Ostrava má nového trenéra. Kučeru nahrazuje Páník

Ostrava - Další jarní trenérská výměna proběhla v zachraňujícím se a v současně době zároveň i trápícím se Baníku Ostrava. Poté, co z posledních 18 ligových zápasů vyhrál jen jeden, se rozhodlo v neděli ostravské vedení odvolat z pozice trenéra Radima Kučeru, kterého již v pondělí už stačil nahradit Bohumil Páník. Jednašedesátiletý kouč, jenž ještě nedávno trénoval Zlín, tak bez angažmá nezůstal dlouho. "Vzhledem k situaci v tabulce, výsledkům a hře týmu muselo dojít ke změně. Vedení klubu se po konci utkání sešlo, aby řešilo osud Radima Kučery, který ale bezprostředně po závěru zápasu své místo sám nabídl," řekl k rošádě v moravskoslezském klubu výkonný ředitel Michal Bělák.

Přidejte svůj názor

FC Banik Ostrava
doporučujeme

Na adresu nově příchozího stratéga Bělák řekl následující: "Pan Páník je velmi zkušený trenér, dlouhou dobu vedl Zlín a zažil s ním historický úspěch. Všichni věříme, že jsme zvolili trenéra, který pro Baník zachrání nejvyšší soutěž a tým pozvedne již ve středečním pohárovém utkání. Na jeho jménu panovala v klubu všeobecná shoda."

Bohumil Páník nepřichází do neznámého prostředí, vždyť zde působil už před osmi lety coby dočasný kouč spolu s Vernerem Ličkou a Pavlem Malurou, vedle Ostravy pak trénoval i Olomouc a naposledy, jak známo, Zlín, se kterým se mu podařilo nejen, že postoupit do nejvyšší fotbalové soutěže, ale dokonce i triumfovat v domácím poháru, čímž tak tento moravský celek kvalifikoval přímo do základní skupiny Evropské ligy.

V poslední době se ale Zlínu nepodařilo na tyto úspěchy navázat a protože se klub potácel ve spodku tabulky poblíž sestupových míst, Páník tam jako tréner skončil a nahradil ho Vlastimil Petržela, jenž mimochodem ještě nedávno spolupracoval s ostravským Baníkem.

Páník je jedním z nejzkušenějších fotbalových trenérů v tuzemsku, za což hovoří mimo jiné i výsledky. Během dosavadních odkoučovaných 97 ligových zápasech zaznamenal celkem 29 výher, 30 remíz a 38 porážek. Vedle toho pak má zkušenosti i ze zahraničí, například z Polska, kde trénoval Poznaň, Legnici a Štětín.

"Já jsem v Baníku prožil více než osm roků a to v člověku zůstává. Baník se díky majiteli, panu (Václavu) Brabcovi, který klub zvedá z popela, stává znovu velkým klubem. I na dálku jsem vnímal výrazný vzestup celého Baníku a pro mě to je záruka dobré budoucnosti," řekl k novému angažmá sám Páník, jehož pravou rukou bude v Baníku Jan Somberg a pokračoval: "I když dneska je sice áčko poslední v tabulce, jsem přesvědčen o tom, že je pouze otázka času, kdy taky půjde nahoru. My teď musíme napnout všechny síly, aby to bylo co nejrychleji a zachránili jsme ještě tuto sezonu. Pořád to není nereálné."

K záchraně Ostravy v první lize by mušla pomoct i trojice hráčů, se kterými se setkal již ve Zlíně a to Tomáš Poznar, Dame Diop a Lukáš Pazdera.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vrátí se Mourinho na scénu jako reprezentační kouč? Být trenérem národního…

23.06.2019 14:12 Po konci angažmá na lavičce Manchesteru United v prosinci 2018 je stále bez nového trenérského…

Beckham jako bůh? Thajský chrám zdobí oltář se slavným fotbalistou

19.06.2019 16:47 Fotbalová kariéra proslavila Davida Beckhama po celém světě. Buddhistický chrám v Thajsku chová k…

Fotbalista Ramos se oženil, na svatbě mu místo AC/DC zahrála jiná skupina

16.06.2019 18:15 Kapitán španělské fotbalové reprezentace a Realu Madrid Sergio Ramos se v sobotu oženil s televizní…

Hotovo! Maurizio Sarri bude od příští sezóny trénovat Juventus

16.06.2019 15:55 Pouze po jedné sezóně na lavičce londýnské Chelsea, se kterou v níž dokráčel nejen ke třetímu místu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama