Už je jednou nohou v Edenu? Liberecký manažer potvrdil jednání

Liberec - Již delší dobu se ve fotbalovém zákulisí čile spekuluje o tom, že o služby dosavadního sportovního ředitele Slovanu Liberec Jana Nezmara má vážný zájem úřadující český mistr pražská Slavia. Během pondělního dne byl právě Nezmar přítomen u toho, jak v juniorské lize Slavia porazila Liberec 4:2 a není vyloučeno, že v následujících měscích bude k sešívaným daleko blíže. Pro server Sport.cz totiž potvrdil, že jednání mezi ním a klubovým vedením Slavie v těchto dnech skutečně probíhají.

Přidejte svůj názor

Fotbal, ilustrační fotografie

„V této chvíli diskutujeme nastavení práce ve Slavii, co se týká kompetencí, spolupracovníků a podobně. A můžu říci, že z toho mám velmi dobrý pocit," řekl v pondělí Jan Nezmar, muž s obrovskými fotbalovými zkušenostmi, který dokázal s Libercem coby hráč získat hned dva tituly v lize a jenž je zároveň členem Klubu ligových kanonýrů. Server Sport.cz také uvádí, že se sešel Nezmar se zástupci sešívaných již ve čtvrtek a to během pohárového zápasu s Villarrealem. K tomu, aby byla spolupráce zfinalizovaná, zbývá dořešit už jen několik málo detailů.

Protože je ale Nezmar Liberci smluvně zavázán, musí o jeho přestupu do Edenu ještě jednat samotní majitelé klubů a když se tedy nakonec vše povede a Nezmar odejde do Slavie, stane se jeho nástupcem pod Ještěděm Martin Krob, jenž je zároveň i generálním ředitelem sevečeského klubu. Po případném příchodu do Vršovic by se pak Nezmar stal blízkým spolupracovníkem Jana Bílka, nyní ještě "nehrajícího" kapitána Slavie, který však ukončí po podzimu svou hráčskou kariéru a stane se poté sportovním poradcem. „S Jirkou Bílkem se známe ještě ze hřiště z Liberce, byť jsme se jako spoluhráči potkali jen velmi krátce. Považuji ho za skvělého, férového a pracovitého člověka, který má za sebou velmi slušnou kariéru, při které nasbíral hodně fotbalových zkušeností. Jsem zastáncem týmové práce, protože to nemůže být o jednotlivcích. Umím si velmi dobře představit, že by nám spolupráce mohla vyhovovat a velmi dobře fungovat," říká Nezmar.

Ten ve funkci sportovního ředitele Liberce působí od začátku roku 2013, posunul se do ní krátce poté, co tehdy ukončil svou kariéru. „V této pozici působím pět let, což je pro mě osobně vhodná doba, kdy se dá ukázat, jestli práce k něčemu spěje a kdy je potřeba ji vyhodnotit a případně nějakým způsobem pozměnit," řekl Nezmar, který v této funkci zažil tři účasti Severočechů v Evropské lize. „Myslím, že práce se nám tady celkem dařila, ale sám na sobě cítím potřebu určité změny. Neříkám, že musí jít za každou cenu o změnu klubu, spíše mám na mysli změnu nastavení práce. Můžu prozradit, že můj konec v Liberci s majitelem diskutujeme od června letošního roku, což hluboce předbíhá nabídku ze Slavie," pokračoval.

Pro čtyřicetiletého funkcionáře by byl přechod do Slavie, tedy týmu usilující o ligový titul i o účast v Lize mistrů, jistě zajímým dalším schodem v jeho dosavadním životopisu. „Když bych to měl shrnout, jsou to ty nejvyšší ambice a velmi široké možnosti, které Slavie má. Samozřejmě to vnímám jako jednoznačný krok kupředu v mé profesní kariéře. Jde vlastně o špičku českého fotbalu, což je podle mě výzva pro každého. Ale nechci zatím říkat, že Liberec už opouštím, protože takhle definitivně to v tuto chvíli není, nicméně je jasné, že v Liberci jsem dlouho a mám ho hluboce v srdci" zakončil rozhovor Nezmar.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pravý důvod Kozákova konce? Nejspíše řádění reprezentantů v nočním klubu

16.10.2018 17:41 Bratislava - Dalo se čekat, že nečekané odvolání kouče Jána Kozáka z pozice hlavního kouče…

Po Češích i Slováci. Po nečekaném odvolání Kozáka hledají nového trenéra

15.10.2018 18:15 Bratislava - Jen několik dní poté, co se kormidla českého fotbalového národního týmu ujal Jaroslav…

Fotbalistovi Turanovi hrozí za rvačku 12 let vězení, zpěvákovi zlomil nos

15.10.2018 16:57 Tureckému fotbalistovi Ardovi Turanovi hrozí po rvačce v nočním klubu a napadení zpěváka až 12,5…

Šilhavý zažil vítěznou premiéru. Češi v Trnavě vyhráli federální derby 2:1

13.10.2018 17:48 Trnava - Ostře sledovaná premiéra Jaroslava Šilhavého v roli kouče českého fotbalového národního…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama