Potvrzeno! Stanciu míří do Sparty a stal se tak nejdražším hráčem v historii české ligy

Praha - Nakonec se to přeci jenom letenským podařilo. Po vleklých peripetiích byl v úterý zpečetěn přestup rumunského fotbalisty Nicolae Stanciua z bruselského Anderlechtu, jenž tak do pražského celku přichází za cca. 117 milionů korun, což má být výše fixní částky, která se však díky bonusům může do léta 2021 (právě do této doby byl podepsán mezi Spartou a hráčem kontrakt) vyšplhat až ke 140 milionům. Stanciu se tak stal díky těmto faktorům nejdražším hráčem v historii tuzemské nejvyšší fotbalové soutěže.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

AC Sparta Praha

Do české metropole musel tento rumunský záložník během krátké doby přicestovat hned dvakrát, přičemž naposledy zamířil do Prahy v neděli s nadějí, že jeho přestupová sága posledních dní konečně skončí. Nakonec přesto musel počkat až do úterý, kdy tedy došlo k administrativnímu uzavření smlouvy. Důvodem totiž bylo to, že právě až v úterý dorazila z Bruselu poslední potebný podpis čtyřiadvacetiletého někdejšího hráče Steuauy Bukurešť, čímž tak tedy definitivně skončila jednání, která se mezi Spartou a rumunským hráčem vedla již od předvánočního času.

Stanciu tak díky přestupové částce, za kterou do Sparty odešel, překonal nedávno příchozí posilu Tala Ben Chaima, Izraelce, který přišel do Prahy s velkou pompou, nakonec ale během podzimní části nezazářil na Letné natolik, tak, jak by si tamní funkcionáři představovali. Právě tento zmiňovaný Izraelec přišel do Sparty za 76 milionů korun a překonal tak předešlý příchod Václava Kadlece do Sparty (73 milionů korun).

Jak tedy tyto zkušenosti s příchozími hráči za vysoké částky naznačují, být nejdražším hráčem ligy automaticky neznamená, že bude velmi kvalitní posilou a obavy jsou tak na místě i tentokrát. "Hodně jsem o tom přemýšlel. Myslím, že díky zkušenostem z minulosti, kdy jsem hrál za nejslavnější kluby v Rumunsku a Belgii, se nemusím bát, že bych měl strach kvůli tomu, že hraju za historicky nejúspěšnější a nejslavnějších český klub," řekl v rámci svého prvního rozhovoru pro klubový web pražské Sparty Nicolae Stanciu, jenž se tak bude snažit o restart své kariéry poté, co mu poslední angažmá v Bruselu zrovna dvakrát nevyšlo. "Vím, že Sparta vyhrála z českých klubů nejvíce trofejí a má nejvíce fanoušků v zemi. Všichni ji sledují, i když jí přímo nefandí. Jsem moc rád, že jsem se stal hráčem tak velkého klubu a udělám vše pro to, abych mu pomohl dostat se do Ligy mistrů nebo Evropské ligy," dodal.

Nemalou zásluhu na tom, že Stanciu do Sparty přestoupil, má hráčský agent Pavel Zíka z agentury Global Sports. „Dělám agenta už dvacet let - a tento přestup řadím mezi nejsložitější jednání, u kterých jsem byl. Hodně mi připomíná telenovelu odchodu Petra Čecha z Rennes do Chelsea, která se v roce 2004 také táhla celý leden," popisoval jednání mezi oběma stranami s úsměvem na tváři, přičemž také prozradil, že museli jednat se Spartou i přes notebook na benzinových pumpách. „Stanciu je záložník, jehož Sparta nutně potřebuje poté, co Tomáš Rosický ukončil kariéru. Věřím, že na jeho pozici je schopný zatraktivnit celou HET ligu. K úspěchu vedla mezinárodní spolupráce našeho týmu a musím velmi ocenit intenzivní práci Adama Kotalíka, který za Spartu na přestupu dělal ve dne v noci," zakončil Zíka.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Po Češích i Slováci. Po nečekaném odvolání Kozáka hledají nového trenéra

15.10.2018 18:15 Bratislava - Jen několik dní poté, co se kormidla českého fotbalového národního týmu ujal Jaroslav…

Fotbalistovi Turanovi hrozí za rvačku 12 let vězení, zpěvákovi zlomil nos

15.10.2018 16:57 Tureckému fotbalistovi Ardovi Turanovi hrozí po rvačce v nočním klubu a napadení zpěváka až 12,5…

Šilhavý zažil vítěznou premiéru. Češi v Trnavě vyhráli federální derby 2:1

13.10.2018 17:48 Trnava - Ostře sledovaná premiéra Jaroslava Šilhavého v roli kouče českého fotbalového národního…

Skandál v belgickém fotbalu bobtná, policie znovu zatýkala

12.10.2018 10:47 V noci na dnešek se v rámci korupčního skandálu v belgickém fotbalu znovu zatýkalo. Zadrženi a…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama