Uteče všem i na fotbalovém trávníku? Blíží se Boltovo zdravotní testování v Dortmundu

Dortmund - Sportovních obojživelníků bylo a je na světě hned několik. A nejedná se jen o hokejistech, kteří vedle toho hráli fotbal, jak bylo v dobách minulých zvykem i v tehdejším Československu. Můžeme se zmínit i o snowboardistce Ester Ledecké, která jak známo vedle toho, že na prkně, válí i na lyžích, čehož si v poslední době nejedno velké zahraniční médium. Nyní právě tato světová média budou bez pochyby sledovat i návrat do aktivní sportovní kariéry snad nejslavnějšího atleta posledních let, jenž v loňském roce svou atletickou kariéru ukončil, jamajský sprinter Usain Bolt. Nikoli však zpátky na atletickou dráhu, jak by se zprvu mohlo zdát, ale na fotbalové trávníky. V březnu tohoto roku by se měl totiž tento nejrychlejší muž světa poslední dekády zúčastnit zdravotních testů v bundesligovém Dortmundu.

Přidejte svůj názor

Usain Bolt
doporučujeme

Mít v kádru někoho, kdo drží světový rekord ve sprintu na trati dlouhé 100 metrů 9,58 a to již od léta roku 2009 a mohl by tak tedy snadno upláchnout všem svým soupeřům, to je sen každého vedení fotbalového klubu. Nyní je blízko ke splnění tohoto snu Borussia Dortmund. A to i přesto, že již v minulosti vyslovil sám Bolt své přání, zahrát si jednou v dresu Manchesteru United. Jak uvádí britský list Sunday Express, podle Boltových slov měl už sám Jamajčan poprosit bývalého dlouholetého trenéra Rudých ďáblů Sira Alexe Fergusona, aby se právě tento velký fotbalový stratég u manchesterského klubu přimluvil.

Čeští fotbaloví experti a trenéři by však úplně nesouzněli s tím, kdyby měl po fotbalových trávnících v budoucnu pobíhat světový rekordman ve sprintu. „Řeknu vám hned, že to je nemožné. Kdyby si vybral třeba Sokol Dolní Chabry hrající okresní přebor, tak možná, ale Borussia Dortmund je naprostý nesmysl,“ řekl například Radiožurnálu fotbalový internacionál Ladislav Vízek. Svůj názor k tomu řekl i v poslední době úspěšný trenér Bohemians 1905 Martin Hašek. „Nejsme úplně komediální klub, jsme seriózní profesionální klub, takže ne. Z mého pohledu je to komedie. Já bych chtěl trénovat Real Madrid a je to taky poměrně nepravděpodobné. Ale je to pravděpodobnější než to, že Usain Bolt uspěje na testech v Borussii Dortmund nebo že si splní sen hrát za Manchester United jako hráč,“ řekl.

Podobně skepticky se k možnému Boltovu úspěchu na blížící se zdravotní prohlídce a následnému možného angažmá v bundesligovém klubu staví i další z bývalých fotbalistů Libor Sionko. „Já si myslím, že je to marketingový tah. Nevěřím tomu, že to bude v tomhle věku a v takovém klubu fotbalově k něčemu. Jo, kdyby přišel v šesti nebo třeba v deseti letech, tak jo,“ řekl konkrétně. Stejný pocit z toho mají i čeští trenéři Petr Rada s Lubošem Kozlem.

Se vtipem sobě vlastním pak k tomu všemu dodává Ladislav Vízek následující: „Ne, to se v tretrách nedá hrát. A kopačky by mu vadily, věřte tomu.“

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bezbranková remíza. A teď se Plzeň připraví na řecké peklo

23.07.2019 21:43 Přestože fotbalisté Viktorie Plzeň měli hned několik příležitostí k tomu, aby mohla v tomto…

Plzeň se v dalších bojích o Ligu mistrů podívá do Turecka, stejně tak v…

22.07.2019 15:36 V pondělí se ve švýcarském Nyonu nejen čeští fotbaloví zástupci v evropských pohárech dozvěděli, s…

Zákaz mikroplastů? Chystaná směrnice EU může být pohromou pro sport

22.07.2019 13:13 Plán Evropské unie na zákaz mikroplastů může ohrozit využívání tisíců hřišť s umělými trávníky. Od…

Půjde Neymar k Nedvědovi? Italská média píší o bombě, kterou chystá…

18.07.2019 20:41 Ještě nedávno na sociálních sítích pózoval brazilský fotbalista Neymar s barcelonským dresem,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama