Na pokraji krachu? Účastník anglické Premier League se topí v problémech

Birmingham - Kde kdo by si z českých fotbalových fanoušků řekl, že anglické kluby umějí hospodařit s finančními prostředky daleko lépe, než kluby tuzemské. Jak se ale nyní zdá, beznadějně posledním klub v současné tabulce anglické nejvyšší fotbalové soutěže, West Bromwich Albion, se v penězích zrovna netopí. Spíše se topí v problémech. Nemá totiž ani na platy svým fotbalistům.

Přidejte svůj názor

Fotbal - ilustrační foto

„Nemáme už žádné peníze na výplaty," přiznal konkrétně v pondělí britským médiím Mark Jenkins, klubový výkonný ředitel. Je to tak další problém celku, jenž se aktuálně nachází posledním místě ligové tabulky a kterému chybí deset bodů k tomu, aby zachránil svou příslušnost v elitní anglické fotbalové společnosti i pro příští sezónu.

Co se týče financí, tak je to opravdu rychlý sešup v případě tohoto trápícího se klubu. Vždyť ještě v červenci loňského roku přišla na světlo světa zpráva o tom, že obrat West Bromwiche tehdy činil 137,9 miliónů liber (cca 4,1 miliard Kč) a zisk pak 39 miliónů liber (cca 1,7 miliardy Kč). Nástupce v únoru vyhozeného Martina Goodmana a taktéž bývalý ředitel klubu v době, kdy ho vlastnil Jeremy Peace, Mark Jenkins byl po svém návratu do WBA až zděšen, v jaké ekonomické situaci se klub nachází.

Za vším stojí vlna letních posil, které do klubu přišly celkem za 40 milionů liber a které následně dostaly až pohádkové výplaty. Problémem pak bylo, že tehdy příchozí hráči toho pak v následujících měsících mnoho neukázali. „Měli jsme platy, přestupové částky a hostování na rekordní úrovni, nicméně jsme na samém dně tabulky. Budu upřímný: Vrátil jsem se a jsem šokovaný tím, jaká se tady dělala rozhodnutí," řekl Jenkins.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Řepka si má odpykat devět měsíců natvrdo, porušil podmínku

19.02.2019 15:24 Soud dnes přeměnil bývalému fotbalovému reprezentantovi Tomáši Řepkovi původní podmíněný trest za…

Slávisté poletí k odvetě s Genkem speciálně polepeným letadlem

18.02.2019 19:38 Fotbalová Slavia poletí v úterý bojovat o osmifinále Evropské ligy s Genkem poprvé letadlem v…

Tak už jen podpis na Letné! Dočkal ukončil smlouvu s čínským klubem

17.02.2019 16:35 Praha - V předešlých dnech vyšlo najevo, že se čínský klub Che-nan Ťien-jie s pražskou Spartou…

Z Anglie zpátky do Mladé Boleslavi? Ke Středočechům by se mohl připojit…

15.02.2019 18:46 Mladá Boleslav - V anglickém Millwallu se mu dlouhou dobu nedaří dostat se do základní sestavy a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama