Zkrat Evry. Obránce Marseille byl vyloučen ještě dřív než zápas začal a není daleko od vyhazovu

Guimaraes/Marseille - V portugalské Guimaraesi se ve čtvrtek večer blížil duel Evropské ligy UEFA mezi domácími fotbalisty a Marseille a počítalo se, že se v něm objeví mimo jiných i Patrice Evra. Tento bývalý hráč Manchesteru United hrající v současnosti v Marseille ale nakonec do utkání nezásahl, neboť byl vyloučen ještě před tím, než samotný zápas začal. Důvod? Právě Evra kun-fu kopem zasáhl jednoho z hostujících fanoušků a tento zkrat ho stála nejen účast v zápase, ale podle všeho by ho mohlo stát i angažmá v Marseille.

Přidejte svůj názor

Patrice Evra
doporučujeme

K inkriminovanému incidentu došlo během předzápasové rozcvičky, kdy se několik fanoušků Marseille, u nichž v poslední době stoupá nespokojenost s posledními výsledky jejich klubu, dostalo do blízké vzdálenosti hrací plochy. Ti se pak dali do řeči s hráči hostujícího celku připravující se na zápas s Guimaraesem. Vše pak nakonec vyvrcholilo potyčkou mezi fanoušky a hráči, z čehož pak resultoval onen kung-fu kop Patrice Evry do jednoho z fanoušků. Přestože se pak zdálo, že by mohli fanoušci vniknout na hřiště, nakonec k ničemu zásadnímu v Portugalsku nedošlo. Tedy až na tučervenou kartu pro Patrice Evru ještě před zápasem. Zapříčiil tak to, že francouzský klub měl v zápase k dispozici na lavičce pouze šest hráčů oproti původně plánovaným sedmi, neboť právě tím sedmým měl být Evra.

"Patrice je natolik zkušený hráč, že něco takového si nemůže dovolit. Není mu dvacet, aby reagoval na urážky. Musí umět zachovat klid. Byla to chyba a teď bude muset čekat, co bude následovat. Hrozné ale je, že ty urážky přišly od našich příznivců. Neměli by urážet své vlastní hráče," řekl k incidentu trenér Marseille Rudi Garcia.

Evra nezvládl alespoň podle výpovědi jednoho ze svědků zdržet se agresivní reakce poté, co mu fanoušci vyčítali, že se spíše pohybuje na sociálních sítí, než aby se zlepšoval ve svých výkonech na hřišti. Jeden z fanoušků jménem William uvedl: "Chtěli jsme ho nabudit, protože poslední zápasy hrál špatně. On ale úmyslně kopl míč mezi nás a trefil jednoho do hlavy. My pak na něj začali křičet vulgarity a on na oplátku urážel matky fanoušků. A dopadlo to, jak dopadlo. Měl by za to pykat. Kdybychom tohle udělali v práci my, tak nás hned vyhodí."

A zřejmě k vyhazovu z klubu není hráč s 81 reprezentačními starty na kontě daleko a nejen k vyhazovu, ale dokonce i k ukončení jeho fotbalové kariéry. Také ho určitě nemine nemalá finanční pokuta žádaná ze strany klubového vedení a stejně tak ho nemine ani vyšetřování tohoto incidentu, které povede na svém dalším zasedání 10. listopadu Evrpská fotbalová unie UEFA. Disciplinární řád této organizace praví, že může Evrovi hrozit třízápasová stopka v evropských pohárech, ovšem není vyloučeno, že UEFA sáhne k několikaměsíčnímu trestu. Vyšetřování ale neunikne ani pořadatelská služba v portugalské Guimaraesi, jež nezabránila tomu, aby se fanoušci dostali takto blízko k hrací ploše. Trest může čekat i Marseille a to pro změnu kvůli chování jeho fanoušků.

Podobný případ řešil fotbalový svět naposledy v roce 1995, kdy taktéž již bývalý hráč Manchesteru United Eric Catona napadl fanouška poté, co skočil do hlediště. Následně se tento fotbalista neobjevil na hřišti hned devět měsíců.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kvalifikace ME: Bezmocní Češi. Z londýnského Wembley odcházejí s…

22.03.2019 23:40 Aktualizováno Londýn - Prohra s rozdílem třídy. Český fotbal se ve věhlasném londýnském Wembley podíval do tváře…

Nepříjemnost pro Šilhavého. Do duelu s Anglií nemůže počítat s kapitánem!

21.03.2019 20:45 Londýn - Den před dlouho očekávaným duelem ve Wembley, kde se utká Česko s Anglií v rámci…

Na duel s Čechy nastoupí Anglie zřejmě bez své hvězdy. Rashforda trápí…

20.03.2019 16:14 Londýn - Nejen Češi, ale pochopitelně i Angličané se v těchto dnech připravují na páteční…

Další změna trenéra. Csaplár po porážce se Slavií skončil v Příbrami,…

18.03.2019 16:57 Příbram - Jen den poté, co Příbram na své domácím hřišti prohrála s pražskou Slavií 0:2, rozhodl se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama