irsku hráli dva dny, možná bychom gól nedali," řekl k ofenzivě českého týmu konkrétně Jarolím a dodal, že věří v její zlepšení příchodem Patrika Schicka, jenž aktuálně září na Apeninském poloostrově. "Není třeba pochybovat, že u něj kvalita je. Problém je spíš trochu s ofenzivními krajními hráči, je třeba, aby byli nebezpeční. Bohužel Jankto s Krejčím mají výkyvy," připomněl kouč další útočníky.

Kladně naopak český kormidelník hodnotil defenzivu. "To je jediné, co je na tom trochu pozitivní. Můžeme se bavit, že jsme čtyřikrát inkasovali, ale z toho třikrát po standardce. Jinak jsme ty soupeře do vyložených šancí nepouštěli. I když je to slabá náplast, do budoucna je v tomhle na čem stavět. Byl bych rád, abychom byli méně čitelní pro soupeře. Zvládnout oba systémy - jak se čtyřmi, tak třemi nebo pěti obránci," řekl.

Přestože postupný útok nepatří u národního týmu zrovna k tomu nejlepšímu, i tak Jarolím nevěší hlavu a rozhodně neodbíhá od praktikování ofenzivní hry. "Mělo by to být o tom, aby se trošku dalo i na ten fotbal koukat. Máme slušnou kontrolu nad balonem, ale pak musí nastat změna. Musíme ofenzivu zlepšit. Věřím, že na to hráče máme," řekl Jarolím.

O Jarolímově budoucnosti na postu kouče národního týmu se pak bude jednat na Výkonném výboru Fotbalové asociace ČR (FAČR), který již na  během tohoto týdne uvedl ve svém prohlášení, že Jarolíma ve funkci ve zbývajících dvou zápasech kvalifikace ponechá, po skončení kvalifikace se uvidí. "Já ani nevím, co výkonný výbor prohlásil. Nepřemýšlím o tom, nezabývám se tím. Snažím se přemýšlet o tom, co nás čeká. A co bude poté, uvidíme," řekl k tomuto tématu sám Jarolím.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Slavia opět udivovala. Na Barcelonu však doma nestačila, prohrála s ní 1:2

24.10.2019 00:32 Aktualizováno Tuzemské fotbalové fanoušky, a možná, že nejen je, nadchla pražská Slavia svým výkonem už proti…

Plzeňská Viktorka už hlásí první zimní posilu. Stal se jím Chorvat patřící…

21.10.2019 14:12 Podzimní část právě probíhající sezóny Fortuna ligy 2019/2020 sice ještě neskončila, už nyní ale…

Fotbalová Jihlava si opět stěžuje na rozhodčí. Opřela se i do Chovance

20.10.2019 18:19 Fotbalová Jihlava si po čase opět stěžuje na rozhodčí a jako by se jí tak tedy vrátilo deja vu z…

Ve Španělsku odkládají El Clásico. Kvůli demonstracím v Barceloně

18.10.2019 16:07 Nejsledovanější fotbalový souboj ve Španělsku se nakonec neodehraje v původně stanoveném termínu 26…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama