Česká liga na TV Barrandov? Šéf Slavie Tvrdík pouze o tom napsal, nabídku zatím nepředložil

Praha - Debata o prodeji televizních práv na českou nejvyšší fotbalovou soutěže v letech 2020 až 2024. což bylo jedním z hlavních témat na čtvrtečním grémiu zástupců klubů, rozvířila reakce šéfa fotbalové Slavie na nabídku 150 milionů korun ze strany Pragosportu. S tím má tuzemský fotbal uzavřenou aktuální smlouvu ještě na další dva roky, ovšem už teď se čile mluví o tom, jak to bude s televizními právy v budoucích letech.

Přidejte svůj názor

Jaroslav Tvrdík
doporučujeme

„Půl roku jsem jednal s Pragosportem, aby se nový model ligy a zvýšení počtu zápasů promítlo do hodnoty televizních práv,“ řekl šéf Ligové fotbalové asociace (LFA) Dušan Svoboda, jenž tak připomněl, že od nadcházející sezóny 2018/19 bude mít tuzemská nejvyšší fotbalová soutěž nový formát, přičemž tou největší novinkou bude i nadstavbová část. „Před měsícem jsem s konkrétní nabídkou Pragosportu seznámil kolegy z výboru Ligové fotbalové asociace a ti ji následně rozeslali i do klubů,“ dodal.

Zmiňovaná nabídka Pragosportu ve výši 150 milionů korun rozlítila šéfa fotbalové Slavvie Jaroslava Tvrdíka, který tak na svém twitterovém účtu napsal následující: "K seriózním tematům. Zítra předkládá vedení LFA návrh na prodej medialních práv exklusivně společnosti Pragosport na léta 2020/2024 za 150 milionů Kč ročně. Je to totalní ostuda. Předložíme vyšší nabídku ze společnosti Medea/TvBarandov. Fotbal pro fanoušky."

„Já od něho ovšem dostal na mobil jen textovku a poté jsem se pouze doslechl o jeho vzkazu na sociálních sítích. V textovce psal, že jednal se společností TV Barrandov, vzbudil v ní zájem o fotbal a předloží nabídku," reagoval pak na Tvrdíkova slova Dušan Svoboda.

Žádná nabídka však ze strany Jaroslava Tvrdíka zatím nepředložil. I proto tak bylo rozhodnutí o televizních právech odloženo, ligové grémium totiž právě čeká na předložení oné nabídky buď od Slavie či samotné TV Barrandov. „Myslím, že jsem vyjednal maximum možného, prostě to, co je pro kluby nejlepší. Objemy financí za televizní práva neurčuje ani Pragosport, ani Svoboda, ale konkurenční prostředí,“ hodnotil odklad rozhodnutí Svoboda, který tak připomněl největší bolístku v rámci tuzemského televizního trhu. „Také doufám, že se někdy vytvoří. Byl bych jen rád, aby i k nám přišel někdo jako Sky v Anglii a roztočil podobnou finanční spirálu, jakou zažila Premier League,“ pokračoval.

Pokud nakonec tedy přijde další zájemce do bojů o televizní práva pro ligu v letech 2020 až 2024, bude se muset vypsat výběrové řízení, jinak bude prodloužena dosavadní smlouva s Pragosportem. „Zatím ji (nabídku ze strany Tvrdíka či TV Barrandov) nemáme, takže se ani nemáme o čem bavit.“

Zda tedy zůstane pouze u Tvrdíkových slov, nebo se v boji o televizní práva něco zásadního změní, na to si budou muset ještě fotbaloví fanoušci počkat.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Půjde Neymar k Nedvědovi? Italská média píší o bombě, kterou chystá…

18.07.2019 20:41 Ještě nedávno na sociálních sítích pózoval brazilský fotbalista Neymar s barcelonským dresem,…

Jak to bude s Ngadeuem? Vyhlédnuté zahraniční náhrady nepřijdou, mluví se…

13.07.2019 12:58 Situace kolem nigérijského obránce ve službách pražské Slavie Michaela Ngadeua je stále nejasná.…

Z Madridu do Barcelony. V katalánském klubu se nově objeví Griezmann

12.07.2019 15:47 Další transfer, o kterém se ve fotbalovém zákulisí mluvilo, skutečně proběhl. Tentokráte je řeč o…

V Bratislavě vypukla rvačka chuligánů, zdemolovali restaurace. 107…

11.07.2019 16:54 Aktualizováno V centru Bratislavy se ve středu večer poprali zahraniční fotbaloví fanoušci, kteří při potyčce…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama