Tvrdík pogratuloval Plzni i k titulu. A Šilhavého čekají těžké časy

Praha - Nedělní ligový šlágr mezi Plzní a Slavií byl ostře sledovaný veškerou tuzemskou fotbalovou veřejností, neboť se jednalo o tom, zda to bude právě úřadující šampion české ligy z pražského Edenu, kdo jako první v tomto ročníku 2017/18 zastaví dosud nezastavitelnou a tudíž suverénní Viktorii Plzeň a nebo o to, zda to budou právě Západočeši, kteří se opět dalšími třemi body přiblíží k titulu, přestože ještě neskončila ani podzimní část soutěže. Nakonec zvítězila druhá varianta, jelikož Viktoriáni díky parádní trefě Daniela Koláře vyhráli nad sešívanými Pražany 1:0 a v tabulce tak již mají devětatřicet bodů. Slávistický boss Jaroslav Tvrdík tak vedle toho, že plzeňským po zápase pogratuloval k výhře, pogratuloval i k titulu a svým tweetem upozornil fotbalové fanoušky, že bude nyní pojmenovávat situaci v klubu pravým jménem. Pražané totiž na Viktoriány ztrácejí již 14 bodů a co víc, proti slávistickému stratégovi se postavil po utkání důležitý tvůrce hry sešívaných Josef Hušbauer, kterému vadí neustále rotace v kádru. Vypadá to tedy, že zkušeného kouče Jaroslava Šilhavého v nejbližších dnech a týdnech nečeká rozhodně nic jednoduchého.

Přidejte svůj názor

Jaroslav Tvrdík
doporučujeme

Všechno to začalo pozapasovým vyjádřením jednoho z veledůležitých hráčů Slavie Josefa Hušbauera, který se nijak netajil tím, že mu vadí rotace, jež jsou v Edenu na pořadu dne v podstatě pokaždé. Narážel tak tím na fakt, že v posledním pohárovém zápase proti Villarrealu nenastoupil, za to za pár dní tvořil proti Plzni základní sestavu Pražanů.

„Jestli je rotace naší sestavy problém? Za mě určitě ano. Myslím, že s touhle situací nejsem spokojený," začal k tomuto tématu Hušbauer. „Na hřišti je vidět, že rotací je hodně. Každý zápas hraje do útočné fáze jiná sestava, navíc každý na jiném postu. To má vliv na naši hru, není to ideální. Když se podíváte na Plzeň, ligu i poháry hraje prakticky ve dvanácti ledech. A je to vidět, víc si rozumí. Nám tyto věci chybí. Navíc přišlo v létě hodně nových hráčů, je potřeba si na sebe zvyknout. Jenže když je každý zápas jiná sestava, je to pak složitý," pokračoval Hušbauer. Ten tak jasně dal najevo Šilhavému, aby sáhl k ustálení základní sestavy.

„To je věc trenéra, který má své představy. Musí vědět on, co je špatně. Za mě, kdybych věděl, že zleva a zprava hraje pravidelně stejný hráč, bylo by to určitě příznivější. Každý má své návyky, když se kolem vás hráči mění, je to složitější," uvedl dále Hušbauer a i on sám stejně jako šéf sešívaných Jaroslav Tvrdík si myslí, že je již teď o titulu rozhodnuto. „Myslím, že je rozhodnuto. Je sice teprve třinácté kolo, ale náskok je už velký. Jednou určitě zakopne, ale Plzeň má tak zkušený tým, že i když prohraje, těžko klopýtnou čtyřikrát v řadě," myslí si Hušbauer a dodává: „My se musíme soustředit na sebe. Jsme v pozici, kdy jsme ze čtyř posledních zápasů tři prohráli. Není to dobrá situace. Musíme na podzim zvládnout tři ligová kola a pokusit se o postup v Evropské lize."

Co se týče již zmiňovaného slávistického bosse Jaroslava Tvrdíka, tak ten na svém twitterovém účtu v neděli večer napsal následující. "Soupeři gratulace k vyhře i k mistrovskému titulu. Nás čeká otevřené pojmenování chyb, pokora a tvrdá práce k návratu na vrchol."

Kouče Jaroslava Šilhavého tak tedy nečekají jednoduché časy. Na pozápasové tiskové konferenci oponoval názoru, že by snad v poslední době Slavia dělala svými výkony ostudu a že tak nezůstala za očekáváními hodných úřadujícího šampiona české ligy. „Ale my čtvrteční zápas Evropské ligy s Villarrealem sehráli velice dobře. A i jiné zápasy jsme odehráli dobře," řekl Šilhavý konkrétně. A i on moc dobře ví, že suverénní Plzeň nejspíše jen tak nedožene. „Teoreticky by se dohnat dali, ale to by Plzeň musela úplně zkolabovat, aby takový náskok pustila," ví slávistický stratég.

Přitom Slavia právě na titul a tím pádem velmi pravděpodobně i přímý postup do základních skupin Ligy mistrů před sezónou mysleli a proto podobně jako její městský rival Sparta mohutně nakupovala a přivedla tak do Edenu takové fotbalisty jako Dannyho, Altintopa, Rotaně či Laštůvku s Jugasem. „Chtěli jsme do Evropy, do Ligy mistrů, proto jsme přivedli zkušenější hráče. Mysleli jsme přitom, že se kádr sladí dřív, což se ale nestalo. V tom je Plzeň dál. Udržela mužstvo pohromadě, takže mechanismy v její hře fungují, protože hráči jsou spolu už nějaký rok. My nejsme naopak tak sehraní, jak bychom si představovali. Obměna kádru byla větší než v Plzni, proto se někdy objevují ve hře hluchá místa," uváděl Šilhavý rozdíly mezi Slavií a Plzní. „Plzeň byla prostě ve finální fázi lepší než my. S dvěma dobrými šancemi jsme v první půli naložili stejně špatně, stejně jako jsme špatně řešili protiútoky a přečíslení. A když jsme poslali do hry další útočníky, protože jsme nechtěli remízu, dostali jsme laciný gól. Závěrečný nápor už přišel vniveč, protože centry do domácí šestnáctky nebyly takové, jak jsme si představovali," nakonec tedy uznal sílu soupeře ze západu Čech.

Častá rotace v kádru postihla vedle Hušbauera i Součka se Stochem, kteří tentokrát v základní sestavě chyběli, přičemž to byli právě oni, kteří ve čtvrtek zatápěli poslední půlhodinu hry Villarrealu. „Ale Ngadeu nebyl horší než Souček ve čtvrtek proti Villarrealu. A aby hráli na těžkém terénu proti Plzni oba, to jsme nechtěli. A i pro nasazení Rotaně mluvil terén. Je zkušený, umí na něm hrát a jeho pohyb je lepší než u vyšších hráčů," vysvětloval poslední změny v sestavě Šilhavý.

Na otázku kolem jeho pozice v klubu pak jen řekl: „Těžko mohu odpovědět, jaká je má momentálně má pozice. Ta otázka přísluší klubovému vedení."

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bezbranková remíza. A teď se Plzeň připraví na řecké peklo

23.07.2019 21:43 Přestože fotbalisté Viktorie Plzeň měli hned několik příležitostí k tomu, aby mohla v tomto…

Plzeň se v dalších bojích o Ligu mistrů podívá do Turecka, stejně tak v…

22.07.2019 15:36 V pondělí se ve švýcarském Nyonu nejen čeští fotbaloví zástupci v evropských pohárech dozvěděli, s…

Zákaz mikroplastů? Chystaná směrnice EU může být pohromou pro sport

22.07.2019 13:13 Plán Evropské unie na zákaz mikroplastů může ohrozit využívání tisíců hřišť s umělými trávníky. Od…

Půjde Neymar k Nedvědovi? Italská média píší o bombě, kterou chystá…

18.07.2019 20:41 Ještě nedávno na sociálních sítích pózoval brazilský fotbalista Neymar s barcelonským dresem,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama