Na nejvyšší post tuzemského fotbalu budou kandidovat Malík s Fouskem. Ve vedení FAČR chce být opět Berbr

Praha - V prosinci bude Fotbalová asociace ČR (FAČR) podruhé v tomto roce volit svého nového předsedu a to poté, co byl na začátku května po nečekaném celorepublikovém policejním zátahu týkajícího se dotační kauzy zadržen a následně zatčen Miroslav Pelta. Už v červnu se konala valná hromada, na které kromě šéfa markentingové společnosti STES Martina Malíka a bývalého generálního sekretáře, jenž má zároveň velké zkušeností s prací pro Mezinárodní fotbalovou federaci FIFA či Evropskou fotbalovou unii UEFA Petra Fouska, kteří se tehdy dostali do dalšího kola, kandidoval na post šéfa FAČR i ředitel Ondrášovky Libor Duba. Nakonec ale tehdy žádný předseda zvolen nebyl, neboť volby dopadly patem. Nyní do opětovného boje půjdou opět Martin Malík s Perem Fouskem, naopak dosavadní faktický předseda asociace Roman Berbr, jenž po rezignaci Miroslava Pelty vede český fotbal spolu se Zdeňkem Zlámalem, bude kandidovat na místopředsedu.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Fotbal, ilustrační fotografie
doporučujeme

Pojďme si představit oba kandidáty na šéfa FAČR, kteří se po půlroce opět rozhodl spolu utkat se o tento post a to konkrétně 12. prosince, kdy se mimořádná valná hromada bude konat v Nymburce.

Co se týče Petra Fouska, ten patří mezi nejzkušenější tuzemské fotbalové funkcionáře. Tento čtyřiapadesátiletý kandidát začínal svou funkcionářskou kariéru v FAČR, kde vedl mezinárodní oddělení a odtud pak povýšil na generálního sekretáře. Nejen tuezmský fotbal, ale i tuzemský futsal zná toto jméno velmi dobře, jelikož v minulosti působil i v jeho komisích spadající taktéž pod FAČR. Poté už jeho funkcionářské kroky vedly do vysokých pater FIFA a UEFA. Bývá mezinárodním delegátem v duelech Ligy mistrů a mimo jiné má zkušenosti i s řízením organizačního výboru při pořadatelství mistrovství Evropy do 21 let, které se konalo před dvěma lety v Česku. "Opětovně jsme přijal kandidaturu na předsedu FAČR. Přispěl k tomu jak zájem mých navrhovatelů i podporovatelů, tak i moje rozhodnutí nabídnout fotbalu své služby," řekl ke své klandidatuře Fousek.

To jeho o osm let mladší protikandidát Martin Malík je především specialistou přes marketing a v současnosti šéfuje dceřinné společnosti FAČR a to STES. Ta má v gesci markentingová práva českého fotbalu. V minulosti prošel takovou společností jakou je Warner Bros. Entertainment, agenturou Bloomberg a neznámý není ani pro pražskou Slavii, kde působil coby marketingový ředitel. Dodejme pak, že studoval fotbalový management ve švýcarském Lausanne. "Poté, co jsem se v době, která uplynula od předchozí valné hromady, měl příležitost potkat s řadou lidí jak z fotbalového hnutí, tak i mimo něj, cítím ještě rozsáhlejší podporu jak profesionálního fotbalu, zástupců výkonnostního fotbalu, tak i fotbalových partnerů. Český fotbal potřebuje předsedu a já po zralé úvaze chci deklarovat, že do této kandidatury přicházím se stejnými názory a principy, které jsem prohlašoval už v létě tohoto roku," řekl Malík.

Připomeňme, že v červnu tohoto roku o nástupci Miroslava Pelty nerozhodla ani tři kola, přičemž v tom třetím potřebovali oba kandidáti ke zvolení do čela FAČR alespoň 35 % z každé komor, tedy jak z té české, tak i z té moravské. Mimochodem, pokud by k patu po třech kolech mělo dojít i tentokrát, mluví se o návrhu, že by mělo o novém předsedovi FAČR rozhodnout dodatečné čtvrté kolo, kde by měla o vítězi rozhodnout většina všech kandidátů bez ohledu na to, ke které komoře jednotliví delegáti patří. To, aby zase nedošlo k patu, si přeje i samotná UEFA.

Seznam kandidátů do VV před mimořádnou valnou hromadou FAČR:

Předseda: Martin Malík, Petr Fousek.

Místopředseda za Moravu: Zdeněk Zlámal, František Jura, Radek Bělák, Karel Kula.

Místopředseda za Čechy: Roman Berbr, Pavel Marek.

Předseda řídící komise za Čechy: Dagmar Damková.

Předseda řídící komise za Moravu: Pavel Nezval, Alan Jančík, Karel Kula.

Člen za Čechy: Miroslav Liba, Rostislav Votík.

Člen za Moravu: Miroslav Vrzáček, Karel Kula, Pavel Brímus, Pavel Blaha.

Člen za ligu: Tomáš Paclík, Marek Hájek, Dušan Svoboda, Pavel Marek, Václav Brabec

Témata: Fotbal | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kvalifikace ME: Bezmocní Češi. Z londýnského Wembley odcházejí s…

22.03.2019 23:40 Aktualizováno Londýn - Prohra s rozdílem třídy. Český fotbal se ve věhlasném londýnském Wembley podíval do tváře…

Nepříjemnost pro Šilhavého. Do duelu s Anglií nemůže počítat s kapitánem!

21.03.2019 20:45 Londýn - Den před dlouho očekávaným duelem ve Wembley, kde se utká Česko s Anglií v rámci…

Na duel s Čechy nastoupí Anglie zřejmě bez své hvězdy. Rashforda trápí…

20.03.2019 16:14 Londýn - Nejen Češi, ale pochopitelně i Angličané se v těchto dnech připravují na páteční…

Další změna trenéra. Csaplár po porážce se Slavií skončil v Příbrami,…

18.03.2019 16:57 Příbram - Jen den poté, co Příbram na své domácím hřišti prohrála s pražskou Slavií 0:2, rozhodl se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama