Na mistrovství světa v Rusku nebude poprvé od roku 1938 sudí z Británie

Curych - Především v současnosti je zpráva o historické absenci anglického rozhodčí na nadcházejícím fotbalovém světovém šampionátu v Rusku docela pikantní. S aktuálním britsko-ruským sporem, který načala otrava dvojího agenta Sergeje Skripala a jeho dcery jedem zvaným Novičok z počátku března, po kterém následovalo vyhošťování ruských diplomatů z členských zemí Severoatlantické aliance NATO (dodejme, že naprosto stejným způsobem na tyto kroky reagovalo Rusko), však tato skutečnost týkající se nominace fotbalových rozhodčích na letošní vrcholnou fotbalovou akci nemá nic společného. V širší nominaci byl totiž původně Mark Clattenburg, jenž tak tedy mohl v červnu coby anglický sudí odcestovat do Ruska, jenže právě on svou rozhodcovskou kariéru minulý rok v únoru ukončil a nyní šéfuje rozhodčím v Saúdské Arábii. Muž s píšťalkou ze země, jež je považována za kolébku fotbalu, bude teda na fotbalovém MS chybět poprvé od roku 1938. Vedle toho se mezi deset nominovaných sudích ze starého kontinentu, kteří v červnu odcestují do Ruska, nevešel. ani český rozhodčí Pavel Královec. Ve čtvrtek o tm ve švýcarském Curychu rozhodla Mezinárodní fotbalová federace FIFA, která tak tedy schválila celkem 36 hlavních a 63 pomézních rozhodčích z celého světa.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Fotbal je nejpopulárnějším sportem.
doporučujeme

Připomeňme, že vedle sudích, které budou k vidění na hrací ploše, budou v rámci letošního světového šampionátu k vidění i systém videorozhodčích VAR, který FIFA na předešlých mezinárodních turnajích testovala a před pár týdny rozhodla o tom, že právě tento systém bude poprvé v historii fotbalových MS sudím nápomocen.

A právě tento systém budou mít v Rusku na starosti sudí ze čtyř zemí, které FIFA vybrala z celkových osmi. Německo, Itálie, Polsko a USA tak své videorozhodčí do Ruska vyšlou, Austrálie, Belgie, Portugalska a Korejské republika nikoli. FIFA už před tím slíbila, že do Ruska na mistrovství světa vyšle již předem proškolení videorozhodčí.

Mimochodem, asi nejzajímavějším jménem v konečném seznamu nominovaných sudích na světový šampionát je pak Uzbek Ravšan Irmatov. Tento již čtyřicetiletý sudí byl účasten již na šampionátech v letech 2010 a 2014 a dosud tak má na svém kontě tento rodák z Taškentu odpískáno celkem devět zápasů MS. Díky tomu je tak ve svém oboru rekordmanem.

Loading...
Témata: Fotbal | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze (6)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Slavia to na Stamford Bridge po gólové smršti nevzdala. Chelsea si ale…

18.04.2019 23:56 Aktualizováno Londýn - Poté, co se pražská Slavia předvedla před týdnem v úvodním čtvrfinálovém zápase Evropské…

Jeden z nejvlivnějších muslimů apeluje: Musíme změnit přístup k ženám v…

18.04.2019 15:21 Jeho živobytím je fotbal, mezi 100 nejvlivnějších lidí časopisu TIME však Mohameda Salaha dostaly…

Šéf komise rozhodčích Chovanec dorazil na seminář. Jeho stav po infarktu…

16.04.2019 18:38 Praha - Začátkem dubna prodělal fotbalový internacionál a nynější šéf rozhodcovské komise Fotbalové…

Komplikace při utkání Sparta - Slavia: Policie zadržela několik fanoušků

14.04.2019 21:31 Několik set fanoušků fotbalové Sparty se dnes odpoledne vydalo z Letné do Vršovic, kde se od 18:00…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama