Už ne pouze na ČT. Hokejová extraliga bude od příští sezóny k vidění i na placené televizi

Praha - Trend, který se zdá nezastavitelný, se v tuzemsku již netýká jen české nejvyšší fotbalové soutěže, ale už i té hokejové. Od příští sezóny 2018/19 bude totiž vedle veřejnoprávní České televize vysílat hokejovou extraligu i placená O2 TV Sport a poprvé tak přijde ČT o monopol, kterým vždy - co se týče české hokejové extraligy - doposud disponovala. Takto nově nastavená pravidla budou v rámci tuzemského televizního trhu platit do hokejové sezóny 2022/2023. Mimochodem, co se týče zápasů národního týmu a světových šampionátů, tak ty budou další pět let opět jen a pouze v českotelevizním držení.

Přidejte svůj názor

Česká televize

Výkonný ředitel O2 TV Sport Marek Kidernay ke změně vysílání tuzemského hokeje na středeční tiskové konferenci řekl následující: „Smlouva je do roku 2023. V sezóně přineseme až 80 přenosů a záznamů. Budeme přenášet celé play off, kde se ve finále budeme střídat s Českou televizí. Kluby získají více financí, a to pomůže i českému hokeji. Myslím, že hokej trochu zamrzl za 25 let, co ho vysílá Česká televize," a pokračoval: „Hokej je pro nás velká výzva. Ve fotbalových přenosech jsme ukázali, že umíme přenosy vyrábět. Hokej patří mezi nejpopulárnější české sporty, proto jsme se rozhodli k této velké smlouvě."

Dále pak vedle toho, že hokejová redakce O2 TV Sport bude čítat hned 25 lidí, nastínil Kidernay novinky, kterými budou chtít pro diváky oživit své přenosy z extraligy. „Čipové kamery, mikroporty u hráčů, chceme vyrábět i doprovodné pořady. Inspirovali jsme se v NHL, chceme popularizovat českou extraligu," řekl konkrétně.

Zatímco tedy doposud vypadal program tuzemské nejvyšší hokejové soutěže, tak, že se po většinu její hrací dny konaly v pátek a v neděli a někdy i v úterý, v následujících sezónách si diváci užijí českého hokeje hned pět dní v týdnu. Úterní kolo bude mít pod kuratelou Česká televize, která si tak z tohoto hracího dne může vybrat přenos z daného kola a která ho doprovodí tradičním hokejovým programem Buly hokej živě. V pátek bude naopak vysílat přímý přenos z extraligy O2 TV Sport, ČT pak ten den nasadí magazín Hokej Buly se souhrnem kola. V neděli to bude pak opět veřejnoprávní televize, jež bude moci vyílat ten den až dva přímé přenosy opět se studiem Buly hokej živě. V pondělí pak uvede ČT sport svůj tradiční magazín Hokej den poté uváděný Darinou Vymětalíkovou. „Diváci nás vnímají jako tradičního vysílatele hokeje, vždyť se s ním na obrazovkách České, potažmo Československé, televize setkávají nepřetržitě již více než šedesát let. Za tu dobu mohli vidět již 1965 zápasů. A o kvalitní hokej ani o své oblíbené komentátory minimálně po dalších pět let nepřijdou. V příští sezóně odvysíláme rekordní dvoutisící ligové utkání," říká k chystaným změnám ve vysílání Jiří Ponikelský, výkonný ředitel ČT sport.

Protože se tedy počet hracích dní týdnů zvýší na pět, vzniknou tím nejen větší nároky na logistiku, ale bude to mít i vliv na kondici samotných hokejistů. „Problémy mohou nastat, ale budeme se je snažit eliminovat. Už jsme jednali s ředitelem extraligy ohledně nasazování," uvedla k novému hernímu plánu Jana Obermajerová, generální ředitelka BPA sport marketing zastupující tuzemskou nejvyšší hokejovou soutěž. Obermajerová pak také vysvětlila, proč nakonec na O2 TV sport nebudou k vidění pouze duely hokejistů Sparty a Liberce, tedy varianta, o které se ještě nedávno čile mluvilo v zákulisí. „Hlavním cílem bylo zajištění celé Tisport extraligy. Tímto kontraktem se historicky rozšíří počet přenosů. Věřím, že O2 TV Sport přinese zase nový potenciál. Věřím, že na konci tohoto snažení bude spokojený divák a partneři extraligy," řekla. S úsměvem pak neprozradila, která z televizí kolik přesně zaplatila za přenosy: „O konkrétních částkách nebudu hovořit, ale kluby dostanou přidáno. Co se týče financí v souvislosti s Českou televizí, nebudu ani naznačovat."

To, že vedle ČT bude extraligu vysílat i O2 TV Sport, vítá i samotný šéf Českého svazu ledního hokeje Tomáš Král. „Fanoušky čekají rekordní počty přenosů, kluby vyšší příjmy z televizních práv a partnery soutěže širší prostor pro prezentaci podpory, kterou lednímu hokeji poskytují. Věřím, že z dohody bude profitovat celý český hokej, zvlášť když dlouholetá spolupráce s Českou televizí nastavila laťku úrovně přenosů velmi vysoko," uvedl.

Generální ředitel České televize Petr Dvořák pak diváky ujistil, že dalších pět nepřijdou o žádnou velkou mezinárodní hokejovou akci, tedy zápasy národního týmu a světové šampionáty. „Vysílací práva máme nejen na následujících pět sezón Tipsport extraligy, ale také na veškerá utkání českého reprezentačního týmu, včetně všech světových šampionátů. A to i pro mistrovství hráčů do osmnácti a dvaceti let," řekl konkrétně Dvořák.

Dodejme, že již třicet dní předem budou hokejoví fanoušci vědět, jaký zápas bude vysílán na té které televizi. Pokud je řeč o play-off, o duely z této závěrečné vyřazovací soutěže se podělí jak ČT, tak O2 TV Sport, takže všechny duely z play off budou k viděnáí na obou těchto televizí.

Program vysílacích dnů od sezóny 2018/2019:

Úterý: ČT sport (první volba úterní kolo)
Středa: O2 TV Sport (druhá volba, dohrávka úterního kola)
Pátek: O2 TV Sport (první volba pátečního kola)
Sobota: O2 TV Sport (druhá volba z pátečního kola)
Neděle: ČT sport (první volba nedělního kola, možnost dvojzápasu)

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na duel s Čechy nastoupí Anglie zřejmě bez své hvězdy. Rashforda trápí…

20.03.2019 16:14 Londýn - Nejen Češi, ale pochopitelně i Angličané se v těchto dnech připravují na páteční…

Další změna trenéra. Csaplár po porážce se Slavií skončil v Příbrami,…

18.03.2019 16:57 Příbram - Jen den poté, co Příbram na své domácím hřišti prohrála s pražskou Slavií 0:2, rozhodl se…

Losování evropských pohárů: Slavii se splnil sen a zahraje si s Chelsea! V…

15.03.2019 16:07 Nyon - V pátek se ve švýcarském Nyonu jen den poté, co se odehrály odvety osmifinále Evropské ligy…

Fantazie z pražského ráje! Slavia vyřadila giganta ze Sevilly a postoupila…

15.03.2019 00:42 Praha - Na odvetný osmifinálový duel Evropské ligy UEFA ročníku 2018/19 slávističtí fotbaloví…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama