Na TV Barrandov kluby fotbal vidět nechtějí. I přes Tvrdíkovu nabídku dál jednají s Pragosportem

Praha - Ostře sledovaný souboj o televizní práva na českou nejvyšší fotbalovou soutěž mezi lety 2020 a 2024 graduje. Slávistický boss Jaroslav Tvrdík navrhl na Ligovém grémiu Ligové fotbalové asociace (LFA) nabídku ve výši 180 milionů korun za sezónu, tudíž o 30 milionů korun více, než kolik nabízí dosavadní držitel televizních práv Pragosport. „Televize Barrandov s akcionáři Jaromírem Soukupem a společností CEFC předložila nabídku mezi lety 2020-2024 ve výši 180 milionů korun za sezonu. Zatímco nabídka společnosti Pragosport je ve výši 150 milionů korun,“ uvedl v úterý konkrétně Tvrdík. Jenže Pragosport v čele s Jaroslavem Vackem platí 110 milionů korun za ročník, přičemž tomu tak mělo být podle původního plánu v následujících dvou ročnících (2018/19 a 2019/20) tomu bude díky opčnímu právu stejně, ale vzhledem k chystané ligové nadstavbě (tedy další zápasy o titul a pohárovou Evropu po 30 odehraných kolech), jež bude poprvé v tuzemsku k vidění právě od příští sezóny, rozhodl se Pragosport i k těmto oběma zmiňovaným nadcházejícím ročníkům přisypat dalších 40 milionů.

Přidejte svůj názor

Jaroslav Tvrdík

Jelikož v následujících dvou letech je držitelem televizních práv Pragosport a tudíž tato společnost drží práva jak na základní část, tak na nadstavbu, neprošel tak návrh, že by Pragosport v sezónách 2018/19 a 2019/20 na starosti právě onu základní část a TV Barrandov zase tu nadstavbovou. „Nabídku na příští dvě sezony může navýšit pouze stávající držitel práv, a to je společnost Pragosport. Takže kluby se dívají i na nejbližší budoucnost. Snažili jsme se podat nabídku i na nadstavbu v příštích dvou sezonách. Tím pádem by byla naše nabídka daleko vyšší, ale to bohužel nelze,“ dodal k tomu Tvrdík.

Ten tak tedy z úterního Ligového grémia neodešel s ničím, co by mu mohlo udělat. „Ligové grémium Ligové fotbalové asociace schválilo záměr jednat se společností Pragosport o uzavření smlouvy na poskytnutí mediálních/audiovizuálních práv ke všem utkáním I. a II. ligy na sezony 2020/21 – 2023/24. V praxi to znamená, že se společností Pragosport se bude jednat o detailních podmínkách kontraktu. Vyjednané podmínky budou předloženy k finálnímu rozhodnutí na nejbližším Ligové grémiu,“ stojí v prohlášení LFA.

Důvody, proč se tak nakonec kluby rozhodly, jsou rozhodně nejedny. Hraje v něm určitě i roli nedůvěra v nové věci, která by TV Barrandov na poli fotbalového vysílání určitě byla, neboť nikdy před tím žádné sportovní přenosy ještě nevyráběla, stejně tak by tedy nebylo jasné, jaká by byla kvalita fotbalového programu a do toho všeho je tu pak čínský vlastník této televize CEFC, která má nejasné problémy s hospodářením.

Jediné, co tak mohlo těšit Tvrdíka po tomto jednání, může být akorát fakt, že se ještě nerozhodlo o přidělení exkluzuvity, která byla dříve slíbena právě Pragosportu. „Nepodařilo se nám bohužel prosadit návrh na transparentní výběrové řízení, které by odpovědělo na otázku, jakou cenu práva opravdu mají. Budeme se situací ještě zabývat a nevylučuji, že podáme novou nabídku, která by byla výhodnější než ta od Pragosportu," nevzdává nakonec boj Tvrdík.

Ten navíc prozradil, že celou záleitost diskutuje s ředitelem TV Barrandov Jaromírem Soukupem i s CEFC China.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Spartu má z bryndy pomoct vytáhnout její první zimní posila. Přišla ze…

10.12.2018 15:43 Praha - Po posledních dvou výprascích se Slováckem (1:2) a doma s Teplicemi (0:1) přichází na…

Fotbalista Sterling se stal obětí rasismu, viní z něj média

09.12.2018 18:19 Anglický fotbalový reprezentant Raheem Sterling z Manchesteru City se podle všeho stal v sobotním…

Češi si o fotbalové EURO zahrají s Anglií. Jinak jejich cesty povedou na…

02.12.2018 13:35 Dublin - O první adventní neděli roku 2018 se čeští fotbaloví fanoušci dozvěděli, s kým se svěřenci…

Evropská liga: Sešívaná pohroma v Bordeaux! O postup budou slávisté…

29.11.2018 23:15 Bordeaux - Před odletem do francouzského Bordeaux byla ze strany pražské Slavie velká očekávání. I…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama