Konec války s FAČR. Jarolím bude trenérem národního týmu až do roku 2020 a bude si muset počkat na nové fotbalové vedení

Praha - Před týdnem se udála poněkud nestandardní věc, kdy sice faktický šéf tuzemského fotbalu Roman Berbr ponechal ve funkci kouče národního týmu Karla Jarolíma a to i přesto, že se mu s jeho svěřenci nepodařilo z kvalifikace postoupit na mistrovství světa, jež se bude v roce 2018 konat v Rusku. Důvodem má být prý to, že smlouva Karla Jarolíma, kterou uzavřel již s bývalým šéfem Fotbalové asociace ČR (FAČR) Miroslavem Peltou, má být nevypověditelná, přičemž byla spolupráce dohodnuta minimálně až do konce července příštího roku. Navíc v posledních dnech vyplul na povrch fakt, že Karel Jarolím bere za měsíc více než premiér a prezident dohromady a to přes 600 000 korun měsíčně. Na to konto přišel samotný Jarolím s tím, že pod touto smlouvou je k nalezení mimo jiné i Berbrův podpis. Vedle toho pak Roman Berbr na tiskové konferenci nenechal při hodnocení na Karlu Jarolímovi nit suchou, přesto to nyní vypadá, že jsou všechny spory pro zatím zažehnány. Strahovské vedení tuzemského fotbalu se totiž v pondělí dohodlo na tom, že ponechá Karla Jarolíma ve funkci kouče národního týmu až do konce kvalifikace na mistrovství Evropy 2020 a tudíž tak bude smlouva dodržena v plném rozsahu. Nové úkoly pak ale bude muset Jarolímovi předat nové vedení FAČR, jež by mělo vzejít z volební valné hromady asociace, jež se koná v prosinci tohoto roku.

Přidejte svůj názor

Fotbal, ilustrační fotografie

Tři zásadní body vzešly z pondělního jednání výkonného výboru FAČR, jednak se tedy domluvilo již zmiňované dodržení smouvy s Karlem Jarolímem v plném rozsahu, tudíž, že tento český stratég bude u kormidla reprezentace až do konce následujícího kvalifikačního cyklu, jednak vedle toho přijalo ujištění ze strany reprezentačního kouče, že nominace na jednotlivá utkání nebudou podléhat a nikdy prý před tím nepodléhali hráčským agentům a tím závěrečným třetím bodem pak je to, že úkoly dostane Karel Jarolím od nového vedení FAČR, které by mělo být zvoleno 12. prosince 2017. Mimochodem, další část cílů se Karel Jarolím dozví až poté, co budou v lednu příštího roku vylosovány jednotlivé skupiny v rámci nově vzniklé soutěže Ligy národů.

Ve společném prohlášení fotbalového vedení a reprezentačního kouče Roman Berbr uvedl následující: „Bylo potřeba si některé věci s trenérem Jarolímem jasně vyříkat, což se myslím povedlo. Karel pochopil, že nám jde o stejnou věc, a že sportovní cíle pro jakéhokoliv trenéra musí být jasně předem definovány. V tuto chvíli, těsně před fotbalovými volbami, je samozřejmě smysluplné, aby o přesné definici těchto cílů rozhodlo až nové vedení FAČR."

Své si tedy k pondělnímu jednání řekl i Jarolím. „Osobní schůzka byla po událostech posledních dnů nutností a já jsem rád, že k ní došlo velmi rychle. Schůzka byla intenzivní a je dobře, že obě strany mluvily otevřeně. Vyjasnili jsme si vzájemná stanoviska i budoucí komunikaci. Všichni chceme úspěch pro český fotbal a já věřím, že současný reprezentační tým na něj může dosáhnout," věří bývalý kouč pražské Slavie či Mladé Boleslavi.

Ten tak změnil svůj názor z minulého týdne, kdy se nechal slyšet po kritice během tehdejší tiskové konference ze strany Romana Berbra, že v atmosféře nedůvěry by pokračovat v roli reprezenatčního kormidelníka nemělo žádný smysl. Nyní se obě strany dohodly nejen na znění pondělního prohlášení, ale i na vzájemnou komunikaci pro následující období.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Spartu má z bryndy pomoct vytáhnout její první zimní posila. Přišla ze…

10.12.2018 15:43 Praha - Po posledních dvou výprascích se Slováckem (1:2) a doma s Teplicemi (0:1) přichází na…

Fotbalista Sterling se stal obětí rasismu, viní z něj média

09.12.2018 18:19 Anglický fotbalový reprezentant Raheem Sterling z Manchesteru City se podle všeho stal v sobotním…

Češi si o fotbalové EURO zahrají s Anglií. Jinak jejich cesty povedou na…

02.12.2018 13:35 Dublin - O první adventní neděli roku 2018 se čeští fotbaloví fanoušci dozvěděli, s kým se svěřenci…

Evropská liga: Sešívaná pohroma v Bordeaux! O postup budou slávisté…

29.11.2018 23:15 Bordeaux - Před odletem do francouzského Bordeaux byla ze strany pražské Slavie velká očekávání. I…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama