Videorozhodčí i na mistrovství světa. FIFA o tom rozhodla na zasedání v Bogotě

Bogota - Od podzimu loňského roku si na videorozhodčího zvykají tuzemští fotbaloví fanoušci v české nejvyšší fotbalové soutěži, nyní tuto technologickou novinku, kterou Mezinárodní fotbalová federace FIFA testovala například na posledním Poháru FIFA, spatří diváci i na blížícím se fotbalovém světovém šampionátu, který se letos bude konat v Rusku. V pátek o tom na svém zasedání v Bogotě FIFA definitivně rozhodla.

Přidejte svůj názor

Fotbal je nejpopulárnějším sportem.
doporučujeme

Že se systém videorozhodčího nakonec na mistrovství světa objeví, tak to o tom bylo čím dál jasněji po letošním 3. březnu, kdy pravidlová komise IFAB oficiálně zařadila do regulí fotbalu. Dodejme, že systém VAR, jenž tedy bude použit i pro zmiňovaný světový šampionát, se v současnosti využívá hned ve 40 světových ligách a to včetně i té německé, italské či české. "Jsme moc šťastni. Je to historické a mimořádně důležité rozhodnutí," řekl šéf FIFA Gianni Infantino, kterému se tak pomalu daří plnit jedno z jeho předsevzetí po zvolení do čela FIFA.

Infantino pak dodal, že přítomnost videorozhodčího při zápasech by mohl snížit chybovost rozhodčích přímo na hřištích. "Testy nám poskytly garance a konkrétní fakta, že VAR pomáhá sudím a díky němu je sport férovější a transparentnější. Není možné, aby v roce 2018 všichni na stadionu a u televize věděli, zda rozhodčí udělal velkou chybu, nebo ne, a jediný, kdo by to nevěděl, by byl rozhodčí," řekl.

Loading...
Témata: Fotbal | FIFA | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ve Španělsku odkládají El Clásico. Kvůli demonstracím v Barceloně

18.10.2019 16:07 Nejsledovanější fotbalový souboj ve Španělsku se nakonec neodehraje v původně stanoveném termínu 26…

Obří podvod na Limberském? Obžalovaný zřejmě napálil řadu dalších…

16.10.2019 15:22 Několika prvoligovým fotbalistům způsobil potíže a škody čtyřiatřicetiletý Čeněk Pazderka, který u…

Dva rozdílné poločasy. Ani příchod Ondráška reprezentaci proti Severním…

14.10.2019 22:09 Aktualizováno Po páteční senzační výhře z Edenu, kde česká fotbalová reprezentace nečekaně v rámci kvalifikace na…

Senzace v Edenu! Češi zaskočili Anglii, o výhře rozhodl třicetiletý…

11.10.2019 23:41 Aktualizováno Česká fotbalová reprezentace přivítala v pátek večer na stadionu v Edenu v rámci kvalifikace na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama