Klokani v Ďolíčku? Stále není jisté, zda tomu tak bude. Kvůli Praze

Praha - Na konci loňského března se zdálo, že je všem útrapám v případě fotbalového klubu Bohemians 1905 konec a že právě pražští Klokani budou moci i nadále hrát bez problémů v legendárním vršovickém Ďolíčku. Tehdy totiž pražský magistrát rozhodl o tom, že současnému vlastníkovi tohoto legendárního stadionu město zaplatí 121,1 milionů korun. Právě takováto suma se měla mezi oběma stranami dohodnout a objevit se v kupní smlouvě, kterou tedy již hlavní město podepsalo. Navzdory tomu všemu ale podle zjištění serveru Seznam Zprávy ještě pražský magistrát tuto loni odsouhlasenou částku nezaplatil.

Přidejte svůj názor

Bohemians Praha
doporučujeme

Hrozí tak tedy opět to, že si klub bude muset v dohledné době kvůli tomu hledat nové zázemí. "Pokud v průběhu listopadu nezrealizuje pražský magistrát dohodnutý nákup stadionu a nepřevede na účet vlastníka této nemovitosti domluvenou kupní cenu, budeme muset fotbalovému klubu Bohemians s lítostí oznámit, že mu na konci sezony neprodloužíme nájemní smlouvu," řekl konkrétně Lukáš Eichinger, právní zástupce vlastníka Ďolíčku, jímž je společnost Safety Real.

Celá záležitost odkupu tohoto stadionu městem se podle magistrátu zadrhla na tom, že katastr nemovitost odmítá přepsat a to především proto, že není zcela jasné, komu například patří trafostanice v objektu. Mluví o tom takto alespoň jeden z pražských radních Karel Grabein Procházka. Další pražský radní Jakub Michálek pro změnu prozradil tu skutečnost, že vlastníkem Ďolíčku je jistý podnikatel Martin Benda, jenž je zaplaten i v případu vytunelovaného fondu Trend, který se podílel mimo jiné i na prodeji obhodního domu Kotva.

O těchto problémech neradi slyší v klubovém vedení Bohemians 1905, neboť případné neprodloužení nájemní smlouvy by znamenalo další nejistotu pro klub. "V únoru či březnu budeme muset fotbalové asociaci předložit nájemní smlouvu pro příští sezonu, abychom vyhověli podmínkám licenčního řízení pro nejvyšší soutěž," řekl mluvčí vršovických Klokanů Tomáš Mutinský.

Připomeňme, že již od roku 2011 se jedná o převzetí Ďolíčku pod křídla města Prahy 10, přičemž ta měla vlastníkovi stadionu na opplátku nabídnout vedlejší pozemek. Právě to však vadilo pražskému magistrátu a tak se nakonec do celé záležitosti pustil on samotný a vše tedy dospělo k jeho dohodě s klubem, že mu bude do městské kasy posílat každý rok 1,5 milionů korun a že by tomu takto mělo být v následujících deseti letech.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Fotbalová Plzeň už myslí na příští sezónu. Do týmu přichází bývalý slávista

23.04.2019 17:52 Plzeň - Fotbalová sezóna 2018/19 v České republice ještě ani neskončila a v některých týmech už se…

loading...

Slavia to na Stamford Bridge po gólové smršti nevzdala. Chelsea si ale…

18.04.2019 23:56 Aktualizováno Londýn - Poté, co se pražská Slavia předvedla před týdnem v úvodním čtvrfinálovém zápase Evropské…

Jeden z nejvlivnějších muslimů apeluje: Musíme změnit přístup k ženám v…

18.04.2019 15:21 Jeho živobytím je fotbal, mezi 100 nejvlivnějších lidí časopisu TIME však Mohameda Salaha dostaly…

Šéf komise rozhodčích Chovanec dorazil na seminář. Jeho stav po infarktu…

16.04.2019 18:38 Praha - Začátkem dubna prodělal fotbalový internacionál a nynější šéf rozhodcovské komise Fotbalové…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama