Jedna z cen v Cenách FIFA putovala do Česka, Tožský útočník si však pro ni do Londýna vyrazit nemohl

Brno - Na začátku tohoto týdne byly v Londýně vyhlášeny Ceny FIFA, na kterých se fotbalový svět mimo jiné dozvěděl, kdo se stal nejlepším hráčem či nejlepším trenérem minulé sezóny 2016/17. Kromě těchto ostře sledovaných kategorií však byla vyhliášena i Cena fair play a právě ta putovala do České republiky a to zásluhou tožského útočníka Francise Koného, jenž je sice aktuálně již ve službách brněnské Zbrojovky, oceněný ale byl za svůj čin z letošního února, kdy ještě po českých ligových trávnících běhal v dresu Slovácka. Tuzemští fotbaloví fanoušci si ten moment ze zápasu Bohemians 1905 vs. Slovácko jistě vybaví. Právě v tomto duelu se tehdejší gólman Pražanů Martin Berkovec střetl se svým bránícím spoluhráčem, jenže tak nešťastně, že mu při tom zapadl jazyk a díky své rychlé reakci a duchapřítomnosti zakročil útočník soupeře z Uherského Hradiště Francis Koné, jenž tak zapadlý Berkovcův jazyk vytáhl a zachránil mu tím tak život. Cenu si však tento tožský forvard osobně v Londýně převzít nemohl, neboť k odcestování do britské metropole nedostal od britské ambsaády v Praze potřebné cestovní vízum.

Přidejte svůj názor

Fotbal, ilustračni fotografie

Mohl se setkat s největšími hvězdami světového fotbalu jakými jsou Cristiano Ronaldo, Lionel Messi či Neymar, místo toho ale nakonec pondělní slavnostní ceremoniál sledoval Francis Koné doma v televizi a to i přesto, že už byl na letišti, aby mohl do Londýna odcestovat. Jeho cesta tak tedy skončila dříve než mohla začít a to tedy především kvůli tomu, že neměl k disapozici cestovní vízum. "Všichni chtěli, abych přijel, ale nevyšlo to. Takový je život. Rád bych se setkal s Lionelem Messim i Cristianem Ronaldem, udělal si s nimi selfie. Jsou to výborní hráči. I tak je ale toto ocenění pro mě nejvíc v kariéře, dostal jsem spoustu gratulací a jsem šťastný. Cena patří České republice, zdejší lize, klubu, mojí zemi a Africe," uvedl Koné v rozhovoru pro Českou televizi a netajil se nijak tím, že jeho neúčast v Londýně ho mrzela.

K inkriminovanému ,momentu z již zmiňovaného zápasu z letošního února mezi Bohemians a Slováckem se ve svých vzpomínkách stále vrací. "Vzpomínky na to se mi stále vrací. Zachránit někomu život není nic jednoduchého. Ale musím říct, že to nejsem já, kdo zachraňuje životy, je to Bůh. Nebylo to ale poprvé, co se mi to stalo, dělal jsem to už počtvrté. Kdybych ty dřívější zkušenosti neměl, bylo by to těžší," řekl konkrétně a prozradil, že se s Berkovcem díky tomu více sblížil. Na větší setkání s ním ale ještě nebyl čas. "Je to trochu komplikované tím, že Martin nemluví moc anglicky a já zase česky. Navíc on teď chytá v Karviné a já jsem zas v Brně. Ale minulý týden jsem mu volal, že jsem byl pozván do Londýna na ten galavečer. Příští týden budu v Praze, tak bychom se tam měli potkat," řekl Koné.

Jeho současný zaměstnavatel, tedy Zbrojovka Brno, vysvětlil, proč neměl potřevné cestovní vízum a proč tak tedy neodletěl na Britské ostrovy. "Obdrželi jsme informaci o Francisově nominaci zhruba před deseti dny. Francis má ale tožské občanství a vízum pouze pro Schengenský prostor. Bohužel lhůta pro vydání víza, potřebného pro cestu do Velké Británie, činí třicet dnů. Přes veškerou snahu klubu v součinnosti s FAČR a FIFA se nepodařilo zajistit, aby Francis mohl do Londýna odcestovat."

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Spartu má z bryndy pomoct vytáhnout její první zimní posila. Přišla ze…

10.12.2018 15:43 Praha - Po posledních dvou výprascích se Slováckem (1:2) a doma s Teplicemi (0:1) přichází na…

Fotbalista Sterling se stal obětí rasismu, viní z něj média

09.12.2018 18:19 Anglický fotbalový reprezentant Raheem Sterling z Manchesteru City se podle všeho stal v sobotním…

Češi si o fotbalové EURO zahrají s Anglií. Jinak jejich cesty povedou na…

02.12.2018 13:35 Dublin - O první adventní neděli roku 2018 se čeští fotbaloví fanoušci dozvěděli, s kým se svěřenci…

Evropská liga: Sešívaná pohroma v Bordeaux! O postup budou slávisté…

29.11.2018 23:15 Bordeaux - Před odletem do francouzského Bordeaux byla ze strany pražské Slavie velká očekávání. I…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama